Rejs “Kokosowa wyprawa” po Polinezji Francuskiej: Atole Tuamotu i Wyspy Towarzystwa (zakończony)

Dane
Trasa Fakarava – Toau – Rangiroa – Makatea – Tetiaroa – Huahine – Raiatea – Taha* – Maupiti* – Bora Bora* (*przy 3-tygodniowej wersji rejsu)
Termin 25.06 – 08.07.2021 lub 15.07.2021
Zaokrętowanie  Fakarava (Tuamotu) 25go czerwca od rana
Wyokrętowanie Raiatea 8go lipca lub Bora Bora 15go lipca do wieczora

 

Rejs morski jachtem po dwóch zjawiskowych archipelagach Polinezji Francuskiej – Wyspach Towarzystwa i Atolach Tuamotu! Spotkaj się oko w oko z rekinem rafowym, pływaj pośród korali w krystalicznej wodzie atoli Tuamotu, a potem zjedz ze smakiem świeżo zerwanego z palmy kokosa. A na Wyspach Towarzystwa poczuj rytm życia ich mieszkańców i sprawdź, czy Bora Bora to faktycznie “czarna perła Pacyfiku Południowego”.

Zapraszamy na pokład jachtu Crystal na “Wyprawę po kokosy”! Do wyboru masz dwie opcje rejsu:

  1. 14-dniowy na trasie Fakarava – Toau – Rangiroa – Makatea – Tetiaroa – Huahine – Raiatea LUB
  2. 21-dniowy na trasie jak powyżej oraz trzy kolejne wyspy: Taha, położona poza utartym szlakiem Maupiti i sławna Bora Bora.

 

Kokosowa wyprawa na Crystal

Trasa rejsu: Fakarava – Toau – Rangiroa – Makatea – Tetiaroa – Huahine – Raiatea – Taha* – Maupiti* – Bora Bora* (ok. 450 mil)

 

Atole Tuamotu – palmy kokosowe i bujne życie podwodne

Spotkamy się na atolu Fakarava, na który dolecisz samolotem lini AirTahiti z Tahiti. My już będziemy tam na Ciebie czekać. Jak tylko wysiądziesz z samolotu, to natychmiast zauważysz, jak inne są atole od Tahiti. To zupełnie inny świat, gdzie to co najpiękniesze kryje się pod wodą. Mimo to, zobaczyć atol na własne oczy, poczuć pod stopami szczątki rafy koralowej na której jest zbudowany, to naprawdę nietuzinkowe przeżycie.

Dalej popłyniemy na atole Toau i Rangiroa. Zobaczysz, że nie ma dwóch takich samym atoli. Każdy z nich ma coś wyjątkowego do zaoferowania.

W drodze na Wyspy Towarzystwa odwiedzimy wyspę Makatea. Jest to wyjątkowy atol, ponieważ otaczają go 80 metrowe klify 😉 Jeśłi będą chęci i pogoda dopisze zrobiym sobie objazdówkę po wyspie.

Nasza Krysia na kotwicy przy wyspie Huahine 🙂

Wyspy Towarzystwa – górzyste wyspy otoczone spokojnymi lagunami

Wyspy Towarzystwa swoje niebywałe piękno zawdzięczają unikalnej budowie. Tu każdą bujno porośniętą wyspę otacza bariera z rafy koralowej. Pomiędzy wyspą a rafą znajduje się turkusowa laguna ze spokojną wodą. W każdej chwili na kotwicy można wyskoczyć za burtę i trochę ponurkować w turkusie.

Pierwszą z Wysp Towarzystwa będzie Tetiaroa. Jest to mały atol, który przez niemal 40 lat był własnością Marlona Brando. Następnie odwiedzimy piękną Huahine (zdjęcie powyżej) oraz Raiateę.

Ci z Was, którzy zdecydują się płynąć z nami dalej czekają dalsze atrakcje! Odwiedzimy koralowy ogród na wysepce Tahaa, a następniei weźmiemy kurs na czarną perłę Pacyfiku – słynną Bora Bora. To jednak nie koniec! Przed końcem tego pięknego rejsu odwiedzimy jeszcze jedną perełkę. Niecałe 30 mil na zachód od Bora Bora leży przepiękna Maupiti. Jest równie piękna jak jej bardziej znana siostra, ale nie ma tu turystów! Można tu wejść na szczyt, z którego rotacza się przepiękny widok na całą lagunę. Widok zapiera dech w piersiach (zdjęcie niżej).

Jacht Crystal na Maupiti

Jacht Crystal na Maupiti

Dlaczego warto popłynąć z nami w ten rejs morski?

  • Żeglujemy na Polinezji Francuskiej we właściwym sezonie (patrz wyjaśnienie poniżej);
  • Żeglowaliśmy już po większości wysp, które zamierzamy odwiedzić w tym rejsie. Wyjątkiem będą Makatea i Tetiaroa, o których już dużo słyszeliśmy więc czas w końcu je poznać;
  • Znamy dobrze te wody i płyniemy jachtem Crystal, który tygodniami może przebywać poza cywilizacją. Dzięki dużym panelom i potężnej odsalarce (200 litrów na godzinę) odbywa się to bez uszczerbku na komforcie załogi (więcej o jachcie przeczytasz poniżej lub tutaj). Obiecujemy, że będzie to czysta przyjemność!

Żeglujemy na Polinezji Francuskiej we właściwym sezonie

Warto podkreślić, że żeglujemy na Polinezji Francuskiej we właściwym sezonie tak, aby w pełni delektować się jej urokami. Dlaczego to takie ważne? Pora sucha przypada tu na okres od maja do października. W tym czasie najwięcej jest godzin słonecznych, najmniej opadów, a temperatury najprzyjemniejsze. Jest to po prostu najlepszy czas aby tu być 🙂 Pora deszczowa zaś jest od listopada do kwietnia. Jest parno, gorąco i leje (patrz wykres poniżej, przedstawiający średnie opady na Bora Bora). Dlatego nie wyobrażamy sobie żeglowania tu w porze deszczowej. Turkus w strugach deszczu mocno traci na intensywności.

wykres opady Bora Bora

Średnie miesięczne opady na Bora Bora (https://weather-and-climate.com/) – kliknij aby powiększyć

Serdecznie Was zapraszamy na Polinezję Francuską na rejs życia na pokładzie naszego jachtu Crystal.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu jachtem.

wakacje Polinezja Francuska – Wyprawa jachtem Tahiti – Rejs morski Bora Bora

Jacht S/V Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Serdecznie zapraszamy!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!