Rejs Islandia – Grenlandia (zakończony)

Dane
Trasa Islandia – Grenlandia
Termin 06.06.2018 – 26.06.2018
Zaokrętowanie Reykjavik 6-go czerwca od rana
Wyokrętowanie Narsasuaq 26-go czerwca do wieczor
  • Trasa rejsu: Islandia - Tasiilaq - Prins Christian Sund - Narsasuaq (900 Mm)

    Trasa rejsu: Islandia – Tasiilaq – Prins Christian Sund – Narsasuaq (900 Mm)

Po opuszczeniu Reykjaviku czeka nas 600 mil wymagającej żeglugi przez Cieśninę Duńską. W miarę zbliżania się do brzegów Grenlandii coraz bardziej będziemy musieli uważać na góry lodowe, które na “zielonej ziemi” są już stałym elementem krajobrazu. Jeśli sytuacja lodowa pozwoli przelot złamiemy w największym mieście wschodniej Grenlandii – Tasiaq. Jak nie, to popłyniemy bezpośrednio do Ikerasassuaq, lub jak kto woli Prins Christian Sund, który otoczony zewsząd górami do 1800 metrów jest jednym z najbardziej spektakularnych przejść na świecie. Pozwala ono na ścięcie południowej części Grenlandii i przepłynięcie nad przylądkiem Farvel. Tu zacznie się bardziej turystyczna część rejsu i po oraniu morza bardziej skupimy się na pięknych widokach, niespiesznie przemieszczając się w kierunku zachodnim. Zapraszamy na pokład Crystal!

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!