Rejs Lizbona – Irlandia (zakończony)

Dane
Trasa Lizbona – Irlandia (Galway; 1200 Mm)
Termin 07.04.2018 – 27.04.2018
Zaokrętowanie Lizbona 7go kwietnia od rana
Wyokrętowanie Galway 27go kwietnia do wieczora
  • Trasa rejsu: Lizbona - Porto - La Coruna - Limerick -Galway (1200 Mm)

    Trasa rejsu: Lizbona – Porto – La Coruna – Limerick -Galway (1200 Mm)

Po pierwszym opłynięciu świata, poważnym doposażeniu jachtu i Aktycznej Rozgrzewce w 2017, znowy ruszamy w kolejną wielką wyprawę dookoła świata! Serdecznie zapraszamy na pierwszy otwierający tę wyprawę rejs na Atlantyku z Portugalii do zachodniej Irlandii. Na rozgrzewkę będziemy się wspinać na północ wzdłuż zachodniego wybrzeża Portugalii a następnie Hiszpanii. Wspinać ponieważ wiatry o tej porze wieją tu głównie z północy i pewnie trochę sobie pohalsujemy 😉

Kiedy czas będzie odpowiedni za rufą zostawimy Półwysep Iberyjski i weźmiemy kurs przez otwarty Ocean Atlantycki prosto na dzikie poszarpane brzegi południowej Irlandii. Po prawej burcie zostawimy zatokę Biskajską, a pokonanie ponad 500 mil (prawie 2 razy tyle co Biskaje) zajmie nam ok. 4 dób. To będzie prawdziwa żeglarska uczta 😉

Należy pamiętać, że jest to kwiecień i Atlantyk będzie w nas regularnie strzelał zachodnimi sztormami. Dlatego odwiedzone po drodze porty i spędzony w nich czas będą zależeć w dużej części od pogody. Celem jest bezpieczne dopłynięcie o czasie do Galway, czerpiąc z żeglugi i napotkanych miejsc maksimum przyjemności. Na morzu spędzimy ok. 10 dób. Reszta to galicyjskie porciki i wyspy, oraz piękne dzikie i głębokie zatoki południowo zachodniej Irlandii. Jest to rejs jachtem po wodach pływowych, rejs stażowe. Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziesz w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!