Rejs Przejście Północno-Zachodnie (zakończony)

Dane
Trasa Ilulisat – Przejście Północno Zachodnie – Dutch Harbor
Termin 19.07.2018 – 19.09.2018
Zaokrętowanie Ilulissat 19-go lipca od rana
Wyokrętowanie Dutch Harbor 19-go września do wieczora
  • Trasa rejsu: Ilulissat - Gjoa Haven - Cambridge Bay - Tuktoyaktuk - Nome - Dutch Harbor (3800 Mm)

    Trasa rejsu: Ilulissat – Gjoa Haven – Cambridge Bay – Tuktoyaktuk – Nome – Dutch Harbor (3800 Mm)

Przejście Północno Zachodnie od setek lat kusiło eksploratorów całego świata. Przez większość część roku skute lodem otwiera się (zazwyczaj) na około 2 miesiące. Ten czas postaramy się wykorzystać i przepłynąć nad Kanadą z Grenlandii do amerykańskiej Alaski. Będzie to najtrudniejsza trasa z jaką przyszło mi się zmierzyć, jednak wierzę, że ogromne doświadczenie jakie zgromadziłem do tej pory i jacht który znam od podszewki będą tam procentować i z eskapady wyjdziemy obronną ręką. Rejs jachtem przez Przejście Północno Zachodnie już od dawna było bardzo wysoko na mojej żeglarskiej liście priorytetów. Na pewno w tych odludnych i surowych obszarach Arktyki czeka nas przygoda życia. Trzeba tylko po nią sięgnąć.

Przejście Północno Zachodnie (Northwest Passage) jest to szlak wiodący nad kanadyjską Arktyką, oraz północną Alaską, którym można przepłynąć z Atlantyku na Pacyfik. Teoretycznie o jego istnieniu wiedziano już od 15 wieku, i od tamtego czasu nieustannie rozpalało wyobraźnię żeglarzy i podróżników. Pierwszy Przejście Północno Zachodnie pokonał w latach 1850-1854 Robert McClure. Część trasy żeglował, a część na poruszał się saniach. Pierwszym śmiałkiem, który w latach 1903-1906 w całości przepłynął Przejście był Roald Amundsen na jachcie Gjoa. Od nazwy jachtu słynnego Norwega wzięła nazwę wioska Gjoa Haven, gdzie zimował. Jak sytuacja lodowa pozwoli to na pewno odwiedzimy to historyczne miejsce. O przebiegu trasy będziemy decydować na bieżąco na podstawie warunków lodowych.

Na ten rejs morski wymagane jest posiadanie ważnej wizy do USA.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – napisz poniżej, skontaktuj się z nami poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!