Rejs jachtem przez Pacyfik. Meksyk – Hawaje

Dane
Trasa Maksyk (La Paz) – Hawaje (Maui)
Termin 13.11.2023 – 06.12.2023
Zaokrętowanie Meksyk (La Paz) 13go listopada od rana.
Wyokrętowanie Kahului (Maui) 6go grudnia do wieczora.

 

Trasa La Paz - Hawaje

Trasa rejsu La Paz – Hawaje. 2700 Mm

Przez Pacyfik jachtem

Zaczynamy w La Paz, które położone jest na południu Półwyspu Kalifornijskiego. Robimy zaprowiantowanie, odprawę i w drogę na Ocean.

Ten rejs to zdecydowanie rejs oceaniczny, nastawiony na żeglugę. Do położonego na Hawajach Maui czeka nas około 2700 mil oceanicznej żeglugi. Zajmie nam to koło trzech tygodni. Lądujemy w stolicy Maui – Kahalui. Jest to ciekawe miasteczko, bo dociera tu mniej turystów. Czas jaki pozostanie nam po dopłynięciu będziecie mogli przeznaczyć na zwiedzanie wyspy.

Jest to bardzo fajny rejs oceaniczny po ciekawym fragmencie Oceanu Spokojnego. Podczas rejsu pokażę Wam jak podejmować decyzje i planować oceaniczną trasę na podstawie bieżących prognoz pogody.

To będzie kawał oceanicznego żeglarstwa.

Zapraszamy na pokład!

UWAGA!: Aby wziąść udział w rejsie należy mieć wizę B1/B2 do USA. ESTA nie wystarczy. 

Jak wygląda żeglowanie z nami?

Dołączając do nas stajesz się częścią załogi.  W praktyce oznacza to, że bierzesz aktywny udział w codziennym życiu, czyli żeglowaniu, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu. Jako załoga podzielmy się na wachty, a Michał jako kapitan rozpisze nam harmonogram naszych obowiązków. Ale bez obawy! Gotowanie na jachcie wcale niewiele różni się od tego w domu. Poza tym zawsze będziemy służyli pomocą. A jeśli chodzi o sprzątanie, to uwierz nam, że to że kiedy każdy z nas jest zaangażowany w dbanie o naszą wspólną przestrzeń, to wychodzi  to nam wszystkim na dobre 🙂

Na koniec rejsu, każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Rejs jachtem przez Pacyfik- Rejs morski Pacyfik

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami pisząc poniżej, poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

UWAGA!: Aby wziąść udział w rejsie należy mieć wizę B1/B2 do USA. ESTA nie wystarczy. 

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

https://www.google.com/flights?hl=pl
www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Dołącz do naszej załogi!

Śledź nas na Facebook lub podglądaj na YouTube!

Zostań naszym Patronem na Patronite.pl

Sprawdź bieżącą pozycję Crystal!  

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!