Michał Palczyński

Michał PalczyńskiMichal Palczyński na jachcie Crystal

Nazywam się Michał Palczyński i jestem kapitanem jachtowym. Już od ponad 10 lat żegluję po morzach i oceanach świata na moim jachcie CRYSTAL, na którego pokład serdecznie Cię zapraszam!

Samą organizacją rejsów zajmuję się już od 14 lat, a moja przygoda z żeglarstwem rozpoczęła się ponad ćwierć wieku temu na Mazurach. Prowadząc swoje pierwsze wyprawy jachtem nie wiedziałem jeszcze, że za parę lat żeglarstwo stanie się nie tylko moją pasją, ale i sposobem na życie. Ukończyłem Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej. Jednak los chciał (i ja też), że zająłem się tym co kocham bez reszty. Do tej pory przepłynąłem ponad 160 000 mil morskich, z czego ponad 155 000 jako kapitan i organizatorJachtem Crystal odwiedziłem ponad 80 krajów. Jestem osobą spokojną, cierpliwą i uśmiechniętą, a co najważniejsze mam ogromne doświadczenie w tym, co robię. Wierzę, że żeglarstwo to wspaniały sposób na zwiedzanie świata, dający możliwości dotarcia do najbardziej odległych zakątków.

Dlaczego warto popłynąć w rejs morski ze mną?

Od 2004 roku, czyli od kiedy zajmuję się organizacją wypraw jachtem po morzach i oceanach, zorganizowałem ponad 200 rejsów żeglarskich. Nigdy nie zdarzyło się, żeby któryś nie doszedł do skutku.

Zawdzięczam to zarówno odpowiedniemu planowaniu rejsów morskich, jak również wsparciu logistycznemu z lądu od Rodziców, którzy m.in. zarządzają zapisami na rejsy. Dobra organizacja oraz bardzo dobrze przygotowany jacht CRYSTAL, w połączeniu z miłą atmosferą sprawiają, że wielu żeglarzy pływa ze mną co roku.Wszystkie wyprawy jachtem prowadzę osobiście, choć w trakcie każdego rejsu załoganci biorą aktywny udział w żeglowaniu i przygotowywaniu posiłków. 

Jestem pasjonatem żeglarstwa i chciałbym zarażać tą pasją jak najwięcej ludzi. A Krysia – bo tak pieszczotliwie nazywam jacht, to po prostu mój dom.

Co roku żegluję dalej i dalej, organizując wyprawy jachtem po coraz ciekawszych i bardziej egzotycznych akwenach. Po tym jak poznałem bardzo dokładnie Morze Śródziemne i szeroko pojęty Północny Atlantyk, w 2011 roku przepłynąłem przez Atlantyk na Karaiby i z powrotem. Moją kolejną wyprawą jachtem był Rejs Dookoła Świata w latach 2013-2016kiedy to opłynąłem glob pokonując ponad 55 000 Mm. Trasa w większości wiodła w okolicach tropików ze wschodu na zachód. Odstępstwem od tego było opłynięcie Przylądka Horn, Tasmanii, Nowej Zelandii oraz Przylądka Dobrej Nadziei. W trakcie tej wyprawy przepłynąłem Ocean Atlantycki, Indyjski oraz Pacyfik. Za Rejs Dookoła Świata 2013-2016 otrzymałem III Nagrodę Honorową “Rejs Roku 2016” PZŻ.

W 2017 r. w ramach projektu Arktyczna Rozgrzewka wraz z załogami eksplorowałem wschodnią Grenlandię i Spitsbergen, gdzie wypłynęliśmy poza 80 N. Na Grenlandii w trakcie 10 dni eksploracji Scoresby Sund jako jeden z nielicznych jachtów opłynęliśmy wyspę Milne. 2 dni spędziliśmy również w miasteczku ittoqqortoormiit. Za Arktyczną Rozgrzewkę otrzymałem wyróżnienie Jury “Rejs Roku 2017” PZŻ.

Mapa na dole strony pokazuje trasy moich dotychczasowych wypraw jachtem oraz wskazuje pozycję, gdzie obecnie z Olą i Krysią jesteśmy w ramach naszego Etapowego 6-letniego Rejsu Dookoła Świata. Poniżej znajdziesz też wypisane wszystkie akweny, na których organizowałem i prowadziłem rejsy.

