Rejs w Indonezji – Raja Ampat i Moluki (Wyspy Korzenne)

Dane
Trasa Papua – Raja Ampat – Moluki
Termin 13.05.2024 – 02.06.2024
Zaokrętowanie Sorong 13go maja od rana
Wyokrętowanie Ambon 2go czerwca do wieczora

To już nasza tradycja, że nie organizujemy rejsów przeciętnych. Ta wyprawa jest również grubo powyżej przeciętnej i jak na nas przystało z dala od utartych szlaków. Podczas trzech tygodni będziemy żeglować po trzech bardzo ciekawych i pięknych rejonach Indonezji.

Rejs jachtem w Indonezji. Wyspy Korzenne - Moluki

Rejs jachtem w Indonezji. Orientacyjna trasa naszego rejsu na Crystal. 

Zaczynamy w Sorong w Papui Południowo-Zachodniej, skąd dość szybko przepłyniemy na Misool, która wchodzi w skład rejonu Raja Ampat. Nie dość, że na Raja Ampat żyje 75% wszystkich koralowców świata (96% koralowców w Indonezji), to jeszcze Misool jest jednym z piękniejszych zakątków tego podwodnego raju. Na Misool spędzimy cztery dni. Znajdziemy tu cudowne krajobrazy nad i pod powierzchnią, a dodatkowo odwiedzimy jezioro z nieparzącymi meduzami. Na pewno wielu z Was słyszało o słynnym jeziorze meduz na Palau. Otóż okazało się, że już kilka lat temu tamtejsze meduzy po prostu zniknęły. Na Misool ponoć mają się dobrze i zamierzamy to sprawdzić. Wyobraź sobie pływanie z tysiącami meduz, które są przyjazne i nie parzą 😉
Misool to oczywiście też cudowne rafy. Słyszeliśmy nawet opinię, że to najpiękniejszy region na całym Raja Ampat. Trzeba to sprawdzić osobiście!

Jezioro meduz na Misool. Rejs jachtem w Indonezji.

Jezioro meduz na Misool. Rejs jachtem w Indonezji. Źródło yachtsourcing.com

Z Misool i Raja Ampat bierzemy kurs na Moluki, czyli Wyspy Korzenne. Na początek odwiedzimy Wyspy Banda, które są częścią Moluków. Położone są trochę na uboczu i na pewno nie zobaczymy tam tłumów turystów. Zostały odkryte w XVw. przez Portugalczyków, którzy jednak nie byli w stanie założyć tam placówki. Od XVI do połowy XX wieku wyspy Banda były we władaniu Holendrów. Sprawowali oni krwawe rządy i nie był to dobry czas dla miejscowych. Wszystko to przez rosnącą tu gałkę muszkatołową. Holendrzy przez stulecia próbowali zmonopolizować światowy rynek produkcji gałki, czerpiąc przy tym ogromne zyski. Na Banda planujemy spędzić cztery dni zwiedzając okolicę i poznając pasjonującą historię.

Rejs jachtem w Indonezji. Moluki - Wyspy Banda

Rejs jachtem w Indonezji. Moluki – Wyspy Banda.

Rejs zakończymy w stolicy Wysp Korzennych – Ambon. Tak będziemy się starali dopłynąć, żeby na zwiedzanie było tu ze dwa dni.

Na tym rejsie będziemy mieć wszystkiego po trochu. Będzie trochę siedzenia w wodzie i podziwiania podwodnego świata, trochę zwiedzania i ciekawej historii i trochę fajnego żeglowania. A wszystko okraszone pięknymi widokami tropikalnej Indonezji. Dodatkowo, co jest dla nas bardzo ważne – bez tłumu turystów i jachtów. Będzie to smakowanie Indonezji poza utartym szlakiem – dokładnie tak jak lubimy.

Serdecznie zapraszamy na pokład!

Dlaczego warto żeglować z nami?

  • Po morzach i oceanach na naszej Crystal żeglujemy już od 2008 r.
  • Michał już raz opłynął świat na Crystal w latach 2013-2016. Ma więc ogromne doświadczenie i wiedzę, którymi się dzieli jeśli ktoś jest chętny słuchać.
  • Ola samodzielnie zaplanowała i zrealizowała swoją podróż dookoła świata w 2015 r.
  • Nasze doświadczenie i osiągnięcia żeglarskie potwierdzają nie tylko osoby zadowolone z żeglowania z nami, ale również przyznane nam żeglarskie i podróżnicze nagrody i wyróżnienia (nagrody i wyróżnienie Rejs Roku, wyróżnienia na Festiwalu Kolosy – Gdynia oraz Festiwalu Śladami Marzeń).

Jak wygląda żeglowanie z nami?

Dołączając do nas stajesz się częścią załogi.  W praktyce oznacza to, że bierzesz aktywny udział w codziennym życiu, czyli żeglowaniu, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu. Jako załoga podzielmy się na wachty, a Michał jako kapitan rozpisze nam harmonogram naszych obowiązków. Ale bez obawy! Gotowanie na jachcie wcale niewiele różni się od tego w domu. Poza tym zawsze będziemy służyli pomocą. A jeśli chodzi o sprzątanie, to uwierz nam,  że kiedy każdy z nas jest zaangażowany w dbanie o naszą wspólną przestrzeń, to wychodzi  to wszystkim na dobre 🙂

Na koniec rejsu, każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1500 W), 2 alternatory o łącznym prądzie 420 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Satelitarny system Starlink zapewnia stałe połączenie z Internetem. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Cena rejsu

Cena rejsu to 2590 EUR.

Dodatkowe koszty

  • Kasa jachtowa, czyli składka na wyżywienie, paliwo i opłaty portowe – 400 EUR. Kasa jachtowa zostanie rozliczona na koniec rejsu, przy czym załoga stała (Michał i Ola) nie dorzuca się do kasy jachtowej.
  • Na poczet ewentualnych szkód powstałych w wyniku rażących zaniedbań pobieramy od uczestników 200 EUR kaucji zwrotnej, która oddawana jest ostatniego dnia rejsu (w przypadku nie wyrządzenia przez uczestnika żadnych szkód).
  • Sprzątanie jachtu po rejsie – 120 EUR za cały jacht do podziału na załogę (w cenę rejsu wliczone jest pranie pościeli)
  • Dolot – każdy we własnym zakresie (patrz poniżej).

Zapisz się na rejs

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Zapisz się na rejs

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dolot i dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Do Sorong i z Ambon są dobre połączenia przez Dżakartę. Jeśli szukasz połączenia to najlepiej rozbić to na dwa etapy. Najpierw loty do/z Dżakarty, a następnie do Sorong i z Ambon. Przy wpisaniu od razu np. Warszawa – Sorong wyskakują kiepskie propozycje. Jeśli masz problem z połączeniami daj znać. Na pewno znajdziemy dobre połączenie!

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

Google Flight
www.skyscanner.net 
www.kayak.com

Serdecznie zapraszamy!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!