Rejs “Sylwester na bezludnej wyspie” – Tuamotu, Polinezja Francuska (zakończony)

Dane
Trasa Fakarava – Toau – Rangiroa + Tahiti* (* przy opcji 14-sto dniowej)
Termin 27.12.2021 – 05.01.2022 (zakończenie na Rangiroa) lub 09.01.2022 (Tahiti)
Zaokrętowanie Fakarava 27go grudnia od rana
Wyokrętowanie Rangiroa 5go stycznia lub Tahiti 9go stycznia
Sylwestrowy rejs morski jachtem po zjawiskowych atolach Tuamotu! Spotkaj się oko w oko z rekinem rafowym, pływaj pośród korali w krystalicznej wodzie atoli Tuamotu, a potem zjedz ze smakiem świeżo zerwanego z palmy kokosa.

Zapraszamy na pokład jachtu Crystal na “Wyprawę po kokosy”! Do wyboru masz dwie opcje rejsu:

  1. 10-dniowy na trasie Fakarava – Toau – Rangiroa  LUB
  2. 14-dniowy na trasie jak powyżej z odwiedzeniem Moorea i końcem na Tahiti.

Istnieje także możliwość rezerwacji całego jachtu. Napisz do nas na info@skiff.pl, a na pewno się dogadamy 🙂

Rejs sylwestrowy na Polinezji Francuskiej

Trasa rejsu sylwestrowego: Fakarava – Toau – Rangiroa – Moorea* – Tahiti*

Atole Tuamotu – żeglarski sylwester na bezludnej wyspie!

Spotkamy się na atolu Fakarava, na który dolecisz samolotem lini AirTahiti z Tahiti. My już będziemy tam na Ciebie czekać. Jak tylko wysiądziesz z samolotu, to natychmiast zauważysz, jak inne są atole od Tahiti. To zupełnie inny świat, gdzie to co najpiękniesze kryje się pod wodą. Mimo to, zobaczyć atol na własne oczy, poczuć pod stopami szczątki rafy koralowej na której jest zbudowany, to naprawdę nietuzinkowe przeżycie.

Rafa koralowa w Fakarava

Naszym pierwszym przystankiem będzie… Fakarava, bo przepłyniemy ok 30 mil i zakotwiczymy przy słynnym południowym wejściu. Miejsce to znane jest na całym świecie z pięknej rafy a przede wszystkim z ogromnej ilości rekinów rafowych. Pływanie w ich towarzystwie na długo pozostaje w pamięci. Jeśłi nurkujecie, to będzie możliwość zanurkowania z butlą z lokalnym operatorem.

Sylwestrowy rejs jachtem - atol Fakarava

Sylwestrowy rejs jachtem – atol Fakarava.

Jeśli nie nurkujecie (tak jak my), to niesamowite widoki też są gwarantowane! Wypływa się pontonem na zewnątrz wejścia (zdjęcie poniżej) w trakcie prądu wchodzącego do środka, a następnie swobodnie dryfuje z maską i rurką z powrotem. Robiliśmy to już wiele razy i cięgle nam mało! To naprawdę przeżycie, o którym pamięta się dłuuuuugo.

Sylwester na bezludnej wyspie na atolu Toau

Z Fakarava przepłyniemy na atol Toau. Na tym atolu mieszka dosłownie kilka osób i większość otaczających go wysp, nazywanych po tahitańsku motu, jest bezludnych. Jedna z nich tak nas zachwyciła, że była wręcz inspiracją do zorganizowania tam rejsu sylwestrowego! I tak na Sylestra 2021/2022 zapraszamy na potańcówkę na bezludnej wyspie pod gwiazdami południowego Pacyfiku!

Rejs Sylwestrowy 2021. Nasza prywatna wyspa

Rejs Sylwestrowy 2021. Nasza prywatna wyspa. Co powiecie na Sylwestra na tej wysepce?

Na atolu Toau odwiedzimy jeszcze Anse Amyot. To kolejne magiczne miejsce na naszej trasie. Valentine i Gastone mają tu farmę czarnych pereł i można u nich kupić prostą biżuterię własnej roboty.