Etapowy Rejs Dookoła Świata 2018 – 2026

W 2018 r. wyruszyliśmy w naszą kolejną wielką wyprawę jachtem – Etapowy 8-letni Rejs Dookoła ŚwiataTym razem trasa wiedzie przez Przejście Północno-Zachodnie, Alaskę, Hawaje. Planujemy też odwiedzić Oceanię oraz eksplorować wybrzeża Azji. Rejs jest podzielony na etapy i każdy (bez względu na wiek i doświadczenie żeglarskie) może wziąć udział w tej morskiej przygodzie.

Nasz jacht CRYSTAL, będący obecnie w klasie do 15 m najlepiej wyposażoną jednostką oceaniczną na polskim rynku rejsów, znamy na wylot. Jest to gwarantem bezawaryjnej, bezpiecznej żeglugi i udanego rejsu!

O moich dotychczasowych morskich wyprawach jachtem przeczytasz tutaj, a w zakładce Rejsy sprawdzisz gdzie i kiedy pływamy. Po szczegółowe relacje z wypraw zapraszam Cię do Bloga, a do obejrzenia zdjęć pokazujących piękno i różnorodność miejsc, w których byłem do Galerii. W dziale W mediach poczytasz i pooglądasz, co o mnie mówili i pisali.

Serdecznie zapraszam na pokład jachtu CRYSTAL! Przekonaj się, jak miło można przeżyć z nami żeglarską przygodę!

A jeśli nie chcesz wyruszać na morze, ale podoba Ci się co robimy i chciałbyś jakoś nas wesprzeć, to zostań naszym Patronem poprzez serwis Patronite: http://patronite.pl/RejsDookolaSwiata

Kapitan Michał Palczyński

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebook: https://www.facebook.com/RejsDookolaSwiata/

Poniższa mapa – tracker prezentuje trasy odbytych przeze mnie wypraw morskich od 2011 r. wraz z obecną pozycją jachtu morskiego Crystal:

Akweny, na których organizowałem i prowadziłem rejsy:

Cyklady, Morze Jońskie, Adriatyk, Malta, Morze Tyreńskie (północna Korsyka, całe zachodnie Włochy, Wybrzeża Korsyki), Morze Liguryjskie (całe wybrzeże od Genui po Marsylię), Baleary (Minorka, Majorka, Ibiza), hiszpańskie wybrzeże od Barcelony po Gibraltar, Cieśnina Gibraltarska, Maroko, Wyspy Kanaryjskie i Madera (na miejscu jak też przeloty do/z Europy), całe hiszpańsko-portugalskie wybrzeże od Gibraltaru po La Corunę, Zatoka Biskajska, Kanał Angielski (La Manche), Morze Północne, Bałtyk, Morze Norweskie, Szetlandy, Wyspy Owcze, Islandia, Hebrydy, Szkocja, Morze Irlandzkie, Wyspy Zielonego Przylądka, Małe Antyle (od Grenady po Sint Maarten), Duże Antyle (Dominikana, Kuba), Bahamy, Bermudy, Azory. W sezonie 2011/2012 Atlantyk w obie strony. Od początku Rejsu dookoła Świata: Lizbona – Kanary – Cabo Verde, Brazylia, Argentyna, Chile (2 razy Przylądek Horn) od Hornu do Valparaiso. Potem wody Pacyfiku: Valparaiso – W. Robinsona Crusoe – Pitcairn – Markizy – Tuamotu – Wyspy Towarzystwa – Wyspy Cooka – Tonga – Amerykańskie Samoa – Zachodnie Samoa – Wallis – Futuna – Fiji – Vanuatu – wschodnie wybrzeże Australii – Tasmania – W. Stewarta – Nowa Zelandia – Nowa Kaledonia – Cieśnina Torresa. Na Oceanie Indyjskim: Morzorze Arafura – Morze Timor – W. Bożonarodzeniowa – W. Kokosowe – Rodriguez – Mauritius – Reunion – Seszele – Madagaskar – Mozambik – RPA – Przylądek Dobrej Nadzieji. No i znowu na Atlantuku RPA – W. Św. Heleny – W. Wniebowstapienia – Fernando de Noronha – Brazylia – Gujana Francuska – Surinam – Gujana – Trynidad – Wenezuela – Antyle Holenderskie – Jamajka – Kajmany – Meksyk – USA – Azory – Europa – Spitsbergen poza 80 N – Grenlandia wschodnia (Scoresby Sund), Grenlandia zachodnia (aż do 76 N), wschodnia część Przejścia Północno Zachodniego, Labrador, Nowa Funlandia, Nowa Szkocja, Kanał Panamski, zachodni Meksyk, Salwador, Kostaryka, wyspa Koko, Galapagos, Polinezja i Hawaje.

Close