Rejs jachtem po Alasce

Dane
Trasa Dutch Harbor – Kodiak – Whittier
Termin 27.09.2018 – 17.10.2018
Zaokrętowanie Dutch Harbor 27go września od rana
Wyokrętowanie Whittier 17go października do wieczora
  • Trasa rejsu: Dutch Harbor - Kodiak - Prince William Sound - Whittier (850 Mm)

    Trasa rejsu: Dutch Harbor – Kodiak – Prince William Sound – Whittier (850 Mm)

Bardzo mało jachtów żegluje po tak odległych zakątkach Alaski. Starujemy ze słynnego Dutch Harbor. To tu swoją bazę mają poławiacze krabów – najniebezpieczniejszego zawodu świata. Jest to dosłownie koniec świata, gdzie człowiek jest tylko mało istotnym dodatkiem do potęgi natury. Po opuszczeniu Aleutów będziemy żeglować na wschód wzdłuż Półwyspu Alaska, który oferuje praktycznie nieograniczoną ilość wspaniałych kotwicowisk. Może dopisze nam szczęście i zobaczymy niedźwiedzia grizzly? Oby tylko z pewnej odległości 😉 Na pewno odwiedzimy słynne Kodiak, które leży na wyspie o tej samej nazwie. To tu stacjonował Kevin Costner w filmie “Patrol”.

Rejs morski po dzikich zakamarkach Arktyki

Po opuszczeniu wyspy Kodiak kolejny przepiękny i dziki region – Półwysep Kenai. W zależności od pogody odwiedzimy kilka odludnych zatoczek oraz miasteczko Seaward. Następnie wpływamy na osłonięte wody Zatoki Księcia Wiliama. Tu podziwiać będziemy schodzące wprost do wody liczne lodowce. Widok z pokładu jachtu jak lodowiec się cieli jest niesamowity. Czuć moc i potęgę natury. Rejs zakończymy w kameralnym Whittier, skąd są dogodne połączenia lotnicze z pobliskiego Anchorage. Rejs morski jachtem po tych zdalnych regionach Alaski na pewno będzie unikatowym doświadczeniem.

Na ten rejs morski wymagane jest posiadanie ważnej wizy do USA.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Rejs morski Arktyka – Wyprawa jachtem Alaska

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – napisz poniżej, skontaktuj się z nami poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!