Rejs “Listopad na Hawajach” (Hawaii – Honolulu)

Dane
Trasa Big Island/Hawaii (Honokohau) – Maui – Molokai – Oahu
Termin 01.11.2022 – 14.11.2022
Zaokrętowanie Honokohau 1go listopada od rana
Wyokrętowanie Honolulu 14go listopada do wieczora.

 

Powracamy na Hawaje po prawie dwóch latach nieobecności! Spędziliśmy tu sześć miesięcy w 2020 roku, więc śmiało możemy powiedzieć, że całkiem dobrze znamy ten akwen.

Big Island/Hawaii – zaczynamy naszą przygodę!

Zaczynamy na największej z wysp archipelagu Hawajów – Big Island zwanej również Hawaii. Tak się dogodnie składa, że marina leży tu dosłownie rzut beretem od lotniska.

Hawaii – najstarsza wyspa Hawajów, pełna wulkanów

To tu znajduje się najwyższy na Hawajach wulkan. Święta góra Mauna Kea wznosi się aż na 4207 m. n. p. m. . Przy dobrej widoczności z poziomu morza widać często jej ośnieżony szczyt.

Drugą atrakcją wyspy jest park wulkanów, który rozciąga się na ogromnym obszarze po wschodniej stronie Big Island. Znajduje się tam czynny wulkan Kilauea, który obecnie jest aktywny. Co ciekawe Kilauea wyrzucał nieustannie lawę od 1983 do 2018 roku. Kiedy my przypłynęliśmy na wyspę w 2019 roku, to akurat zrobił sobie przerwę. Obecnie wznowił działalność i od września 2021 znów pluje lawą. Miejmy nadzieję, że w listopadzie 2022 dalej będzie działał.

Jednak Big Island to nie tylko wulkany. W północnej części wyspy znjduje się przpiękna dolina Waipi’o ze spektakularną drogą prowadzącą z klifu. Generalnie na wyspie jest tyle pięknych miejsc, które warto zobaczyć, że czekają nas tu dwa intensywne dni.

Jacht Crystal w Zatoce Cooka, Big Island, Hawaje

Jacht Crystal w Zatoce Cooka, Big Island, Hawaje

Molokini – krater w kształcie półksiężyca

Kiedy opuścimy Konę, będziemy żeglować wzdłuż zachodniego brzegu wyspy i odwiedzimy ze dwie zatoczki.
Następnie czeka nas całodniowa żegluga przez wietrzny kanał Maui. Po jego przepłynieciu zatrzymamy się na Molokini. Jest to częściowo zanurzony krater wulkaniczny w kształcie półksiężyca. Miejsce zdecydowanie ciekawe.

Maui – przeżyj wschód słońca ze szczytu wulkanu

Z Molokini czeka nas kilka godzin spokojnej żeglugi i meldujemy się na Maui w miejscowości Lahaina.  Jest ona małym kurorcikiem z mnóstwem turystów,  sklepów z pamiątkami i wszelkiego rodzaju knajpek. Oprócz miasteczka oczywiście znowu można wypożyczyć samochód. O świcie jest przepiękny widok ze szczytu wulkanu, a w dzień można się przejechać słynną drogą do wioski Hana. Jest to chyba najbardziej spektakularna trasa na Hawajach.

Wschód Słońca nad wulkanem Haleakalā na Maui, Hawaje

Wschód Słońca nad wulkanem Haleakalā na Maui, Hawaje

Molokai – wyspa bez pośpiechu

Z gwarnej Lahainy przepłyniemy na jedną z najbardziej sennych wysp Hawajów – Molokai. W jednym miejscu przy drodze stoi znak z poniższym cytatem, któru świetnie oddaje atmosferę tej wyspy.

Slow down. It’s Molokai

Jest tu zdecydowanie najmniej turystów. I jest to zupełna odmiana po zatłoczony drptakach na Maui. Ostatnim razem, kiedy tu byliśmy to razem z ekpią wypożyczyliśmy samochód. I do tego będziemy Ciebie i resztę załogi gorąco namawiać. Wyspa jest naprawdę wyjątkowa ze względu na to, że niewiele się tutaj dzieje 😉

Wyspa Oahu – ostatnia wypsa naszego rejsu po Hawajach

Rejs kończymy na wyspie Oahu w gwarnym Honolulu. Marina jest tu w samym sercu miasta. Z jachtu do słynnej plaży Waikiki dojdziemy w 10 minut spacerkiem.

Ostatnie dwa dni spędzimy właśnie tutaj. A Ty w zależności od swoich potrzeb i marzeń będziesz mógł_a albo wypożyczyć samochód i zwiedzić Oahu albo powłóczyć się po Honolulu, zasmakować jego wielu kuchni, pogapić się na ludzi albo może sam_a zdecydujesz się na surfowanie na Waikiki. Twój wybór! My chętnie Ci doradzimy, bo spróbowaliśmy już każdej z tych opcji 😉

Trasa rejsu morskiego “Listopad na Hawajach”

Trasa naszego rejsu jachtem na Hawajach to Honokohau (BigIsland/Hawaii wschodnie) – Molokini – Maui – Molokai – Oahu (Honolulu)

W sumie przepłyniemy 180 Mm i spędziemy razem 14 dni. Specjalnie tak zaplanowaliśmy ten rejs, żebyś mogła/mógł spędzić kilka dni ekstra na Hawajach w ramach dwutygodniowego urlopu. Możesz np. przylecieć kilka dni wcześniej i świętować Haloween w Honolulu 😉

Dlaczego warto popłynąć z nami w tą wyprawę morską?

  • Na Hawajach spędziliśmy ponad pół roku, więc dobrze orientujemy się jak ciekawie można spędzić tam czas i gdzie pójść, żeby smacznie zjeść (po rejsie z nami też zakochasz się poke!);
  • Żeglowanie i podróżowanie to nasz sposób na życie, więc wiemy jak robić to bezpiecznie, jak najbardziej komfortowo (oczywiście przy danych warunkach pogodowych ;)) i jak fajnie spędzać czas;
  • Znamy dobrze te wody i płyniemy jachtem Crystal, który tygodniami może przebywać poza cywilizacją. Dzięki dużym panelom i potężnej odsalarce (200 litrów na godzinę) odbywa się to bez uszczerbku na komforcie załogi. Obiecujemy, że będzie to czysta przyjemność!

Jak wygląda żeglowanie na rejsie na jachcie Crystal?

Dołączając do nas stajesz się częścią załogi.  W praktyce oznacza to, że bierzesz aktywny udział w codziennym życiu, czyli żeglowaniu, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu. Jako załoga podzielmy się na wachty, a Michał jako kapitan rozpisze nam harmonogram naszych obowiązków. Ale bez obawy! Gotowanie na jachcie wcale niewiele różni się od tego w domu. Poza tym zawsze będziemy służyli pomocą, a z doświadczenia wiemy, że kiedy tylko się da to cała załoga ludzi wychodzi wspólnie do knajpek, żeby smakować lokalne dania i przysmaki. A jeśli chodzi o sprzątanie, to uwierz nam, że to że kiedy każdy z nas jest zaangażowany w dbanie o naszą wspólną przestrzeń, to wychodzi  to nam wszystkim na dobre 🙂

Na koniec rejsu, każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Rejs jachtem Hawaje – Rejs morski po Hawajach

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami pisząc poniżej, poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

https://www.google.com/flights?hl=pl
www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Dołącz do naszej załogi!

Śledź nas na Facebook lub podglądaj na YouTube!

Zostań naszym Patronem na Patronite.pl

Sprawdź bieżącą pozycję Crystal!  

 

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!