Rejs przez Pacyfik: Meksyk – Polinezja Francuska (zakończony)

Dane
Trasa La Paz (Meksyk) – Markizy – Tuamotu – Raiatea (Polinezja Francuska)
Termin 19.04.2021 – 26.05.2021
Zaokrętowanie La Paz 19go kwietnia od rana.
Wyokrętowanie Raiatea 25go maja do wieczora
Oceaniczny rejs jachtem przez Pacyfik

Trasa rejsu przez Pacyfik. Ponad 3500 mil oceanicznej żeglugi.

To będzie prawdziwy oceaniczny rejs morski jachtem przez Pacyfik w 2021! 

Meksyk

Startujemy w Meksyku na Morzu Corteza. Jest to cudowny zakątek świata słynący z bardzo bogatego życia podwodnego. Częstymi gośćmi są tu wieloryby oraz… latające płaszczki. Tak, tak! Może uda nam się zobaczyć te cuda natury.

Polinezja Francuska

Po opuszczeniu Meksyku wypływamy na otwarty Pacyfik. Przed nami ponad 2600 Mm żeglugi jachtem na Polinezję Francuską.

Naszym pierwszym przystankiem będą Markizy. Zatrzymamy się na Nuku Hiva lub Hiva Oa. Na pewno spędzimy tam 2-3 dni, żeby wypożyczyć samochód i zwiedzić wyspę. Naszym jachtem Crystal byliśmy tam w 2014 roku i Markizy zrobiły na nas ogromne wrażenie. To będzie taki powrót po latach 😉

Po Markizach czeka nas żegluga na atole Tuamotu. Jest to kilkadziesiąt przepięknych atoli koralowych. Większość z nich spenetrowaliśmy na Crystal w 2019 roku. Tak jak w przypadku Markizów, znamy je całkiem nieźle. Który atol odwiedzimy podczas tego rejsu, dokładnie nie wiadomo w tym momencie. Zdecydujemy przed wypłynięciem. W zależności od prognoz będzie to atol Raioa, Fakarawa lub Manihi.

Rejs kończymy na Wyspach Towarzystwa. Które z nich odwiedzimy, będzie zależało od tego, ile będziemy mieć czasu. Rejs zakończymy na

Zapraszamy Was serdecznie na przeżycie przygody życia!
Michał i Ola

Rejs jachtem Polinezja Francuska | Wyprawa żeglarska Markizy| Rejs morski Pacyfik i tropiki 2021

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternatory 340 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami pisząc poniżej, poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!