Rejs “Majówka 2022 na Polinezji Francuskiej”

Dane
Trasa Fakarava – Toau – Rangiroa – Moorea – Tahiti
Termin 22.04.2022 – 05.05.2022 
Zaokrętowanie Fakarava 22go kwietnia od rana
Wyokrętowanie Tahiti 5go maja do wieczora
Majówka 2022, czyli rejs morski jachtem po zjawiskowych atolach Tuamotu! Spotkaj się oko w oko z rekinem rafowym, pływaj pośród korali w krystalicznej wodzie atoli Tuamotu, a potem zjedz ze smakiem świeżo zerwanego z palmy kokosa.

 

Rejs sylwestrowy na Polinezji Francuskiej

Trasa rejsu majówkowego: Fakarava – Toau – Rangiroa – Moorea – Tahiti

Atole Tuamotu – żeglarski raj bez tłoku

Spotkamy się na atolu Fakarava, na który dolecisz samolotem lini AirTahiti z Tahiti. My już będziemy tam na Ciebie czekać. Jak tylko wysiądziesz z samolotu, to natychmiast zauważysz, jak inne są atole od Tahiti. To zupełnie inny świat, gdzie to co najpiękniesze kryje się pod wodą. Mimo to, zobaczyć atol na własne oczy, poczuć pod stopami szczątki rafy koralowej na której jest zbudowany, to naprawdę nietuzinkowe przeżycie.

Rafa koralowa w Fakarava

Naszym pierwszym przystankiem będzie… Fakarava, bo przepłyniemy ok 30 mil i zakotwiczymy przy słynnym południowym wejściu. Miejsce to znane jest na całym świecie z pięknej rafy a przede wszystkim z ogromnej ilości rekinów rafowych. Pływanie w ich towarzystwie na długo pozostaje w pamięci. Jeśłi nurkujecie, to będzie możliwość zanurkowania z butlą z lokalnym operatorem.

Sylwestrowy rejs jachtem - atol Fakarava

Majówka na Polinezji Francuskiej – atol Fakarava.

Jeśli nie nurkujecie (tak jak my), to niesamowite widoki też są gwarantowane! Wypływa się pontonem na zewnątrz wejścia (zdjęcie poniżej) w trakcie prądu wchodzącego do środka, a następnie swobodnie dryfuje z maską i rurką z powrotem. Robiliśmy to już wiele razy i cięgle nam mało! To naprawdę przeżycie, o którym pamięta się dłuuuuugo.

Bezludny atol Toau

Z Fakarava przepłyniemy na atol Toau. Na tym atolu mieszka dosłownie kilka osób i większość otaczających go wysp, nazywanych po tahitańsku motu, jest bezludnych.

Na atolu Toau odwiedzimy jeszcze Anse Amyot. To kolejne magiczne miejsce na naszej trasie. Valentine i Gastone mają tu farmę czarnych pereł i można u nich kupić prostą biżuterię własnej roboty.

Rangiroa – największy atol Polinezji Francuskiej

Z Toau przekoczymy na atol Rangiroa. To największy atol na Polinezji Francuskiej i drugi największy na świecie. Rangiroa słynie z delfinów, które zamieszkują tutejsze wejście do atolu. Często bawią się one z przepływającymi jachtami. Tu także chętni będą mogli wykupić nurkowanie z butlą. Żegluga na Moorea powinna nam zająć około 36 godzin. Jak warunki bedą dobre to po drodze zatrzymamy się na maleńkiej Makatea. Na Moorea może pójdziemy podziwiać widoki, a może pobawimy się z płaszczkami. Zdecydujemy na miejscu. Rejs zakończymy na Tahiti w Papeete. Ten rejs jest z założeia spokojny i bez pośpiechu. Żeglujemy kilka godzin w ciągu dnia. Wyjątkiem będzie nocny przeskok z Toau na Rangiroa i z Rangiroa na Tahiti.

Polinezja Francuska a COVID-19

Rejs na Polinezji Francuskiej w trakcie COVID-19? Tak, to możliwe, ponieważ Polinezja zniosła wymóg kwarantanny w przypadku osób zaszczepionych oraz dzieci pod opieką zaszczepionych dorosłych. Więcej informacji możesz przeczytać tutaj (w języku angielskim, ale możesz stronę łatwo przetłumaczyć np. dzięki Google Translate).

Dlaczego warto popłynąć z nami w ten rejs morski?

  • Żeglowaliśmy już po wszystkich wyspach, które zamierzamy odwiedzić w tym rejsie;
  • To jedyna taka oferta rejsu na polskim rynku;
  • Dla nas żeglarstwo to sposób na życie – stawiamy więc na jakość a nie ilość. Wybieramy najlepsze miejscówki i nie ciśniemy z czasem;
  • Znamy dobrze te wody i płyniemy jachtem Crystal, który tygodniami może przebywać poza cywilizacją i który jest naszym domem. Dzięki dużym panelom i potężnej odsalarce (200 litrów na godzinę) odbywa się to bez uszczerbku na komforcie załogi (więcej o jachcie przeczytasz poniżej lub tutaj). Obiecujemy, że będzie to czysta przyjemność!

Majówka Polinezja Francuska – Rejs 2022 majówkowy- Rejs morski Tuamotu

Jacht S/V Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy na rejs

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info(at)skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dolot na Polinezję

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.

Na Polinezję latają z Paryża francuskie linie FrenchBee, oferujące przelot w obie strony na trasie Paryż – Tahiti już od ok 1200 EUR. Ponadto, można szukać lotów AirFrance, Luthansa – polecamy w tym cely przeglądarkę Google Flights (i pamiętaj, żeby kupować bilety bezpośrednio u przewoźników a nie na żadnych platformach, z którymi kontakt jest bardzo utrudniony w razie potrzeby zmiany biletu). Z Tahiti na Fakaravę dolecisz lokalnymi liniami AirTahiti. 

Rejs Sylwestrowy 2021. Nasza prywatna wyspa

Dołącz do naszej załogi!

Śledź nas na Facebook lub podglądaj na YouTube!

Zostań naszym Patronem na Patronite.pl

Sprawdź bieżącą pozycję Crystal!  

 

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!