Rejs Atole Tuamotu (Polinezja Francuska)

Dane
Trasa Rikitea (Mangareva) – atol Makemo
Termin 03.08.2019 – 15.08.2019
Zaokrętowanie Rikitea (Mangareva) 3go sierpnia od rana.
Wyokrętowanie Makemo 15go sierpnia do wieczora.
  • Trasa rejsu: Wyspa Wielkanocna - Pitcairn - Wyspy Gambiera (Polinezja Francuska) (1500 Mm)

    Trasa rejsu: Rikitea (Mangareva) – Atole Tuamotu – Tahiti

Od tego rejsu po atolach Tuamotu zacznie się nasza przygoda na Polinezji Francuskiej. Atole Tuamotu to aż 78 atoli koralowych, które są zamieszkane przez zaledwie 14 tys mieszkańców. Połączenie krystalicznej wody, kolorowych ryb, raf, odcieni turkusu, białego piasku i palm to dla wielu uosobienie tropikalnego raju. W 2014 roku odwiedziłem atol Rangiroa i było tam tak pięknie, że postanowiłem w przyszłości zabawić tu trochę dłużej. Najpiękniejsze jest to, że większość z wysp leży poza głównymi szlakami żeglarskimi, a tym bardziej turystycznymi i będziemy mieli ten raj prawie wyłącznie dla siebie.

Po opuszczeniu Wysp Gambiera czeka nas trzydniowy przeskok do Hao, który jest pierwszym atolem na naszej trasie do którego można wpłynąć. Od tego miejsca zaczynamy żeglarską turystykę z przelotami mniej niż doba. Na każdym kolejnym atolu zabawimy 2-3 dni, tak aby na spokojnie się nacieszyć rajskimi widokami. W trakcie rejsu odwiedzimy około 4 atoli. Na pewno będziemy chcieli zawinąć na atol Raroia, gdzie rozbiła się słynna tratwa Kon-tiki kończąc swój epicki rejs przez Pacyfik.

Nie chcę się tu deklarować ile czasu spędzimy na którym, bo o tym będziemy decydować na bieżąco w zależności od napotkanych widoków i od prognoz pogody. Jedno co możemy Wam obiecać, to że będzie bajkowo i bez tłoku.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Wyspy Atoli Tuamotu (źródło: Wikipedia)

Wyspy Atoli Tuamotu (źródło: Wikipedia)

Rejs jachtem Polinezja Francuska – Wyprawa żeglarska Atole Tuamotu – Rejs morski Pacyfik

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami przez formularz na dole strony lub poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie. Dokładnie w dniu rozpoczęcia rejsu jest lot z Tahiti na Gambiery. W dniu zakończenia rejsu jest lot z Makemo na Tahiti.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Serdecznie zapraszamy na pokład!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!