Rejs “Polinezja Francuska poza szlakiem” na Wielkanoc

Dane
Trasa Bora Bora – Austral – Tuamotu – Tahiti
Termin 01.04 – 05.05.2022 (35 dni)
Zaokrętowanie Bora Bora 1go kwietnia od rana
Wyokrętowanie Papeete (Tahiti) 5go maja do wieczora

 

Ten rejs morski to będzie prawdziwa włóczęga jachtem po rajskich wyspach Polinezji Francuskiej. Jest to jedyna w swoim rodzaju szansa na odwiedzenie wolnych od turystów miejsc – poza utartym szlakiem.  To one są kwintesencją tropikalnego raju. Na trasie będziemy spotykać pojedyncze jachty. Większość bezludnych wysp czy lagun będzie wyłącznie do naszej dyspozycji! Poniżej przedstawiamy planowaną trasę rejsu.

Rejs jachtem na Polinezji Francuskiej

Trasa rejsu na Polinezji Francuskiej: Bora Bora – Rurutu – Raivavae – Rapa – Hao – Raroia – Fakarava – Tahiti (1800Mm)

Rejs po trzech archipelagach Polinezji Francuskiej

Ta wyprawa morska po Pacyfiku naszym jachtem Crystal jest wyjątkowa! Podczas pięciu tygodni odwiedzimy trzy zupełnie różne archipelagi Polinezji Francuskiej.

1. Tahiti i Bora Bora, czyli Wyspy Towarzystwa

Rejs zaczynamy i kończymy na najbardziej znanych Wyspach Towarzystwa. To tu leżą najsłynniejsze, czyli Tahiti i Bora Bora. Ta druga wyspa ze względu na swoje piękno nazywana jest czarną perłą Pacyfiku. Wyspy Towarzystwa są bardzo piękne, ale jest tu najwięcej turystów. Na Bora Bora chwilę się pokręcimy, zrobimy zakupy i od razu popłyniemy dalej, zbaczając z utartego szlaku turystycznego.

2. Austral – zagubione wysepki na południe od Tahiti

W dalszej części naszego rejsu po Pacyfiku będziemy odwiedzać miejsca, gdzie masowa turystyka nie istnieje i o których mało kto nawet słyszał. “Czarnych pereł Pacyfiku” jest, bowiem, więcej. Po prostu niewielu wie gdzie są, a jeszcze mniej ludzi jest w stanie na nie dotrzeć.

Po Bora Bora czeka nas mniej więcej trzydniowy przeskok na Archipelag Austral (Tubuai). Pierwszą odwiedzimy Rurutu.

Następnie odwiedzimy Tubuai oraz Raivavae. W przeciwieństwie do Rurutu wyspy te są otoczone przepiękną laguną. Wyspy te niczym nie ustępują swoim siostrom celebrytkom. Mają jednak tą zaletę, że prawdopodobnie będziemy na nich jedynymi turystami. Tak przynajmniej było, kiedy ostatni raz byliśmy tu w 2021 roku.

Najprawdopodobniej na Raivavae spędzimy Wielkanoc.

Na koniec na Australs zostawimy sobie najmniejszą i najbardziej zdalną ze wszystkich – maleńką Rapę. Zamieszkiwana przez trochę ponad 400 mieszkańców jest najdalej na południe wysuniętą wyspą Polinezji Francuskiej. Nie ma tu lotniska, a statek zaopatrzeniowy zawija tylko raz w miesiącu.  Na Rapie zrobi się na chwilę trochę chłodniej. Ale tylko na chwilę, bo po zwiedzeniu wyspy robimy w tył zwrot i wracamy w tropiki. Ponieważ na Rapie nie ma lotniska, ani szpitala to mieszkańcy bardzo boją się covida. Może okazać się że ywspa będzie zamknięta. Wówczas będziemy zmuszeni ją ominąć i z Raivavae popłynąć prosto na Tuamotu.

Jacht Crystal Tubuai

Na Tubuai w 2019 r.

3. Tuamotu to koralowy raj

Naszym kolejnym archipelagiem będą przepiękne Tuamotu. To aż 78 atoli koralowych, które są zamieszkane przez zaledwie 14 tys. mieszkańców. Połączenie krystalicznej wody, kolorowych rybek, raf korali, odcieni turkusu, białego piasku i palm to dla wielu uosobienie tropikalnego raju. Dla miłośników życia podwodnego Tuamotu to miejsce bajkowe. To też bezludne miejsca porośnięte palmami, gdzie kokosy walają się wszędzie. Jesteście ciekawi jak smakuje woda i miąższ ze świeżego kokosa? Tu będziecie mogli to sprawdzić! W zależności od pogody odwiedzimy atole Hao, Makemo, Raroia i Fakarava. Jak czas pozwoli to również Rangiroa.

Dlaczego warto z nami popłynąć w ten rejs morski?

  • Żeglujemy na Polinezji Francuskiej we właściwym sezonie (patrz niżej wyjaśnienie)
  • Żeglowaliśmy już po wszystkich wyspach, które zamierzamy odwiedzić w tym rejsie. Wyjątkiem jest tylko Rapa i najwyższy czas zjawić się i tu 😉
  • Znamy dobrze te wody i płyniemy jachtem Crystal, który tygodniami może przebywać poza cywilizacją. Dzięki dużym panelom i potężnej odsalarce (200 litrów na godzinę) odbywa się to bez uszczerbku na komforcie załogi (więcej o jachcie przeczytasz poniżej lub tutaj). Obiecujemy, że będzie to czysta przyjemność, a nie ciągłe ograniczenia i walka o przeżycie
Jacht Crystal atol Fakarava

My na atolu Fakarava

Uwagi do trasy

Wymieniliśmy tu plan maksimum. Takie są możliwości tej trasy. Jednak to ile czasu spędzimy na poszczególnych wyspach będzie zależało od bieżącej pogody. Więc może tak się zdażyć (i na pewno się zdarzy), że na jakiejś wyspie zabawimy dłużej, a inna wypadnie z grafika. Na pewno odwiedzimy za to wszystkie wymienione tu archipelagi.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu jachtem.

Jacht S/V Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1140 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), dwa alternatory 340 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Serdecznie zapraszamy!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!