Rejs “Listopadowy chill out na atolach Polinezji – Tuamotu”

Dane
Trasa Fakarava – Toau – Rangiroa – Tahiti
Termin 08.11.2021 – 21.11.2021
Zaokrętowanie Fakarava 8go listopada od rana
Wyokrętowanie Tahiti 21go listopada
Listopadowy rejs morski jachtem po zjawiskowych atolach Tuamotu! Naładuj się słońcem przed zimą, naciesz oczy widokiem palm i odłącz od świata… dosłownie, bo na atolach często nie ma zasięgu internetu 😉

Zapraszamy na pokład jachtu Crystal na “Listopadowy chill out na atolach Polinezji”!

Rejs odbędzie się, jeśli zgłoszą się min. 4 osoby.

Jak zawsze istnieje możliwość rezerwacji całego jachtu. Napisz do nas na info@skiff.pl, a na pewno się dogadamy.  

Rejs sylwestrowy na Polinezji Francuskiej

Trasa rejsu sylwestrowego: Fakarava – Toau – Rangiroa – Tahiti

Atole Tuamotu – widoki jak z pocztówek!

Spotkamy się na atolu Fakarava, na który dolecisz samolotem lini AirTahiti z Tahiti. My już będziemy tam na Ciebie czekać. Jak tylko wysiądziesz z samolotu, to natychmiast zauważysz, jak inne są atole od Tahiti. To zupełnie inny świat, gdzie to co najpiękniesze kryje się pod wodą. Mimo to, zobaczyć atol na własne oczy, poczuć pod stopami szczątki rafy koralowej na której jest zbudowany, to naprawdę nietuzinkowe przeżycie.

Rafa koralowa w Fakarava

Naszym pierwszym przystankiem będzie… Fakarava, bo przepłyniemy ok 30 mil i zakotwiczymy przy słynnym południowym wejściu. Miejsce to znane jest na całym świecie z pięknej rafy a przede wszystkim z ogromnej ilości rekinów rafowych. Pływanie w ich towarzystwie na długo pozostaje w pamięci. Jeśłi nurkujecie, to będzie możliwość zanurkowania z butlą z lokalnym operatorem.

Sylwestrowy rejs jachtem - atol Fakarava

Atol Fakarava i jego południowe wejście

Jeśli nie nurkujecie (tak jak my), to niesamowite widoki też są gwarantowane! Wypływa się pontonem na zewnątrz wejścia (zdjęcie poniżej) w trakcie prądu wchodzącego do środka, a następnie swobodnie dryfuje z maską i rurką z powrotem. Robiliśmy to już wiele razy i cięgle nam mało! To naprawdę przeżycie, o którym pamięta się dłuuuuugo.

Bezludne małe wysepki

Z Fakarava przepłyniemy na atol Toau. Na tym atolu mieszka dosłownie kilka osób i większość otaczających go wysp, nazywanych po tahitańsku motu, jest bezludnych. Rzucimy tu kotwicę i pontonem popłyniemy na brzeg sprawdzić, jak to jest stać na malutkiej wysepce z kilkoma palmami i… tyle. Tam nie ma zupełnie nic innego! I dlatego jest to świetne miejsce, żeby odpocząć z książką na hamaku lub gapiąc się na morze leżąc na kocyku. Na atolu Toau odwiedzimy jeszcze Anse Amyot. To kolejne magiczne miejsce na naszej trasie. Valentine i Gastone mają tu farmę czarnych pereł i można u nich kupić prostą biżuterię własnej roboty.

Rangiroa – największy atol Polinezji Francuskiej

Z Toau przekoczymy na atol Rangiroa. To największy atol na Polinezji Francuskiej i drugi największy na świecie. Aby tu dopłynąć zrobimy nocny przelot. Rangiroa słynie z delfinów, które zamieszkują tutejsze wejście do atolu. Często bawią się one z przepływającymi jachtami. Może i nam się poszczęści i zaszczycą nas swoją obecnością i akrobacjami? Tu także chętni będą mogli wykupić nurkowanie z butlą.

Krótki oceaniczny przelot na Wyspy Towarzystwa, czyli Moorea i Tahiti

Na koniec zostawimy sobie ok 36 godzinny rejs na Moorea i Tahiti! To będzie przeskok po otwartym oceanie. Na Moorea może pójdziemy podziwiać widoki, a może pobawimy się z płaszczkami. Zdecydujemy na miejscu. Rejs zakończymy na Tahiti w Papeete. Ten rejs jest z założeia spokojny i bez pośpiechu. Żeglujemy kilka godzin w ciągu dnia. Wyjątkiem będzie nocny przeskok z Toau na Rangiroa i z Rangiroa na Tahiti. To co, dołączasz do nas na chill out na atolach w listopadzie?

Test hamaków przebiegł pomyślnie

Hamak na bezludnym motu to najlepsza terapia antydepresyjna 😉

Polinezja Francuska a COVID-19

Rejs na Polinezji Francuskiej w trakcie COVID-19? Tak, to możliwe, ponieważ Polinezja od 9 czerwca zniosła wymóg kwarantanny w przypadku osób zaszczepionych oraz dzieci pod opieką zaszczepionych dorosłych. Więcej informacji możesz przeczytać tutaj (w języku angielskim, ale możesz stronę łatwo przetłumaczyć np. dzięki Google Translate).

Dlaczego warto popłynąć z nami w ten rejs morski?

  • Żeglowaliśmy już po wszystkich wyspach, które zamierzamy odwiedzić w tym rejsie;
  • Znamy dobrze te wody i płyniemy jachtem Crystal, który tygodniami może przebywać poza cywilizacją. Dzięki dużym panelom i potężnej odsalarce (200 litrów na godzinę) odbywa się to bez uszczerbku na komforcie załogi (więcej o jachcie przeczytasz poniżej lub tutaj). Obiecujemy, że będzie to czysta przyjemność!

Pogoda

Rejs odbywa się na początku tzw. pory mokrej. Teoretycznie przypada ona na okres listopad – maj. W tym czasie opady deszczu mogą być już częstsze, bardziej intensywne ale krótkotrwałe. Ale za to tempertura wody i powietrza jest wyższa, Tę pogodę można porównać np. do tego, jak jest na Seszelach przez większość roku. Jeśli sam chcesz sprawdzić pogodę tutaj w tym czasie, to link do historycznych danych pogodowych ze listopada 2020 znajdziecie tutaj.

Sylwester Polinezja Francuska – Rejs sylwestrowy – Rejs morski Tuamotu

Jacht S/V Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal! 

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie. Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88. Można też korzystać z wyszukiwarek lotów: www.skyscanner.net  www.kayak.com

Uwaga do lotów:

Póki co USA nie wpuszcza mieszkańców z UE. Dlatego należy szukać lotów Paryż – Tahiti (Papeete – PPT). Jednak szukając dalej niż miesiąc w przód przy lotach z Paryża pojawia się międzylądowanie w USA (zwykle LA lub SF). Nie należy się tym przejmować.  Dopóki sytuacja z USA się nie unormuje dopóty loty te są na bieżąco korygowane na 2-3 tygodnie przed datą wylotu i miejsce międzylądowania jest zmieniane na Kanadę, lub Gwadelupę. Obserwujemy to od kwietnia. W razie wątpliwości prosimy o kontakt. Serdecznie zapraszamy!

Dołącz do naszej załogi!

Śledź nas na Facebook lub podglądaj na YouTube!

Zostań naszym Patronem na Patronite.pl

Sprawdź bieżącą pozycję Crystal!  

 

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!