Rejs Grenlandia – Kanada (zakończony)

Dane
Trasa Sisimiut – Halifax
Termin 20.09.2018 – 17.10.2018
Zaokrętowanie Sisimut 20go września od rana
Wyokrętowanie Halifax 17go października do wieczora
  • Sisimiut – Halifax (1800 Mm)

Bardzo fajny rejs morski po jeszcze rzadziej odwiedzanych zakątkach wschodniej Kanady.
Po zaokrętowaniu w Sisimiut na Grenlandii przepłyniemy na kanadyjską stronę Cieśniny Davisa. Wszystko po to, żeby zmniejszyć ryzyko sztormów i żeglować razem ze sprzyjającym prądem Labrador. Linia brzegowa Kanady jest niesamowicie postrzępiona i różnorodna. Dzięki temu w przypadku sztormu schronienie jest zawsze niedaleko. Zatoki i przyroda w tej części świata są praktycznie nietknięte przez człowieka. Na pewno kilka odwiedzimy.

Po przepłynięciu Morza Labrador będziemy eksplorować Nową Funlandię i Nową Szkocję. W 4 tygodnie pokonamy 2 tysiące mil morskich po ambitnych zimnych wodach. Wszystkich tych, którzy cenią sobie dobre żeglarstwo i dziką, piękną naturę serdecznie zapraszamy na pokład.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Rejs morski Arktyka – Wyprawa jachtem Grenlandia – Kanada

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – napisz poniżej, skontaktuj się z nami poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!