Rejs w Indonezji Alor – Flores – Komodo

Dane
Trasa Alor – Flores – Komodo
Termin 01.07.2024 – 14.07.2024
Zaokrętowanie Alor (Kalabahi) 1go lipca od rana
Wyokrętowanie Komodo(Badjo) 14go lipca do wieczora

Kolejna perełka na naszej trasie. Tym razem niespiesznie żeglujemy wzdłuż Małych Wysp Sundajskich Wschodnich. Podczas dwóch tygodni rejsu przepłyniemy 350 Mm i odwiedzimy pięć wysp, w tym Komodo z jego słynnymi waranami.

Trasa rejsu jachtem Crystal w Indonezji z Alor na Komodo.

Trasa rejsu jachtem Crystal w Indonezji z Alor na Komodo. Około 350 Mm

350 Mm w dwa tygodnie nie jest to bardzo duży dystans, ale dzięki temu będziemy mieć czas na wycieczki w głąb lądu oraz aby spędzić chwilę w Narodowym Parku Komodo, który słynie na cały świat z ogromnych waranów.

Rejs jachtem Crystal  na Komodo

Rejs jachtem Crystal na Komodo. Źródło: rinjanisenarutrekking.com

W drodze na Komodo odwiedzimy wyspy Pantar, Kawula i ogromną Flores.
Koniec rejsu jest na Flores, gdzie w mieście Labuan Bajo znajduj się lotnisko obsługujące Komodo (LBJ/WATO).

Serdecznie zapraszamy na pokład!

Dlaczego warto żeglować z nami?

  • Po morzach i oceanach na naszej Crystal żeglujemy już od 2008 r.
  • Michał już raz opłynął świat na Crystal w latach 2013-2016. Ma więc ogromne doświadczenie i wiedzę, którymi się dzieli jeśli ktoś jest chętny słuchać.
  • Ola samodzielnie zaplanowała i zrealizowała swoją podróż dookoła świata w 2015 r.
  • Nasze doświadczenie i osiągnięcia żeglarskie potwierdzają nie tylko osoby zadowolone z żeglowania z nami, ale również przyznane nam żeglarskie i podróżnicze nagrody i wyróżnienia (nagrody i wyróżnienie Rejs Roku, wyróżnienia na Festiwalu Kolosy – Gdynia oraz Festiwalu Śladami Marzeń).

Jak wygląda żeglowanie z nami?

Dołączając do nas stajesz się częścią załogi.  W praktyce oznacza to, że bierzesz aktywny udział w codziennym życiu, czyli żeglowaniu, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu. Jako załoga podzielmy się na wachty, a Michał jako kapitan rozpisze nam harmonogram naszych obowiązków. Ale bez obawy! Gotowanie na jachcie wcale niewiele różni się od tego w domu. Poza tym zawsze będziemy służyli pomocą. A jeśli chodzi o sprzątanie, to uwierz nam,  że kiedy każdy z nas jest zaangażowany w dbanie o naszą wspólną przestrzeń, to wychodzi  to wszystkim na dobre 🙂

Na koniec rejsu, każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1500 W), 2 alternatory o łącznym prądzie 420 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Satelitarny system Starlink zapewnia stałe połączenie z Internetem. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Cena rejsu

Cena rejsu to 2090 EUR.

Dodatkowe koszty

  • Kasa jachtowa, czyli składka na wyżywienie, paliwo i opłaty portowe – 300 EUR. Kasa jachtowa zostanie rozliczona na koniec rejsu, przy czym załoga stała (Michał i Ola) nie dorzuca się do kasy jachtowej.
  • Na poczet ewentualnych szkód powstałych w wyniku rażących zaniedbań pobieramy od uczestników 200 EUR kaucji zwrotnej, która oddawana jest ostatniego dnia rejsu (w przypadku nie wyrządzenia przez uczestnika żadnych szkód).
  • Sprzątanie jachtu po rejsie – 120 EUR za cały jacht do podziału na załogę (w cenę rejsu wliczone jest pranie pościeli)
  • Dolot – każdy we własnym zakresie (patrz poniżej).

Zapisz się na rejs

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Zapisz się na rejs

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dolot i dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Na Alor – Mali Airport (ARD) można się dostać przez Dżakartę, Bali, lub Flores (Komodo) z przesiadką w Kupang. Powrót z Komodo z Labuan Bajo Komodo Airport (LBJ/WATO) przez Bali, lub Dżakartę.
Jeśli masz problem z połączeniami daj znać. Na pewno znajdziemy dobre połączenie!

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

Google Flight
www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Serdecznie zapraszamy!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!