Rejs W. Wielkanocna – Pitcairn – Gambier (zakończony)

Dane
Trasa Wyspa Wielkanocna – Pitcairn – Wyspy Gambiera (Polinezja Francuska)
Termin 13.07.2019 – 02.08.2019
Zaokrętowanie Wyspa Wielkanocna 13go lipca od rana.
Wyokrętowanie Rikitea 2go sierpnia do wieczora.
  • Trasa rejsu: Wyspa Wielkanocna - Pitcairn - Wyspy Gambiera (Polinezja Francuska) (1500 Mm)

    Trasa rejsu: Wyspa Wielkanocna – Pitcairn – Wyspy Gambiera (Polinezja Francuska) (1500 Mm)

Jest to niesamowicie ciekawy rejs oceaniczny z dala od utartych szlaków. Pierwsze kilka dni spędzimy na tajemniczej Wyspie Wielkanocnej, na której rzędami stoją wpatrzone w dal posągi Moai. Do końca nie wiadomo jaka jest ich geneza i w powietrzu można tu wyczuć aurę tajemniczości.

W zależności od prognoz wyruszamy na otwarty ocean i bierzemy kurs na oddalone o 1100 Mm maleńkie Pitcairn. Oglądaliście może Bunt na Bounty z Anthonym Hopkinsem i Melem Gibsonem? No więc ta historia wydarzyła się na prawdę! W 1789 roku dochodzi do Buntu na żaglowcu HMS Bounty. Kapitan wraz z wierną mu załogą zostaje wysadzony do największej szalupy, a buntownicy odpływają w siną dal. Po długich poszukiwaniach ostatecznie decydują się ukryć na maleńkiej Pitcairn, której w tamtym czasie nie było jeszcze na mapach. Żeby zatrzeć ślady po zejściu na ląd statek zostaje spalony. Ich potomkowie żyją na Pitcairn do dzisiaj tworząc jedną z najbardziej izolowanych społeczności na świecie. Jest to na pewno najmniejsze “państwo” zamieszkiwane przez ok. 55 mieszkańców. Nie ma tam portu, lotniska, a wysepka jest poza zasięgiem helikoptera. Dociera tu rocznie około 100
turystów na małych stateczkach i ok 30 jachtów. Ze względu na bardzo nieprzyjazne brzegi tylko połowie udaje się stanąć na lądzie. Jedno jest pewne. Ci którym dane jest postawić stopę na lądzie dostają najcieplejsze przyjęcie jakie tylko można sobie wymarzyć. Kiedy byłem tu w 2014 roku zostaliśmy ugoszczeni po królewsku.

Po opuszczeniu Pitcairn po około 2 dobach żeglugi dotrzemy do rajskiej Polinezji Francuskiej, a dokładnie do położonych najdalej na południowy wschód Wysp Gambiera. To gdzie i na ile tu zakotwiczymy będzie zależało od ilości czasu jaką będziemy dysponować. Mam nadzieję, że uda nam się odwiedzić hodowlę czarnych pereł z których słynie Polinezja Francuska. To będzie taki rejs odkrywców na krańcu świata. Zapraszamy na pokład.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu.

Rejs jachtem Pitcairn – Rejs morski Polinezja Francuska – Wyprawa żeglarska Gambier

Jacht Crystal

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz na dole strony lub formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net 

www.momondo.pl

Serdecznie zapraszamy na pokład!

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!