Rejs “Ferie na Polinezji Francuskiej”: Tahiti – Bora Bora

Dane
Trasa Tahiti – Moorea – Huahine – Raiatea – Tahaa – Bora Bora
Termin 14.02.2022 – 27.02.2022
Zaokrętowanie Papeete (Tahiti) 14go lutegood rana.
Wyokrętowanie Bora Bora 27go sierpnia do wieczora.
  • Trasa rejsu: Tahiti - Moorea - Huahine - Raiatea - Tahaa - Bora Bora (170 Mm)

    Trasa rejsu: Tahiti – Moorea – Huahine – Raiatea – Tahaa – Bora Bora (170 Mm)

Rejs morski jachtem na Polinezji Francuskiej po jednych z najbardziej zjawiskowych archipelagów świata – Wyspach Towarzystwa! To nie tylko osławione Bora Bora i Tahiti, ale także Moorea, Raiatea, Tahaa, czy Huahine.
Przez dwa tygodnie rejsu odwiedzimy 6-7 tropikalnych wysepek. Jest to typowo wypoczynkowy rejs morski w rajskich okolicznościach przyrody. Na pewno nie będziemy orać morza ani nigdzie się spieszyć. To, co będziemy robić to spokojna żegluga jachtem od rafy do rafy, nurkowanie w krystalicznej i ciepłej wodzie oraz podziwianie pięknych widoków. Wyspy Towarzystwa swoje niebywałe piękno zawdzięczają unikalnej budowie. Tu każdą bujno porośniętą wyspę otacza bariera z rafy koralowej. Pomiędzy wyspą a rafą znajduje się turkusowa laguna ze spokojną wodą. W każdej chwili na kotwicy można wyskoczyć za burtę i trochę ponurkować w turkusie.

Kotwicowisko przy Bora Bora

Dlaczego warto popłynąć z nami w ten rejs morski?

  • Żeglowaliśmy już po wszystkich wyspach, które zamierzamy odwiedzić w tym rejsie;
  • Znamy dobrze te wody i płyniemy jachtem Crystal, który tygodniami może przebywać poza cywilizacją. Dzięki dużym panelom i potężnej odsalarce (200 litrów na godzinę) odbywa się to bez uszczerbku na komforcie załogi (więcej o jachcie przeczytasz poniżej lub tutaj). Obiecujemy, że będzie to czysta przyjemność!

Pogoda

Rejs odbywa się w trakcie tzw. pory mokrej. W tym czasie tempertura wody i powietrza jest wyższa, a opady deszczu są częste, intensywne ale krótkotrwałe. Tę pogodę można porównać np. do tego, jak jest na Seszelach przez większość roku. Od grudnia do kwietnia trwa na Pacyfiku pora huraganów. Wiemy, brzmi to strasznie, ALE! Trzeba wiedzieć, że w tej części Pacyfiku są one niezmiernie rzadkie i do tej pory w całej historii pomiarów wystąpiło ich około 10. Wielu żeglarzy jest już na Polinezji po kilka lat. Na bieżąco śledzimy informacje pogodowe za pomocą serwisu PredictWind, bo bezpieczeństwo to zawsze był, jest i będzie nasz priorytet. Jeśli sam chcesz sprawdzić pogodę tutaj w tym czasie, to link do historycznych danych pogodowych z lutego 2021 znajdziecie tutaj. Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu jachtem.  

Istnieje także możliwość rezerwacji całego jachtu. Napisz do nas na info@skiff.pl, a na pewno się dogadamy 🙂

Rejs jachtem Polinezja Francuska – Wyprawa jachtem Tahiti – Rejs morski Bora Bora

Jacht S/V Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie. Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie! Zapisy Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal! Dojazd Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie. Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88. Można też korzystać z wyszukiwarek lotów: www.skyscanner.net  www.kayak.com Uwaga do lotów: Póki co USA nie wpuszcza mieszkańców z UE. Dlatego należy szukać lotów Paryż – Tahiti (Papeete – PPT). Jednak szukając dalej niż miesiąc w przód przy lotach z Paryża pojawia się międzylądowanie w USA (zwykle LA lub SF). Nie należy się tym przejmować.  Dopóki sytuacja z USA się nie unormuje dopóty loty te są na bieżąco korygowane na 2-3 tygodnie przed datą wylotu i miejsce międzylądowania jest zmieniane na Kanadę, lub Gwadelupę. Obserwujemy to od kwietnia. W razie wątpliwości prosimy o kontakt. Serdecznie zapraszamy!

Dołącz do naszej załogi!

Śledź nas na Facebook lub podglądaj na YouTube!

Zostań naszym Patronem na Patronite.pl

Sprawdź bieżącą pozycję Crystal!  

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!