Rejs jachtem na Hawajach (Honolulu-Hawaii)

Dane
Trasa Oahu (Hololulu) – Molokai – Maui – Big Island/Hawaii (Honokohau)
Termin 15.10.2022 – 28.10.2022
Zaokrętowanie Honolulu 15go października od rana.
Wyokrętowanie Honokohau 28go października do wieczora.

 

Powracamy na Hawaje po prawie dwóch latach nieobecności! Spędziliśmy tu sześć miesięcy w 2020 roku, więc śmiało możemy powiedzieć, że całkiem dobrze znamy ten akwen.

Wyspa Oahu – początek rejsu jachtem Crystal

Zaczynamy na wyspie Oahu w gwarnym Honolulu. Marina jest tu w samym sercu miasta. Z jachtu do słynnej plaży Waikiki dojdziemy w 10 minut spacerkiem.

Nasz pierwszy dzień spędzimy właśnie tutaj. A Ty w zależności od swoich potrzeb i marzeń będziesz mógł_a albo wypożyczyć samochód i zwiedzić Oahu albo powłóczyć się po Honolulu, zasmakować jego wielu kuchni, pogapić się na ludzi albo może sam_a zdecydujesz się na surfowanie na Waikiki. Twój wybór! My chętnie Ci doradzimy, bo spróbowaliśmy już każdej z tych opcji 😉

Molokai – wyspa bez pośpiechu

Z Honolulu przepłyniemy na jedną z najbardziej sennych wysp Hawajów – Molokai. W jednym miejscu przy drodze stoi znak z poniższym cytatem, któru świetnie oddaje atmosferę tej wyspy.

Slow down. It’s Molokai

Jest tu zdecydowanie najmniej turystów. I jest to zupełna odmiana po czteropasmowych autostradach na Oahu. Ostatnim razem, kiedy tu byliśmy to razem z ekpią wypożyczyliśmy samochód. I do tego będziemy Ciebie i resztę załogi gorąco namawiać. Wyspa jest naprawdę wyjątkowa ze względu na to, że niewiele się tutaj dzieje 😉

Maui – wschód słońca na wulkanie Haleakalā i kręte drogi

Kolejny kilkugodzinny przeskok i meldujemy w Lahaina na słynnej Maui. Lahaina to taki mały kurorcik z mnóstwem turystów. Mnóstwo sklepów z pamiątkami i wszelkiego rodzaju knajpek. Oprócz miasteczka oczywiście znowu można wypożyczyć samochód.

O świcie jest przepiękny widok ze szczytu wulkanu Haleakalā. Co prawda trzeba tę wycieczkę zaplanować z wyprzedzeniem (ilość biletów wstępu na wulkan na każdy dzień jest ograniczona) i wstać naprawdę rano, ale uwierz nam że warto! Gwarantujemy, że przy odrobinie szczęścia zobaczysz taki widok, który zostanie z Tobą na długo…

Maui to także słynna, kręta droga do wioski Hana. Jest to chyba najbardziej spektakularna trasa na Hawajach, a jej przejechanie i wyszukiwanie atrakcji które są po drodze, to zajęcie spokojnie na cały dzień.

Na Maui znamy super szkołę surfingową do polecenia, jeśli będziesz mieć ochotę znowu popluskać się w falach 😉

Molokini – półksiężyc wystający z oceanu

W drodze na wyspę Hawaii zatrzymamy się jeszcze na wysepce Molokini. Jest to częściowo zanurzony krater wulkaniczny w kształcie półksiężyca.

Big Island czyli wyspa Hawaii – nasz ostatni port

Zanim zakończymy rejs w marinie Honokohau, koło miasteczka Kona, będziemy mieli możliwość zatrzymania się w jednej z kilku zatoczek po wschodniej stronie Big Island. Wszystko będzie zależało od pogody i tego, co wspólnie ustalimy.

Big Island słynie z Narodowego Parku Wulkanów. Jest on ogromny i pokazuje jak nasza ziemia zmienia się pod wpływem erupcji. Kiedy byliśmy na Hawaii w 2020 r. to żaden z wulkanów nie był aktywny. W 2021 r. wulkan Kīlauea był kilkukrotnie aktywny, więc znowu można było podziwiać wyciekającą ognistą lawę na żywo!

Tak się dobrze składa, że marina w której kończymy nasz rejs, jest położona 20 km od lotniska.

Zatoczka w okolicy Hana - Maui

Zatoczka w okolicy Hana – Maui

Trasa rejsu po Hawajach

Trasa naszego rejsu jachtem na Hawajach to Hololulu (Oahu) – Molokai – Maui – Honokohau (Hawaii wschodnie).

Razem da nam to 180 Mm czystej żeglugi i 14 dni fajnej przygody.

Dlaczego warto popłynąć z nami w ten rejs morski?

  • Żeglowaliśmy już po wszystkich wyspach, które zamierzamy odwiedzić w tym rejsie;
  • Na Hawajach spędziliśmy ponad pół roku, więc dobrze orientujemy się jak ciekawie można spędzić tam czas i gdzie pójść, żeby smacznie zjeść (po rejsie z nami też zakochasz się poke!);
  • Żeglowanie i podróżowanie to nasz sposób na życie, więc wiemy jak robić to bezpiecznie, jak najbardziej komfortowo (oczywiście przy danych warunkach pogodowych ;)) i jak fajnie spędzać czas;
  • Znamy dobrze te wody i płyniemy jachtem Crystal, który tygodniami może przebywać poza cywilizacją. Dzięki dużym panelom i potężnej odsalarce (200 litrów na godzinę) odbywa się to bez uszczerbku na komforcie załogi. Obiecujemy, że będzie to czysta przyjemność!

Jak wygląda żeglowanie z nami?

Dołączając do nas stajesz się częścią załogi.  W praktyce oznacza to, że bierzesz aktywny udział w codziennym życiu, czyli żeglowaniu, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu. Jako załoga podzielmy się na wachty, a Michał jako kapitan rozpisze nam harmonogram naszych obowiązków. Ale bez obawy! Gotowanie na jachcie wcale niewiele różni się od tego w domu. Poza tym zawsze będziemy służyli pomocą, a z doświadczenia wiemy, że kiedy tylko się da to cała załoga ludzi wychodzi wspólnie do knajpek, żeby smakować lokalne dania i przysmaki. A jeśli chodzi o sprzątanie, to uwierz nam, że to że kiedy każdy z nas jest zaangażowany w dbanie o naszą wspólną przestrzeń, to wychodzi  to nam wszystkim na dobre 🙂

Na koniec rejsu, każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Rejs jachtem Hawaje – Rejs morski po Hawajach

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami pisząc poniżej, poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

https://www.google.com/flights?hl=pl
www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Dołącz do naszej załogi!

Śledź nas na Facebook lub podglądaj na YouTube!

Zostań naszym Patronem na Patronite.pl

Sprawdź bieżącą pozycję Crystal!  

 

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!