Rejs Wyspy Austral – Bora Bora (Polinezja Francuska) (zakończony)

 
Trasa Wyspy Austral (Tubuai, Rurutu) – Bora Bora
Termin 15.05.2020 – 28.05.2020
Zaokrętowanie Tubuai (Wyspy Austral) 15go maja od rana.
Wyokrętowanie  Bora Bora 28go maja do wieczora.
  • Trasa rejsu: Wyspy Austra: Tubuai – Rurutu – Bora Bora (500 Mm)

Rejs morski jachtem po Polinezji Francuskiej, na którym żeglować będziemy zarówno poza utartymi szlakami, jak i wokół jednej z najpopularniejszych wysepek – Bora Bora.

Wyspy Austral to górzysty środek otoczony pierścieniem raf i swoim pięknem spokojnie dorównują osławionej Bora Bora. Ze względu na to, że leżą trochę na uboczu odwiedza je mało jachtów i turystów. Zapewne wielu z Was nawet nie wiedziała nawet o ich istnieniu. I to, poza pięknymi krajobrazami jest ich olbrzymią zaletą. Nie są jeszcze zepsute masową turystyką, dzięki czemu kontakty z miejscowymi będą na pewno bardziej serdeczne i autentyczne.

Wyspy Austral składają się z 2 archipelagów – Îles Tubuaï i Îles Bass. My odwiedzimy dwie wyspy: Tubuai i Rurutu wchodzące w skład tego pierwszego. Rurutu jest wyjątkową wyspą jak na Polinezję Francuską – oprócz rajskich plaży otaczają ją również strome klify, pełne jaskiń, które kiedyś zamieszkiwali tubylcy.

Około tygodnia spędzimy między Tubuai i Rurutu na niespiesznym nurkowaniu na rafach i żeglowaniu pomiędzy wysepkami. Następnie popłyniemy z wiatrem w kierunku Bora Bora. Taki rejs morski zajmie nam ok 2-3 doby i powinien być naprawdę przyjemną żeglugą.

Na Bora Bora spędzimy kilka dni buszując pomiędzy jej rajskimi plażami. Jeśli tylko pozwoli nam na to czas i pogoda, to zwiedzimy również dwie inne wyspy z archipelagu Wysp Towarzystwa: Raiatea i Tahaa

Ten rejs morski na Polinezji Francuskiej w 2020 r. jest niesamowicie ciekawą propozycją dla tych z Was, szukają zarówno odpoczynku na rajskiej plaży, jak i chcą cieszyć się żeglugą jachtem pod pełnymi żaglami. To propozycja dla tych żeglarzy, którzy kochają wciąż odkrywać nowe lądy. Zapraszamy!

Żeglujemy na Polinezji Francuskiej we właściwym sezonie

Warto podkreślić, że żeglujemy na Polinezji Francuskiej we właściwym sezonie tak, aby w pełni delektować się jej urokami. Dlaczego to takie ważne? Pora sucha przypada tu na okres od maja do października. W tym czasie najwięcej jest godzin słonecznych, najmniej opadów, a temperatury najprzyjemniejsze. Jest to po prostu najlepszy czas aby tu być 🙂 Pora deszczowa zaś jest od listopada do kwietnia. Jest parno, gorąco i leje (patrz wykres poniżej, przedstawiający średnie opady na Bora Bora). Dlatego nie wyobrażamy sobie żeglowania tu w porze deszczowej. Turkus w strugach deszczu mocno traci na intensywności.

wykres opady Bora Bora

Średnie miesięczne opady na Bora Bora (https://weather-and-climate.com/) – kliknij aby powiększyć

Serdecznie Was zapraszamy na Polinezję Francuską na rejs życia na pokładzie naszego jachtu Crystal.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków.

Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu morskiego.

Rejs jachtem Polinezja Francuska – Wyprawa żeglarska Wyspy Austral – Rejs morski 2020 Bora Bora

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Serdecznie zapraszamy!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!