Rejs w Meksyku. Północne Morze Corteza

Dane
Trasa Meksyk: Loreto – Morze Corteza – Puerto Penasco
Termin 25.01.2023 – 11.02.2023
Zaokrętowanie Loreto 25-go stycznia od rana
Wyokrętowanie Puerto Penasco 11-go lutego do wieczora

Morze Corteza – akwarium świata

W Morzu Corteza, znanym również jako Zatoka Kalifornijska, żyje ponad 600 gatunków zwierząt. Jacques Cousteau nazwał je “akwarium świata”. Jak wiemy, ten słynny nurek sporo widział pod wodą, więc na pewno wiedział, co mówi.

Jacht Crystal. Morze Corteza. Meksyk

Jacht Crystal. Morze Corteza. Meksyk

W krystalicznej wodzie można tu spotkać płaszczki, żółwie, humbaki, uchatki, a największą chyba atrakcją jest największa ryba świata – rekin wielorybi. W najbliższej okolicy La Paz można pływać razem z tymi majestatycznymi stworzeniami. Zresztą zdarza się, że można popływać razem z ciekawskimi uchatkami, które zachowują się jak morskie pieski. Ola miała przyjemność bawić się z uchatkami w wodzie na Galapagos. Tu powinno być podobnie.

Morze Corteza jest osłonięte od otwartego oceanu Półwyspem Kalifornijskim. Woda jest raczej zupełnie płaska. Dlatego żegluje się tu dużo spokojniej niż np. na Karaibach, gdzie między wyspami można dostać w kość. Jest tu sporo kameralnych zatoczek z turkusową wodą i ładnymi plażami. Po prostu żeglarski raj. W Polsce ciągle jeszcze mało znany.

Zaczynamy w Loreto, które położone jest w jakiejś 1/3 wysokości Morza Corteza. Podczas rejsu dopłyniemy aż na samą północ – do Puerto Penasco. Jest one położone zaledwie godzinę jazdy od granicy z USA.

Wycieczka do wielorybów pływaczy szarych (ang. gray whales)

Na samym początku planujemy zrobić wycieczkę samochodową na pacyficzną stronę Półwyspu Kalifornijskiego. Tam z miejscowym przewodnikiem będziemy mieli okazję podpłynąć małą łódką do wielorybów. Z tego co widzieliśmy na zdjęciach, to można się do nich zbliżyć na odległość zaledwie metra, a czasem nawet dotknąć. Zresztą zobaczcie sami filmy na YT – https://www.youtube.com/results?search_query=magdallena+bay+whale
Szczerze to sami myślimy o tej wycieczce od lat i nie możemy się już doczekać!

Wycieczka odbędzie się w dniu 23.01.2022, wspólnie z załogą poprzedniego etapu z La Paz. Wiec jeśli chcesz dołączyć, to potrzebujesz zjawić się w Loreto kilka dni wcześniej. Jest to leniwe miasteczko i z wynajmem taniego pokoju na pewno nie będzie problemu. W razie wątpliwości prosimy o kontakt.

Generalnie to będzie wielorybi rejs, ponieważ północne wody Morza Corteza słyną z tych ogromnych ssaków.

Ten etap rejsu jest bardziej żeglarski od poprzedniego. Przez 17 dni rejsu przepłyniemy około 420 Mm. 

Wszystko to na super zadbanym i wyposażonym jachcie Crystal, który jest obecnie podczas rejsu dookoła świata.

W Meksyku nie są wymagane szczepienia na Covid!

meksyk plaża morze Corteza

Plażę wybrzeży Morza Corteza wyglądają jak z bajki

Rejs jachtem Morze Corteza | Wyprawa żeglarska Meksyk| Rejs morski Pacyfik i tropiki

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternatory 340 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami pisząc poniżej, poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze, wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net
www.momondo.pl
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!