Rejs Irlandia – Wyspy Owcze (zakończony)

Dane
Trasa Irlandia – Hebrydy – Wyspy Owcze
Termin 04.05.2018 – 17.05.2018
Zaokrętowanie Galway 4-go maja od rana
Wyokrętowanie Vagar 17-go maja do wieczora
  • Trasa rejsu: Galway - Stornoway - Wyspy Owcze (600 Mm)

    Trasa rejsu: Galway – Stornoway – Wyspy Owcze (600 Mm)

Drugi etap Rejsu Dookoła Świata 2018-2023 to rejs morski dla ambitnych, na którym zdobędziecie mnóstwo doświadczenia żeglarskiego. Na pewno pogoda będzie się zmieniała jak w kalejdoskopie, będą sztormowe długie fale Oceanu Atlantyckiego oraz krótkie i strome fale Morza Hebrydzkiego. Na pewno zaobserwujemy wysokie pływy, a pomiędzy Szkockimi wysepkami będziemy niesieni przez prądy o prędkości rwących górskich potoków. Wszystkich tych żeglarskich atrakcji będziemy doświadczać otoczeni przepiękną surową północną przyrodą.

Wyruszymy z Galway na północ ku Hebrydom. W miarę warunków pogodowych, trochę pokręcimy się po zachodniej, dzikiej stronie Irlandii, która jest znacznie rzadziej żeglarsko eksplorowana. A szkoda, bo są to brzegi dużo piękniejsze i mniej zurbanizowane niż strona Morza Irlandzkiego. Spowodowane jest to jednak silnymi prądami, kapryśną pogodą i gigantycznymi falami atakującymi z zachodu z otwartego Oceanu Atlantyckiego. Jest to akwen naprawdę żeglarsko trudny. Ale z drugiej strony jest strasznie ładnie i decydując się na taki rejs złapiesz bardzo dużo doświadczenia w zróżnicowanych trudnych warunkach.

Po opuszczeniu Irlandii damy nura na Morze Hebrydzkie i dalej na osłonięte wody pomiędzy niezliczoną ilością szkockich wysepek i zatoczek. Pada tu często, jednak dzięki temu jest tak zielono, że momentami oczy bolą! No i trzeba uważnie planować przeskoki pod kątem prądów. W niektórych wąskich miejscach przypominają one rwące potoki. A że z naturą się nie walczy tylko współpracuje to obserwacja pływów ma tu ogromne znaczenie!

Z Hebrydów czeka nas dłuższy przelot na Wyspy Owcze, które są zabójczo zielone. Ich widok zapada w pamięć na zawsze. Przy dobrej pogodzie na pewno weźmiemy busa i zrobimy sobie objazdówkę po tej przepięknej mało zaludnionej krainie. Myślę, że zdobyte doświadczenie i satysfakcja po odbyciu takiego rejsu będą ogromne. Serdecznie zapraszamy na pokład CRYSTAL!

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!