Rejs jachtem przez Pacyfik. Meksyk – Hawaje

Dane
Trasa Meksyk (La Paz) – Hawaje (Maui)
Termin 13.11.2023 – 06.12.2023
Zaokrętowanie Meksyk (La Paz) 13go listopada od rana.
Wyokrętowanie Kahului (Maui) 6go grudnia do wieczora.

 

Trasa La Paz - Hawaje

Trasa rejsu La Paz – Hawaje. 2700 Mm

Jachtem przez Pacyfik z wiatrem

Zaczynamy w La Paz, które położone jest na południu Półwyspu Kalifornijskiego. Robimy zaprowiantowanie, odprawę i w drogę na Ocean.

Ten rejs to zdecydowanie rejs oceaniczny, nastawiony na żeglugę. Do położonego na Hawajach Maui czeka nas około 2700 mil oceanicznej żeglugi. Zajmie nam to koło trzech tygodni.

Lądujemy w stolicy Maui – Kahului. Jest to ciekawe miasteczko, bo dociera tu mniej turystów. Czas jaki pozostanie nam po dopłynięciu będziecie mogli przeznaczyć na zwiedzanie wyspy.

Jest to bardzo fajny rejs oceaniczny po ciekawym fragmencie Oceanu Spokojnego. Będziemy żeglować z wiatrem, co napewno uprzyjemni nam płynięcię. Podczas rejsu pokażę Wam jak podejmować decyzje i planować oceaniczną trasę na podstawie bieżących prognoz pogody.

To będzie kawał oceanicznego żeglarstwa.

Zapraszamy na pokład!

UWAGA: Aby wziąść udział w tym rejsie należy mieć wizę B1/B2 do USA. ESTA nie wystarczy. 

Dlaczego warto żeglować z nami?

  • Po morzach i oceanach na naszej Crystal żeglujemy już od 2008 r.
  • Michał już raz opłynął świat na Crystal w latach 2013-2016. Ma więc ogromne doświadczenie i wiedzę, którymi się dzieli jeśli ktoś jest chętny słuchać.
  • Ola samodzielnie zaplanowała i zrealizowała swoją podróż dookoła świata w 2015 r.
  • Nasze doświadczenie i osiągnięcia żeglarskie potwierdzają nie tylko osoby zadowolone z żeglowania z nami, ale również przyznane nam żeglarskie i podróżnicze nagrody i wyróżnienia (nagrody i wyróżnienie Rejs Roku, wyróżnienia na Festiwalu Kolosy – Gdynia oraz Festiwalu Śladami Marzeń).

Jak wygląda żeglowanie z nami?

Dołączając do nas stajesz się częścią załogi.  W praktyce oznacza to, że bierzesz aktywny udział w codziennym życiu, czyli żeglowaniu, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu. Jako załoga podzielmy się na wachty, a Michał jako kapitan rozpisze nam harmonogram naszych obowiązków. Ale bez obawy! Gotowanie na jachcie niewiele różni się od tego w domu. Poza tym zawsze będziemy służyli pomocą. A jeśli chodzi o sprzątanie, to uwierz nam, że to że kiedy każdy z nas jest zaangażowany w dbanie o naszą wspólną przestrzeń, to wychodzi  to nam wszystkim na dobre 🙂

Na koniec rejsu, każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Rejs jachtem przez Pacyfik- Rejs morski Pacyfik

Cena rejsu

Cena rejsu to 1890 EUR za miejsce w kabinie dwuosobowej. 

Jeśli chcesz mieć całą kabinę tylko dla siebie, to za drugie miejsce płacisz 80% ceny.

Dodatkowe koszty

  • Kasa jachtowa, czyli składka na wyżywienie, paliwo i opłaty portowe – 550 EUR. Kasa jachtowa zostanie rozliczona na koniec rejsu, przy czym załoga stała (Michał i Ola) nie dorzuca się do kasy jachtowej
  • Na poczet ewentualnych szkód powstałych w wyniku rażących zaniedbań pobieramy od uczestników 200 EUR kaucji zwrotnej, która oddawana jest ostatniego dnia rejsu (w przypadku nie wyrządzenia przez uczestnika żadnych szkód)
  • Sprzątanie jachtu po rejsie – 120 EUR za cały jacht do podziału na załogę (w cenę rejsu wliczone jest pranie pościeli).
  • Dolot – każdy we własnym zakresie.

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami pisząc poniżej, poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.

UWAGA: Aby wziąć udział w rejsie należy mieć wizę B1/B2 do USA. ESTA nie wystarczy. 
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze, wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net
www.momondo.pl
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!