Rejs Meksyk – Salwador (zakończony)

Dane
Trasa Puerto Vallarta – Acapulco – Salwador
Termin 25.03.2019 – 14.04.2019
Zaokrętowanie Puerto Vallarta 25go marca od rana.
Wyokrętowanie Bahia del Sol 14go kwietnia do wieczora.
  • Trasa rejsu: Puerto Valarta - Acapulco - Hautulco – Bahia del Sol (1200Mm)

    Trasa rejsu: Puerto Valarta – Acapulco – Hautulco – Bahia del Sol (1200Mm)

Obszar na południe od Puerto Vallarta nazywany jest nie bez powodu meksykańskim “Gold Coast”. Będzie to etap zupełnie odmienny od poprzedniego. Tu znacznie więcej będzie małych miasteczek z lądowymi atrakcjami. Tak jak na poprzednim rejsie główną atrakcją była przyroda i życie toczące się w oceanie, tak tu będziemy bardziej poznawać lądowy Meksyk. Będzie oczywiście możliwość zakotwiczenia w jakiejś dzikiej zatoczce na uboczu. Jednak największą atrakcją będą urocze meksykańskie miasteczka, w których będziemy rozkoszować się gwarem ciasnych uliczek.

Jeśli czas pozwoli (a tak będziemy robić, żeby pozwolił) zrobimy sobie lądowe wycieczki z Huatulco i Puerto Chiapas. Do zobaczenia jest kolonialne miasto Oaxaca oraz San Christobal. Puerto Chiapas będzie naszym ostatnim portem w Meksyku. Tu wymeldujemy się z kraju i popłyniemy prosto do Salwadoru.

Tu będziemy ustalać plan w zależności od czasu, jaki nam pozostanie. Międzynarodowe lotnisko w San Salvador znajduje się zaledwie godzinę jazdy z Bahia del Sol. Zachęcamy, aby zarezerwować sobie nocleg w stolicy, tak aby był jeszcze czas na zwiedzanie. Zapraszamy na pokład!

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Rejs jachtem Meksyk – Wyprawa żeglarska Salwador – Rejs morski Ameryka Środkowa

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole, formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!