Rejs morski Bora Bora – Hawaje (zakończony)

Dane
Trasa Bora Bora – Christmas Island – Hawaje
Termin 19.11.2019 – 16.12.2019
Zaokrętowanie Bora Bora 19go listopada od rana.
Wyokrętowanie Hawaje (Hilo)a 16go grudnia do wieczora.
  • Trasa rejsu: 09.11.2019 - 18.11.2019 (2300 Mm)

    Trasa rejsu:Bora Bora – Maupiti – Kirimati (Wyspa Bożego Narodzenia) – Hawaje (2300 Mm)

To będzie prawdziwy oceaniczny rejs morski jachtem przez Pacyfik. Popłyniemy z Polinezji Francuskiej na Hawaje! Po opuszczeniu Bora Bora zatrzymamy się na chwilę na pobliskiej kameralnej Maupiti. Chwilę ponurkujemy na rafie pozwiedzamy okolicę i w drogę. Wypływamy na otwarty Pacyfik.

Nasz następny przystanek to wyspa Kirimati, lub jak kto woli Wyspa Bożego Narodzenia, która od Polinezji Francuskiej oddalona jest o 1100 Mm. Przeskok zajmie nam oko 8 dób żeglugi non stop. Kirimati jest największą z 33 wysp wchodzących w skład państwa Kiribati. Jest także największą wyspą koralową na świecie. Jest ona najdalej położoną na wschód wyspą na lewo od linii zmiany daty co oznacza, że jej mieszkańcy co roku jako pierwsi na świecie witają Nowy Rok.

Na wyspie znajduje się miejscowość Poland, która nazywa się tak na cześć Stanisława Pełczyńskiego, który pomógł mieszkańcom w nawadnianiu plantacji. Oprócz wioski Poland znajdują się tu też osady o nazwie London, Paris i Banana 😉 . Na wysepce pewnie zabwimy w około 5 dni i płyniemy dalej.

Znowu 8 dni żeglugi przez Ocean Spokojny i docieramy na Hawaje, a konkretnie na wyspę Hawai. Jest to największa wyspa USA i trzecia największa wyspa Polinezji (za Nową Zelandią). Na pewno poświęcimy kilka dni, żeby ją eksplorować. Serdecznie zapraszamy na ten oceaniczny rejs po Pacyfiku!

Na ten rejs morski wymagane jest posiadanie ważnej wizy do USA.

Rejs jachtem Polinezja Francuska | Wyprawa żeglarska Hawaje | Rejs morski Pacyfik i tropiki

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami pisząc poniżej, poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!