Rejs Ekwador – Galapagos – W. Wielkanocna (zakończony)

Dane
Trasa Ekwador – Galapagos – W. Wielkanocna
Termin 05.06.2019 – 08.07.2019
Zaokrętowanie Salinas 5go czerwca od rana.
Wyokrętowanie Wyspa Wielkanocna 8go lipca do wieczora.
  • Trasa rejsu: Salinas - Galapagos - Wyspa Wielaknocna (2700 Mm)

    Trasa rejsu: Salinas – Galapagos – Wyspa Wielaknocna (2700 Mm)

No to prawdziwą oceaniczną żeglugę czas zacząć! Po paru miesiącach żeglowania raczej wzdłuż brzegu tu wreszcie zanurzamy się w bezkresie Pacyfiku. Zanim jednak na dobre opuścimy Amerykę Południową zawiniemy jeszcze na słynne Galapagos. Rejs na Galapagos jest początkiem oceanicznego rejsu przez Pacyfik na Wyspę Wielkanocną i nie jest celem samym w sobie. Dlatego zabawimy tam maksymalnie jeden tydzień na jednej z wysp. Archipelag leży na równiku, jednak klimat moderuje tu zimny prąd Peruwiański tworząc unikalne warunki do życia roślin i zwierząt. Galapagos licznie zamieszkane są przez żółwie słoniowe, fregaty, legwany, lwy morskie i uchatki galapagoskie. Wiele z
nich jest endemicznych. Występuje tu jedyny gatunek pingwina na półkuli północnej 😉 Tak jak pisałem wcześniej na wyspach zabawimy do tygodnia i zobaczymy co się da w tym czasie.

Potem podnosimy kotwicę i jedziemy na południe. Prawie 2000 mil oceanicznej żeglugi po otwartym Pacyfiku na tajemniczą Wyspę Wielkanocną. Będzie to raczej szybki przelot, który powinien nam zająć minimalnie ponad 2 tygodnie. Na podziwianie posągów Moai będziemy mieli około tygodnia. To wystarczający czas, żeby wszystko zobaczyć i odwiedzić większość kotwicowisk. Byłem tu jachtem w 2014 roku i kotwiczenie z widokiem na rząd kilkunastometrowych posągów jest jedyny w swoim rodzaju. Zaletą Wyspy Wielkanocnej jest również to, że jest położona daleko od wszystkiego. Dlatego nie ma tu dzikich tłumów. Otaczająca woda słynie z ogromniej przejrzystości aż do 30 metrów. Na Wyspie są szkoły nurkowe, w których można sobie nurka wykupić.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Rejs jachtem Ekwador – Wyprawa żeglarska Galapagos – Rejs morski Wys. Wielkanocna

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Serdecznie zapraszamy na pokład!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!