Rejs w Meksyku “Akwarium świata” – Morze Corteza

Dane
Trasa Meksyk: Loreto – Morze Corteza – La Paz
Termin 29.10 – 07.11.2023
Zaokrętowanie Loreto 29-go października od rana
Wyokrętowanie La paz 7-go listopada do wieczora

Morze Corteza (Zatoka Kalifornijska) – akwarium świata

W Morzu Corteza, znanym również jako Zatoka Kalifornijska, żyje ponad 600 gatunków zwierząt. Jacques Cousteau nazwał je “akwarium świata”. Jak wiemy, ten słynny nurek sporo widział pod wodą, więc na pewno wiedział, co mówi.

meksyk plaża morze Corteza

Plażę wybrzeży Morza Corteza wyglądają jak z bajki

W krystalicznej wodzie można tu spotkać płaszczki, żółwie, humbaki, uchatki, a największą chyba atrakcją jest największa ryba świata – rekin wielorybi. W najbliższej okolicy La Paz można pływać razem z tymi majestatycznymi stworzeniami. Zresztą zdarza się, że można popływać razem z ciekawskimi uchatkami, które zachowują się jak morskie pieski. Ola miała przyjemność bawić się z uchatkami w wodzie na Galapagos. Tu powinno być podobnie.

Morze Corteza jest osłonięte od otwartego oceanu Półwyspem Kalifornijskim. Woda jest raczej zupełnie płaska. Dlatego żegluje się tu dużo spokojniej niż np. na Karaibach, gdzie między wyspami można dostać w kość. Jest tu sporo kameralnych zatoczek z turkusową wodą i ładnymi plażami. Po prostu żeglarski raj. W Polsce ciągle jeszcze mało znany.

Z Loreto  popłyniemy niespiesznie na południe odwiedzając takie perełki jak Puerto Balandra, Isla Partida, czy Los Gatos. Możliwości kotwiczenia jest sporo. To jaką ostatecznie trasę wybierzemy, będzie zależało od warunków pogodowych i naszych nastrojów.

W sumie przepłyniemy około 120 Mm. 

Wszystko to na super zadbanym i wyposażonym jachcie Crystal, który jest obecnie podczas rejsu dookoła świata.

Rejs jachtem Morze Corteza | Wyprawa żeglarska Meksyk| Rejs morski Pacyfik i tropiki | Zatoka Kalifornijska

Jacht Crystal. Morze Corteza. Meksyk

Jedna z bajecznych zatok Morza Corteza

Dlaczego warto żeglować z nami?

  • Po morzach i oceanach na naszej Crystal żeglujemy już od 2008 r.
  • Michał już raz opłynął świat na Crystal w latach 2013-2016. Ma więc ogromne doświadczenie i wiedzę, którymi się dzieli jeśli ktoś jest chętny słuchać.
  • Ola samodzielnie zaplanowała i zrealizowała swoją podróż dookoła świata w 2015 r.
  • Nasze doświadczenie i osiągnięcia żeglarskie potwierdzają nie tylko osoby zadowolone z żeglowania z nami, ale również przyznane nam żeglarskie i podróżnicze nagrody i wyróżnienia (nagrody i wyróżnienie Rejs Roku, wyróżnienia na Festiwalu Kolosy – Gdynia oraz Festiwalu Śladami Marzeń).

Jak wygląda żeglowanie z nami?

Dołączając do nas stajesz się częścią załogi.  W praktyce oznacza to, że bierzesz aktywny udział w codziennym życiu, czyli żeglowaniu, przygotowywaniu posiłków i sprzątaniu. Jako załoga podzielmy się na wachty, a Michał jako kapitan rozpisze nam harmonogram naszych obowiązków. Ale bez obawy! Gotowanie na jachcie wcale niewiele różni się od tego w domu. Poza tym zawsze będziemy służyli pomocą. A jeśli chodzi o sprzątanie, to uwierz nam,  że kiedy każdy z nas jest zaangażowany w dbanie o naszą wspólną przestrzeń, to wychodzi  to wszystkim na dobre 🙂

Na koniec rejsu, każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (1000 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternatory 340 amperów oraz odsalarka produkująca 200 litrów wody na godzinę. Dwa systemy Inmarsat i Iridium zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Cena rejsu

Cena rejsu to 1490 EUR.

Dodatkowe koszty

  • Kasa jachtowa, czyli składka na wyżywienie, paliwo i opłaty portowe – 250 EUR. Kasa jachtowa zostanie rozliczona na koniec rejsu, przy czym załoga stała (Michał i Ola) nie dorzuca się do kasy jachtowej
  • Na poczet ewentualnych szkód powstałych w wyniku rażących zaniedbań pobieramy od uczestników 200 EUR kaucji zwrotnej, która oddawana jest ostatniego dnia rejsu (w przypadku nie wyrządzenia przez uczestnika żadnych szkód)
  • Sprzątanie jachtu po rejsie – 120 EUR za cały jacht do podziału na załogę (w cenę rejsu wliczone jest pranie pościeli).
  • Dolot – każdy we własnym zakresie.

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami pisząc poniżej, poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze, wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net
www.momondo.pl
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!