Rejs “Grudzień na Hawajach” (Maui – Honolulu)

Dane
Trasa Maui – Lanai – Molokai – Oahu (Honolulu)
Termin 12.12.2023 – 21.12.2023
Zaokrętowanie Lahaina (Maui) 12ggo grudnia od rana
Wyokrętowanie Honolulu (Oahu) 21go grudnia do wieczora.

 

Powracamy na Hawaje po raz trzeci! Spędziliśmy tu sześć miesięcy w 2020 roku, potem dwa w 2022, więc śmiało możemy powiedzieć, że całkiem dobrze znamy ten akwen.

Maui – przeżyj wschód słońca ze szczytu wulkanu

Nasz rejs jachtem po Hawajach zaczynamy na Maui w miejscowości Lahaina.  Jest ona małym kurorcikiem z mnóstwem turystów,  sklepów z pamiątkami i wszelkiego rodzaju knajpek. Oprócz miasteczka oczywiście znowu można wypożyczyć samochód. O świcie jest przepiękny widok ze szczytu wulkanu, a w dzień można się przejechać słynną drogą do wioski Hana. Jest to chyba najbardziej spektakularna trasa na Hawajach.

Wschód Słońca nad wulkanem Haleakalā na Maui, Hawaje

Wschód Słońca nad wulkanem Haleakalā na Maui, Hawaje

Molokai – wyspa bez pośpiechu

Z gwarnej Lahainy przepłyniemy na jedną z najbardziej sennych wysp Hawajów – Molokai. W jednym miejscu przy drodze stoi znak z poniższym cytatem, któru świetnie oddaje atmosferę tej wyspy.

Slow down. It’s Molokai

Jest tu zdecydowanie najmniej turystów. I jest to zupełna odmiana po zatłoczony drptakach na Maui. Ostatnim razem, kiedy tu byliśmy to razem z ekpią wypożyczyliśmy samochód. I do tego będziemy Ciebie i resztę załogi gorąco namawiać. Wyspa jest naprawdę wyjątkowa ze względu na to, że niewiele się tutaj dzieje 😉

Lanai – prywatna wyspa inna niż wszystkie

Wyspa stała się znana w świecie z produkcji ananasów. W 1921 roku wyspa została kupiona przez Jamesa Dola i zamieniona na największą plantację ananasów na świecie, a firma Dole Food Company globalną marką.

Ananasy przestały być uprawiane w latach dziewięćdziesiątych poprzedniego wieku, a w 2012 roku 98% powierzchni wyspy zostało zakupione przez współzałożyciela firmy Oracle – Larrego Ellisona.

Lanai jest zupełnie inna niż większość hawajskich wysp. Mieszka tu tylko około 3000 osób. Jest cicho i spokojnie. Warto spędzić tu jeden dzień i zobaczyć na własne oczy jak się mieszka na prywatnej wyspie.

Wyspa Oahu – ostatnia wypsa naszego rejsu po Hawajach

Rejs kończymy na wyspie Oahu w gwarnym Honolulu. Marina jest tu w samym sercu miasta. Z jachtu do słynnej plaży Waikiki dojdziemy w 10 minut spacerkiem.

Ostatnie dwa dni spędzimy właśnie tutaj. A Ty w zależności od swoich potrzeb i marzeń będziesz mógł_a albo wypożyczyć samochód i zwiedzić Oahu albo powłóczyć się po Honolulu, zasmakować jego wielu kuchni, pogapić się na ludzi albo może sam_a zdecydujesz się na surfowanie na Waikiki. Twój wybór! My chętnie Ci doradzimy, bo spróbowaliśmy już każdej z tych opcji 😉

Honolulu, plaża Waikiki, surferzy w wodzie

Surferzy z plaży Waikiki. Wpływając do mariny Ala Wai zawsze mija się sporą grupkę miłośników jazdy na falach

Trasa rejsu morskiego “Grudzień na Hawajach”

Trasa naszego rejsu jachtem na Hawajach to Maui (Lahaina) – Lanai – Molokai – Oahu (Honolulu)

W sumie przepłyniemy około 100 Mm i spędziemy razem 10 dni. Specjalnie tak zaplanowaliśmy ten rejs, żebyś mogła/mógł spędzić kilka dni ekstra na Hawajach w ramach dwutygodniowego urlopu. Możesz np. zostać na Święta w Honolulu 😉

Dlaczego warto popłynąć z nami w tą wyprawę morską?

  • Na Hawajach spędziliśmy ponad pół roku, więc dobrze orientujemy się jak ciekawie można spędzić tam czas i gdzie pójść, żeby smacznie zjeść (po rejsie z nami też zakochasz się poke!);
  • Żeglowanie i podróżowanie to nasz sposób na życie, więc wiemy jak robić to bezpiecznie, jak najbardziej komfortowo (oczywiście przy danych warunkach pogodowych ;)) i jak fajnie spędzać czas;
  • Znamy dobrze te wody i płyniemy jachtem Crystal, który tygodniami może przebywać poza cywilizacją. Dzięki dużym panelom i potężnej odsalarce (200 litrów na godzinę) odbywa się to bez uszczerbku na komforcie załogi. Obiecujemy, że będzie to czysta przyjemność!

Jak wygląda żeglowanie na rejsie na jachcie Crystal?

Dołączając do nas stajesz się częścią załogi.  W praktyce oznacza to, że bierzesz aktywny udział w codziennym życiu, czyli żeglowaniu, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu. Jako załoga podzielmy się na wachty, a Michał jako kapitan rozpisze nam harmonogram naszych obowiązków. Ale bez obawy! Gotowanie na jachcie wcale niewiele różni się od tego w domu. Poza tym zawsze będziemy służyli pomocą, a z doświadczenia wiemy, że kiedy tylko się da to cała załoga ludzi wychodzi wspólnie do knajpek, żeby smakować lokalne dania i przysmaki. A jeśli chodzi o sprzątanie, to uwierz nam, że to że kiedy każdy z nas jest zaangażowany w dbanie o naszą wspólną przestrzeń, to wychodzi  to nam wszystkim na dobre 🙂

Na koniec rejsu, każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Rejs jachtem Hawaje – Rejs morski po Hawajach

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami pisząc poniżej, poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

https://www.google.com/flights?hl=pl
www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Dołącz do naszej załogi!

Śledź nas na Facebook lub podglądaj na YouTube!

Zostań naszym Patronem na Patronite.pl

Sprawdź bieżącą pozycję Crystal!  

 

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!