Rejs Wyspy Owcze – Islandia (zakończony)

Dane
Trasa Wyspy Owcze – Vestmannaeyjar – Reykjavik (600 Mm)
Termin 18.05.2018 – 29.05.2018
Zaokrętowanie Vagar 18go maja od rana
Wyokrętowanie Reykjavik 29go maja do wieczora
  • Trasa rejsu: Wyspy Owcze - Vestmannaeyjar - Islandia (600 Mm)

    Trasa rejsu: Wyspy Owcze – Vestmannaeyjar – Islandia (600 Mm)

Wyspy Owcze słyną z niesamowicie zielonej trawy, bardzo silnych prądów i niezwykle zmiennej pogody. Zresztą odnosi się to do całej trasy aż do Reykjaviku. Rejs jachtem po tamtych wodach jest zawsze dużym wyzwaniem i dlatego decyzja o wyjściu w morze musi być tu dobrze przemyślana. Wszystko będzie zależało od aktualnych prognoz meteo i do nich będziemy dopasowywać nasze plany żeglarskie. Po drodze do Reykjaviku jest przepiękna wysepka Vestmannaeyjar z głębokim naturalnym portem. Zamieszkują ją tysiące pociesznych maskonurów. Jeśli warunki pogodowe pozwolą to na pewno tu zawiniemy. W ciągu 12 dni rejsu czeka nas około 5 dób żeglugi po bardzo wymagających wodach. Pozostałe dni spędzimy podziwiając piękno natury Wysp Owczych, Vestmannaeyjar, oraz zwiedzając Reykjavik.

Załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. Każdy z uczestników otrzyma opinię z rejsu

Jacht

Nasza jednostka to prawdziwy oceaniczny cruiser o nieograniczonej autonomiczności pływania. Zapewniają ją potężne panele słoneczne (650 W), najlepszy na rynku 500 W generator wiatrowy D-400 (możecie go zobaczyć na niemal wszystkich wokołoziemskich regatach, co mówi samo za siebie), alternator 200 amperów oraz energooszczędna odsalarka produkująca 700 litrów wody na dobę. Dwa systemy Inmarsat zapewniają bezpieczeństwo i komfort w postaci wielu aktualnych prognoz pogody i możliwość kontaktu z brzegiem niezależnie od tego, gdzie znajduje się jacht. Do tego wydajne ogrzewanie Eberspracher. Jest to najlepiej wyposażona jednostka oceaniczna na polskim rynku rejsów w klasie do 15 m. Więcej danych technicznych znajdziecie w dziale O jachcie.

Komfort: Każdy z uczestników ma gwarancję miejsca w zamykanej dwuosobowej kabinie!

Zapisy

Jesteś zainteresowany/a? Chętnie udzielimy szczegółowych informacji na temat rejsu i warunków uczestnictwa oraz odpowiemy na Twoje pytania – skontaktuj się z nami poprzez formularz, napisz do nas na: info@skiff.pl lub zadzwoń pod numer: 601 27 47 05. Do zobaczenia na pokładzie Crystal!

Dojazd

Dojazd uczestnicy organizują we własnym zakresie.
Polecamy firmę FunFly.pl wyszukującą korzystne połączenia lotnicze. Zapytaj o interesujące Cię połączenie lotnicze wysyłając zapytanie na adres: biuro@funfly.pl lub pod tel. 22 207 21 88.

Można też korzystać z wyszukiwarek lotów:

www.skyscanner.net
www.kayak.com

Zainteresowany? Zapytaj o miejsce!