Rejs “Październik na Polinezji Francuskiej”: Tahiti – Bora Bora

Dane
Trasa Tahiti – Moorea – Huahine – Raiatea – Tahaa – Bora Bora
Termin 11.10.2021 – 24.10.2021
Zaokrętowanie Papeete (Tahiti) 11go października od rana.
Wyokrętowanie Bora Bora 24go października do wieczora.
  • Trasa rejsu: Tahiti - Moorea - Huahine - Raiatea - Tahaa - Bora Bora (170 Mm)

    Trasa rejsu: Tahiti – Moorea – Huahine – Raiatea – Tahaa – Bora Bora (170 Mm)

Rejs morski jachtem na Polinezji Francuskiej po jednych z najbardziej zjawiskowych archipelagów świata – Wyspach Towarzystwa! To nie tylko osławione Bora Bora i Tahiti, ale także Moorea, Raiatea, Tahaa, czy Huahine.

Przez dwa tygodnie rejsu odwiedzimy 6-7 tropikalnych wysepek. Jest to typowo wypoczynkowy rejs morski w rajskich okolicznościach przyrody. Na pewno nie będziemy orać morza ani nigdzie się spieszyć. To, co będziemy robić to spokojna żegluga jachtem od rafy do rafy, nurkowanie w krystalicznej i ciepłej wodzie oraz podziwianie pięknych widoków.

Wyspy Towarzystwa swoje niebywałe piękno zawdzięczają unikalnej budowie. Tu każdą bujno porośniętą wyspę otacza bariera z rafy koralowej. Pomiędzy wyspą a rafą znajduje się turkusowa laguna ze spokojną wodą. W każdej chwili na kotwicy można wyskoczyć za burtę i trochę ponurkować w turkusie.

Kotwicowisko przy Bora Bora

Dlaczego warto popłynąć z nami w ten rejs morski?

  • Żeglujemy na Polinezji Francuskiej we właściwym sezonie (patrz wyjaśnienie poniżej);
  • Żeglowaliśmy już po wszystkich wyspach, które zamierzamy odwiedzić w tym rejsie;
  • Znamy dobrze te wody i płyniemy jachtem Crystal, który tygodniami może przebywać poza cywilizacją. Dzięki dużym panelom i potężnej odsalarce (200 litrów na godzinę) odbywa się to bez uszczerbku na komforcie załogi (więcej o jachcie przeczytasz poniżej lub tutaj). Obiecujemy, że będzie to czysta przyjemność!

Żeglujemy na Polinezji Francuskiej we właściwym sezonie

Warto podkreślić, że żeglujemy na Polinezji Francuskiej we właściwym sezonie tak, aby w pełni delektować się jej urokami. Dlaczego to takie ważne? Pora sucha przypada tu na okres od maja do października. W tym czasie najwięcej jest godzin słonecznych, najmniej opadów, a temperatury najprzyjemniejsze. Jest to po prostu najlepszy czas aby tu być 🙂 Pora deszczowa zaś jest od listopada do kwietnia. Jest parno, gorąco i leje (patrz wykres poniżej, przedstawiający średnie opady na Bora Bora). Dlatego nie wyobrażamy sobie żeglowania tu w porze deszczowej. Turkus w strugach deszczu mocno traci na intensywności.

wykres opady Bora Bora

Średnie miesięczne opady na Bora Bora (https://weather-and-climate.com/) – kliknij aby powiększyć

Serdecznie Was zapraszamy na Polinezję Francuską na rejs życia na pokładzie naszego jachtu Crystal.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu jachtem.

Istnieje także możliwość rezerwacji całego jachtu. Napisz do nas na info@skiff.pl, a na pewno się dogadamy 🙂

Rejs jachtem Polinezja Francuska – Wyprawa jachtem Tahiti – Rejs morski Bora Bora

Jacht S/V Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Uwaga do lotów:
Póki co USA nie wpuszcza mieszkańców z UE. Dlatego należy szukać lotów Paryż – Tahiti (Papeete – PPT).
Jednak szukając dalej niż miesiąc w przód przy lotach z Paryża pojawia się międzylądowanie w USA (zwykle LA lub SF).
Nie należy się tym przejmować. 
Dopóki sytuacja z USA się nie unormuje dopóty loty te są na bieżąco korygowane na 2-3 tygodnie przed datą wylotu i miejsce międzylądowania jest zmieniane na Kanadę, lub Gwadelupę. Obserwujemy to od kwietnia.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt.

Serdecznie zapraszamy!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!