Rejs morski na Wyspy Austral, Polinezja Francuska (zakończony)

Dane
Trasa Tahiti – W. Austral (Raivavae, Tubuai, Rurutu) – Tahiti
Termin 07.09.2019 – 27.09.2019
Zaokrętowanie Papeete (Tahiti) 7go września od rana.
Wyokrętowanie Papeete (Tahiti) 27go września do wieczora.
  • Trasa rejsu: Tahiti - W. Austral (Raivavae, Tubuai, Rurutu) - Tahiti (950 Mm)

    Trasa rejsu: Tahiti – W. Austral (Raivavae, Tubuai, Rurutu) – Tahiti (950 Mm)

Rejs morski 2019 po Polinezji Francuskiej, na którym żeglować będziemy poza utartymi szlakami, choć zaczniemy i zakończymy go na Tahiti.

Wyspy Austral to górzysty środek otoczony pierścieniem raf i swoim pięknem spokojnie dorównują osławionej Bora Bora. Ze względu na to, że leżą trochę na uboczu odwiedza je mało jachtów i turystów. Zapewne wielu z Was nawet nie wiedziała nawet o ich istnieniu. I to, poza pięknymi krajobrazami jest ich olbrzymią zaletą. Nie są jeszcze zepsute masową turystyką, dzięki czemu kontakty z miejscowymi będą na pewno bardziej serdeczne i autentyczne.

Wyspy Austral składają się z 2 archipelagów – Îles Tubuaï i Îles Bass. My odwiedzimy 3 wyspy: Raivavae, Tubuai i Rurutu, wchodzące w skład tego pierwszego.

Ten rejs będzie też zdecydowanie bardziej żeglarski niż typowe dzienne szwendanie się od wysepki do wysepki. Żeby odstać się na Australs, czeka nas około 3-4 dób podwiatrowej żeglugi. W nagrodę dwa tygodnie spędzimy między Raivavae, Tubuai i Rurutu, na niespiesznym nurkowaniu na rafach i żeglowaniu pomiędzy wysepkami.

Ten rejs morski na Polinezji Francuskiej jest niesamowicie ciekawą propozycją dla tych z Was, szukają czegoś więcej niż plażowanie na jachcie. To propozycja przede wszystkim dla tych żeglarzy, którzy kochają wciąż odkrywać nowe lądy.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Rejs jachtem Polinezja Francuska – Wyprawa żeglarska Wyspy Austral – Rejs morski Tahiti

Jacht S/V Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka, produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Serdecznie zapraszamy!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!