Rejs w Indonezji. Bali i orangutany Borneo

Dane
Trasa Bali – Bawean – Kumai
Termin 12.08.2024 – 25.08.2024
Zaokrętowanie Bali 12go sierpnia od rana
Wyokrętowanie Kumai 25go sierpnia do wieczora

Na tym rejsie będziemy zdecydowanie więcej żeglować niż na poprzednich bardziej turystycznych odcinkach. Ale spokojnie! I tu znajdziemy czas na lokalne atrakcje. Zaczniemy spokojnie od zwiedzania Bali. Na tej wyspie spędzimy pierwsze 4-5 dni rejsu. W tym czasie objedziemy ją samochodem i odwiedzimy dwa kotwicowiska na północy. W drodze na Borneo zahaczymy o Jawę, a następnie o maleńkie wysepki po drodze. Tak będziemy celować żeby w Kumai mieć czas na wycieczkę w górę rzeki, która słynie z żyjących tu orangutanów – Tanjung Puting National Park

Rejs jachtem Ceystal z Bali na Borneo.

Rejs jachtem Ceystal z Bali na Borneo. Orientacyjna trasa rejsu.

Dlaczego warto żeglować z nami?

  • Po morzach i oceanach na naszej Crystal żeglujemy już od 2008 r.
  • Michał już raz opłynął świat na Crystal w latach 2013-2016. Ma więc ogromne doświadczenie i wiedzę, którymi się dzieli jeśli ktoś jest chętny słuchać.
  • Ola samodzielnie zaplanowała i zrealizowała swoją podróż dookoła świata w 2015 r.
  • Nasze doświadczenie i osiągnięcia żeglarskie potwierdzają nie tylko osoby zadowolone z żeglowania z nami, ale również przyznane nam żeglarskie i podróżnicze nagrody i wyróżnienia (nagrody i wyróżnienie Rejs Roku, wyróżnienia na Festiwalu Kolosy – Gdynia oraz Festiwalu Śladami Marzeń).

Jak wygląda żeglowanie z nami?

Dołączając do nas stajesz się częścią załogi.  W praktyce oznacza to, że bierzesz aktywny udział w codziennym życiu, czyli żeglowaniu, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu. Jako załoga podzielmy się na wachty, a Michał jako kapitan rozpisze nam harmonogram naszych obowiązków. Ale bez obawy! Gotowanie na jachcie wcale niewiele różni się od tego w domu. Poza tym zawsze będziemy służyli pomocą. A jeśli chodzi o sprzątanie, to uwierz nam,  że kiedy każdy z nas jest zaangażowany w dbanie o naszą wspólną przestrzeń, to wychodzi  to wszystkim na dobre 🙂

Na koniec rejsu, każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1500 W), 2 alternatory o łącznym prądzie 420 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Satelitarny system Starlink zapewnia stałe połączenie z Internetem. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Cena rejsu

Cena rejsu to 2090 EUR.

Dodatkowe koszty

  • Kasa jachtowa, czyli składka na wyżywienie, paliwo i opłaty portowe – 300 EUR. Kasa jachtowa zostanie rozliczona na koniec rejsu, przy czym załoga stała (Michał i Ola) nie dorzuca się do kasy jachtowej.
  • Na poczet ewentualnych szkód powstałych w wyniku rażących zaniedbań pobieramy od uczestników 200 EUR kaucji zwrotnej, która oddawana jest ostatniego dnia rejsu (w przypadku nie wyrządzenia przez uczestnika żadnych szkód).
  • Sprzątanie jachtu po rejsie – 120 EUR za cały jacht do podziału na załogę (w cenę rejsu wliczone jest pranie pościeli)
  • Dolot – każdy we własnym zakresie (patrz poniżej).

Zapisz się na rejs

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Zapisz się na rejs

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dolot i dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Chyba najlepiej kupić lot w obie strony do Dżakarty (CGK), a następnie lokalny lot do Bali (Denpasar – DPS) i z Kumai. Lot z Kumai odbywa się z lotniska Pangkalan Bun (PKN). Ponoć loty z Kumai bywają często opóźnione i lepiej mieć dzień zapasu w Dżakarcie.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

Google Flight
www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Serdecznie zapraszamy!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!