Rejs Atole Tuamotu – Tahiti (zakończony)

Dane
Trasa Atol Makemo (Atole Tuamotu) – atole Tuamotu – Tahiti
Termin 15.08.2019 – 03.09.2019
Zaokrętowanie Makemo 15go sierpnia od rana.
Wyokrętowanie Papeete (Tahiti) 3go września do wieczora
  • Trasa rejsu: Wyspa Wielkanocna - Pitcairn - Wyspy Gambiera (Polinezja Francuska) (1500 Mm)

    Trasa rejsu: Rikitea (Mangareva) – Atole Tuamotu – Tahiti

Ten rejs morski to będzie prawdziwa włóczęga jachtem po raju, po Polinezji Francuskiej. Jest to jedyna w swoim rodzaju szansa na odwiedzenie wolnych od turystów miejsc, które są kwintesencją tropikalnego raju.

Na trasie będziemy spotykać pojedyncze jachty. Większość bezludnych wysp, czy lagun będzie wyłącznie do naszej dyspozycji!

Atole Tuamotu to aż 78 atoli koralowych, które są zamieszkane przez zaledwie 14 tys. mieszkańców. Połączenie krystalicznej wody, kolorowych ryb, raf, odcieni turkusu, białego piasku i palm to dla wielu uosobienie tropikalnego raju.

W 2014 roku odwiedziłem atol Rangiroa i było tam tak pięknie, że postanowiłem w przyszłości zabawić tu trochę dłużej. Najpiękniejsze jest to, że większość z wysp leży poza głównymi szlakami żeglarskimi, a tym bardziej turystycznymi i będziemy mieli ten raj prawie wyłącznie dla siebie.

Ten etap będzie typowo turystyczny. Po zaokrętowaniu się na Makemo rozpoczniemy niespieszną żeglugę od atolu do atolu. Odległości między nimi to raptem kilka godzin dziennej żeglugi. W każdym atolu spędzimy średnio 2-3 dni, tak aby mieć czas odwiedzić wszystkie najpiękniejsze kąty.

Najdłuższy będzie ostatni przelot na Tahiti. Będzie to jedyny przeskok, kiedy będziemy żeglować całą noc.

Nie chcę się tu deklarować, ile czasu spędzimy na którym, bo o tym będziemy decydować na bieżąco w zależności od napotkanych widoków i od prognoz pogody. Jedno co możemy Wam obiecać, to że będzie bajkowo i bez tłoku.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków.

Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Wyspy Atoli Tuamotu (źródło: Wikipedia)

Wyspy Atoli Tuamotu (źródło: Wikipedia)

Rejs jachtem Polinezja Francuska – Wyprawa żeglarska Atole Tuamotu – Rejs morski Tahiti

Jacht S/V Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami przez formularz na dole strony lub poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie. W dniu zaokrętowania na Makemo jest bezpośredni lot z Tahiti.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Serdecznie zapraszamy na pokład!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!