PATRONITE – Wirtualna Załoga S/V Crystal

Nasz Wirtualna Załoga, czyli Matronki i Patroni regularnie wspierające nas swoimi wpłatami poprzez serwis Patronite są już nieodłączną częścią naszej wyprawy dookoła świata. Ich wsparcie jest jak wiatr w żagle Crystal, a każdy z nich to Super-Ktoś!

Wirtualna Załoga nie tylko regularnie dorzuca się do naszej skarbonki, przez miesięczne wpłaty (od 5 zł do 250 zł), ale też po prostu z nami jest. My czujemy Waszą obecność i mnóstwo sympatii, która do nas płynie. I bardzo, bardzo Wam i każdemu z osobna za to DZIĘKUJEMY 💞

Wirtualna Załoga S/V Crystal to:

 1. Piotr i Justyna Z.
 2. Małgorzata Z.
 3. Bobek K. i Bożena
 4. Jerzy S.
 5. Jarosław G.
 6. Leszek i Barbara R.
 7. Jacek K.
 8. Olga K.
 9. Inga K.
 10. Piotr H.
 11. Ewa G. 
 12. Pani Anonim
 13. Michał N.
 14. Sławomira G.
 15. Aleksandr K.
 16. Jakub R.
 17. Tomasz J.

Co to jest Patronite?

Mówi się, że Patronite to taki mecenat naszych czasów. To serwis, który pozwala twórcom/sportowcom/podróżnikom/itd. uzyskać regularne dofinansowanie od prywatnych osób, które zechcą ich co miesiąc wesprzeć jakąś kwotą: 10 zł, 20 zł, 50 zł, itd. Takie osoby, to właśnie Patroni (stąd nazwa serwisu). Poprzez dofinansowanie danej inicjatywy, Patroni namacalnie dokładają swoją cegiełkę do realizacji pasji innych, zyskując w zamian za to dostęp do specjalnych bonusów.

Po co nam wsparcie z Patronite?

Żyjemy w podróży. Nasza wyprawa to zarówno sposób życia, jak i praca. Dbanie o jacht, planowanie żeglugi i sama podróż, w której towarzyszą nam załogi, wypełniają nasz cały czas. Organizując często rejsy, nie jesteśmy w stanie tworzyć tak często, jak byśmy chcieli materiałów w sieci dla szerszej publiki.

Naszym marzeniem jest więc mieć więcej czas na pisanie artykułów, fotografowanie, filmowanie i montowanie filmów. Chcemy docierać z tym, co widzimy, wiemy i doświadczamy do szerszej grupy odbiorców. A że przygotowanie dobrych materiałów i relacji z podróży wymaga dobrego sprzętu i czasu. Wsparcie Wirtualnej Załogi właśnie daje nam najcenniejszą rzecz – CZAS.

Co zmienia wsparcie Patronów?

Wsparcie naszych Patronów otworzyło nam głowy, że możemy działać inaczej. Dajecie nam czas, a im więcej go mamy tym więcej i lepiej możemy tworzyć. Wsparcie to:

 • to odpuszczenie organizacji niektórych rejsów i możliwość poświęcenia czasu oraz środków na wyprawę gdzieś tylko we dwoje. Wtedy możemy bardziej skupić się na obserwacji i opisywaniu świata dookoła nas.
 • to czas na pogłębianie wiedzy zarówno z zakresu fotografii i filmowania, jak i wiedzy merytorycznej związanej z żeglarstwem, miejscami jakie odwiedzamy i samym oceanem.
 • to oczywiście czas na przygotowywanie wpisów, artykułów, filmików.

Wsparcie Wirtualnej Załogi pozwala nam być online, gdzie tylko jest zasięg. Poza Europą Internet nie jest aż tak łatwo dostępny, szybki ani tani. Na Polinezji gdzie obecnie jesteśmy 10GB Internetu 4G kosztuje 50USD. Teraz, kiedy pojawiła się opcja szybkiego internetu satelitarnego Starlink – wpłaty od Patronów będą pokrywały miesięczną opłatę za taki luksus (obecnie to 200 USD/miesiąc).

Patroni dorzucają nam się także do sprzętu do filmowania. Dzięki wsparciu zakupiliśmy nowe kamerki GoPro, po tym jak stare zalała woda morska, mamy nowy rejestrator dźwięku Zoom H2N i super mikrofony Rode. A kiedy na Hawajach spalił nam się komputer przy renderowaniu filmiku, to mogliśmy szybko zakupić nowy i to 4K! Dodatkowo, regularnie inwestujemy w szkolenia filmowo-montażowe.

Jeśli więc masz ochotę dołożyć cegiełkę do utrwalania i jeszcze fajniejszego relacjonowania naszej morskiej przygody, to będzie nam ogromnie miło jak wrzucisz nam co miesiąc cosik do sakiewki.

Już teraz chętnie i jak tylko mamy możliwości internetowo-czasowe, to dzielimy się tym co widzimy, myślimy i doświadczamy tutaj na blogu, na naszym Fanpage na Facebook, na Instagramie oraz na naszym kanale YouTube. Dzięki Twojemu wsparciu jest szansa, że będziemy to robić jeszcze lepiej!


💙 Z serca dziękujemy wszystkim, którzy już z nami są 💙

⛵ A jeśli nie jesteś Patronem, to zapraszamy na pokład – dołącz do nas! ⛵

Sprawdź inne

Close