Rangiroa – największy atol Polinezji Francuskiej

Z Toau przekoczymy na atol Rangiroa. To największy atol na Polinezji Francuskiej i drugi największy na świecie. Będzie to jedyny nocny przelot na tym rejsie. Rangiroa słynie z delfinów, które zamieszkują tutejsze wejście do atolu. Często bawią się one z przepływającymi jachtami. Tu także chętni będą mogli wykupić nurkowanie z butlą. Rejs w wersji 10-dniowej kończy się właśnie na Rangiroa. Ci z Was, którzy zdecydują się na dłuższą, 14-dniową opcję naszego rejsu morskiego popłyną z nami dalej na Moorea i Tahiti! To będzie przeskok po otwartym oceanie. Żegluga na Moorea powinna nam zająć około 36 godzin. Na Moorea może pójdziemy podziwiać widoki, a może pobawimy się z płaszczkami. Zdecydujemy na miejscu. Rejs zakończymy na Tahiti w Papeete.

Ten rejs jest z założeia spokojny i bez pośpiechu. Żeglujemy kilka godzin w ciągu dnia. Wyjątkiem będzie nocny przeskok z Toau na Rangiroa i z Rangiroa na Tahiti. 

Polinezja Francuska a COVID-19

Rejs na Polinezji Francuskiej w trakcie COVID-19? Tak, to możliwe, ponieważ Polinezja od 9 czerwca zniosła wymóg kwarantanny w przypadku osób zaszczepionych oraz dzieci pod opieką zaszczepionych dorosłych. Więcej informacji możesz przeczytać tutaj (w języku angielskim, ale możesz stronę łatwo przetłumaczyć np. dzięki Google Translate).

Dlaczego warto popłynąć z nami w ten rejs morski?

  • Żeglowaliśmy już po wszystkich wyspach, które zamierzamy odwiedzić w tym rejsie;
  • Znamy dobrze te wody i płyniemy jachtem Crystal, który tygodniami może przebywać poza cywilizacją. Dzięki dużym panelom i potężnej odsalarce (200 litrów na godzinę) odbywa się to bez uszczerbku na komforcie załogi (więcej o jachcie przeczytasz poniżej lub tutaj). Obiecujemy, że będzie to czysta przyjemność!

Pogoda

Rejs odbywa się w trakcie tzw. pory mokrej. W tym czasie tempertura wody i powietrza jest wyższa, a opady deszczu są częste, intensywne ale krótkotrwałe. Tę pogodę można porównać np. do tego, jak jest na Seszelach przez większość roku. Od grudnia do kwietnia trwa na Pacyfiku pora huraganów. Wiemy, brzmi to strasznie, ALE! Trzeba wiedzieć, że w tej części Pacyfiku są one niezmiernie rzadkie i do tej pory w całej historii pomiarów wystąpiło ich około 10. Wielu żeglarzy jest już na Polinezji po kilka lat. Na bieżąco śledzimy informacje pogodowe za pomocą serwisu PredictWind, bo bezpieczeństwo to zawsze był, jest i będzie nasz priorytet. Jeśli sam chcesz sprawdzić pogodę tutaj w tym czasie, to link do historycznych danych pogodowych ze stycznia 2021 znajdziecie tutaj.

Sylwester Polinezja Francuska – Rejs sylwestrowy – Rejs morski Tuamotu

Jacht S/V Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie. Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal! UWAGA: zapisując się do 15 sierpnia 2021 r., dostaniesz 100 EUR upustu od ceny rejsu!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie. Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88. Można też korzystać z wyszukiwarek lotów: www.skyscanner.net  www.kayak.com

Uwaga do lotów: Póki co USA nie wpuszcza mieszkańców z UE. Dlatego należy szukać lotów Paryż – Tahiti (Papeete – PPT). Jednak szukając dalej niż miesiąc w przód przy lotach z Paryża pojawia się międzylądowanie w USA (zwykle LA lub SF). Nie należy się tym przejmować.  Dopóki sytuacja z USA się nie unormuje dopóty loty te są na bieżąco korygowane na 2-3 tygodnie przed datą wylotu i miejsce międzylądowania jest zmieniane na Kanadę, lub Gwadelupę. Obserwujemy to od kwietnia. W razie wątpliwości prosimy o kontakt. Serdecznie zapraszamy!

Dołącz do naszej załogi!

Śledź nas na Facebook lub podglądaj na YouTube!

Zostań naszym Patronem na Patronite.pl

Sprawdź bieżącą pozycję Crystal!  

 

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!