Rejs Salwador – Kostaryka (zakończony)

Dane
Trasa Bahia del Sol – Puntarenas – Golfito
Termin 17.04.2019 – 30.04.2019
Zaokrętowanie Bahia del Sol 17go kwietnia od rana.
Wyokrętowanie Golfito 30go kwietnia do wieczora.
  • Trasa: Bahia del Sol - Puntarenas – Golfito (520 Mm)

    Trasa: Bahia del Sol – Puntarenas – Golfito (520 Mm)

Kolejny bardzo ciekawy oceaniczny rejs morski wzdłuż wybrzeży Ameryki Środkowej. Na jachcie spotykamy się w marinie Bahia del Sol. To sympatyczny resort w spokojnej okolicy i świetny punkt wypadowy. To tylko 25 km od lotniska i około 60 od stolicy kraju San Salwador. Na pewno znajdziemy 2 dni na zwiedzanie tego ciekawego miasta i okolicznych atrakcji.

Jak już pozwiedzamy Salwador na lądzie, przyjdzie wreszcie czas na oceaniczną żeglugę. Wypływamy na otwarty ocean i bierzemy kurs na Kostarykę. To tu spędzimy najwięcej czasu i odwiedzimy prawdopodobnie aż 4 porty.

Kostaryka poza ciekawą stolicą San Jose, to przede wszystkim piękno dzikiej przyrody. Podczas rejsu postaramy się znaleźć czas na wypad do słynnych ogrodów La Paz Waterfalls, czy Braulio Carrillo National Park. Kostaryka to także przepiękne plaże położone w najbliższej okolicy tropikalnych lasów, które roją się od małp kapucynek, małych krabików i legwanów. Podczas żeglugi najpewniej będziemy podziwiać delfiny, wieloryby i żółwie. W sumie w Kostaryce spędzimy około 10 dni.

Ostatnim naszym portem będzie położone na południu kraju Golfito. Okolica słynie z dziewiczych lasów deszczowych, zamieszkiwanych przez kilka gatunków małp. W Golfito zakończymy nasz rejs. Jest tu lotnisko z regularnymi połączeniami z San Jose. Kostaryka będzie z pewnością prawdziwą ucztą dla miłośników tropikalnej przyrody.

Zapraszamy na pokład!

Rejs jachtem Kostaryka – Wyprawa żeglarska Salwador – Rejs morski Ameryka Środkowa

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!