Rejs Kostaryka – Ekwador (zakończony)

Dane
Trasa Golfito – Isla del Coco – Malpelo – Salinas
Termin 01.05.2019 – 14.05.2019
Zaokrętowanie Golfito 1go maja od rana
Wyokrętowanie Salinas 14go maja do wieczora
  • Trasa rejsu: Golfito - Isla del Coco - Malpelo - Salinas (1000 Mm)

    Trasa rejsu: Golfito – Isla del Coco – Malpelo – Salinas (1000 Mm)

Tropikalny rejs morski dla oceanicznych odkrywców.

Czy słyszeliście o zagubionej na Pacyfiku kostarykańskiej Wyspie Kokosowej (Isla del Coco), lub maleńkiej kolumbijskiej Malpelo? Prawdopodobnie nie. Ja na nie natknąłem się przypadkiem, przeglądając mapy. Po krótkiej rozmowie z Olą decyzja mogła być tylko jedna. Musimy je odwiedzić!

Obie wysepki nie są zamieszkane przez permanentnych rezydentów. Na Wyspie Kokosowej przebywają tylko strażnicy parku, a na kolumbijskiej Malpelo trochę bardzo przyjaznych wojskowych, którzy bardzo chętnie goszczą nieliczne jachty. Obie mają klimat zbliżony do osławionych Galapagos. Na obydwu występuje bardzo wiele endemicznych roślin i zwierząt. Obie wysepki są także istnym rajem dla nurków. Okalające je krystaliczne wody aż roją się od wielu gatunków (niegroźnych rekinów). Malpelo od 2006 roku jest na światowej liści UNESCO.

Ten wyjątkowy rejs jachtem zakończymy w Ekwadorze w Salinas, skąd są dobre połączenia lotnicze.

Zapraszamy na pokład!

Rejs jachtem Kostaryka – Wyprawa żeglarska Ekwador – Rejs morski Ameryka Środkowa

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!