Rejs jachtem Jamajka – Panama (zakończony)

Dane
Trasa Jamajka (Port Antonio) – San Blas – Colon
Termin 14.01 – 27.01.2019
Zaokrętowanie Port Antonio 14go stycznia od rana.
Wyokrętowanie Colon 27go stycznia do wieczora.
  • Jamajka – San Blas – Colon (700Mm)

Pierwszy prawdziwie tropikalny etap w naszym rejsie dokoła świata. Zaczynamy na rozśpiewanej i roztańczonej Jamajce. Byliśmy już tu w 2016 roku! Zanim ruszymy na południe warto poświęcić ze 2 dni na zwiedzanie Blue Montains, wodospadów, oraz pokręcić się po targu. Najbardziej autentycznym i zarazem bezpiecznym jamajskim miasteczkiem jest Port Antonio z którego można eksplorować najciekawsze zakątki wschodniej części wyspy.
Po opuszczeniu wyspy robimy dłuższy przeskok na bajeczne wyspy San Blas. Tu nas jeszcze nie było i tym bardziej cieszymy się na tę wizytę, bo wielu spotkanych żeglarzy uważa je za najpiękniejsze wyspy na świecie. Jest to punkt obowiązkowy dla wszystkich jachtów płynących przez Kanał Panamski. To u jego wrót w Colon zakończymy naszą tropikalną przygodę. Przepływa tędy większość jachtów żeglujących dookoła świata. Serdecznie zapraszamy na pokład.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Rejs Jamajka – Panama

Jacht

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami pisząc poniżej, poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!