Konsultacje żeglarsko-podróżnicze

Kupiłeś używany jacht i nie wiesz jak do doposażyć, aby żeglowanie nim było przyjemne i bezpieczne? Chcesz wyruszyć w dalszy rejs, ale nie jesteś pewien jak zaplanować trasę? Odezwij się do nas i skonsultuj swoje wątpliwości!

Michał w ciągu ostatnich kilkunastu lat tylko na naszej Crystal przepłynął ponad 150 000 Mm odwiedzając przy tym ponad 80 krajów. Wszystkie udoskonalenia na jachcie były montowane, a następnie rozwijane i serwisowane samodzielnie. Szczerze to nie pamiętamy, kiedy ostatnio widzieliśmy na Crystal jakiegoś mechanika!

1. Doposażenie jachtu

Chętnie doradzimy, jak udoskonalić instalacje na Twoim jachcie.

Zastanawiasz się nad dokupieniem paneli słonecznych, wiatraka czy hydrogeneratora? Chcesz zmienić alternator na bardziej wydajny lub zastanawiasz nad generatorem? A może chcesz przesiąść się na akumulatory litowe LiFePO4? Pomożemy też w doborze lub samodzielnej budowie odsalarki.

My już przerabialiśmy te wszystkie tematy. Nasza wiedza pozwoli Ci uniknąć błędów oraz zaoszczędzi mnóstwo czasu i pieniędzy.

O tym co dokładnie mamy na naszej Crystal przeczytasz w zakładce O jachcie.

Akumulatory litowe na jachcie Crystal
Na Crystal sami zaplanowaliśmy i zbudowaliśmy instalację baterii litowo-jonowych. Możesz o tym przeczytać tutaj.

2. Planowanie tras oceanicznych

Chcesz wypłynąć gdzieś dalej niż tylko poza Bałtyk lub Morze Śródziemne? Chętnie pomożemy Ci zaplanować trasę i przygotować się do dłuższego przelotu morskiego.

W ostatnich 15 latach odwiedziliśmy naszą Crystal ponad 80 państw na wszystkich oceanach Świata. Znamy dobrze żeglarskie szlaki oraz procedury w poszczególnych miejscach.

W ramach konsultacji trasy omówimy m.in. o czym powinieneś lub powinnaś pamiętać wyruszając w dłuższy rejs morski na danej trasie, wskażemy jak najlepiej przygotować zaprowiantowanie na czas, kiedy będziesz poza zasięgiem cywilizacji oraz chętnie wspólnie zastanowimy się nad wszelkimi wątpliwościami, jakie przyjdą Ci do głowy.

Zapraszamy do kontaktu!

Ilość kierowanych do nas zapytań systematycznie rośnie. Dlatego wprowadziliśmy drobną opłatę, aby mieć czas pochylić się nad Twoim problemem:  

  • 1 godzina konsultacji to 200 zł
  • Pakiet 5 godzin konsultacji wykupionych od razu to koszt 800 zł

Jeśli jesteś zainteresowany zapraszamy lub masz jakieś pytania, wątpliwości czy jesteśmy w stanie Ci pomów, to napisz do nas na adres info(at)skiff.pl lub wypełniając formularz tutaj.

Jeśli chcesz sprawdzić gdzie już pływaliśmy sprawdź na poniższej mapce (aby zobaczyć wszystkie trasy, oddal mapę).

Jacht Crystal już wewnątrz Zatoki San Francisco
Jacht Crystal wewnątrz Zatoki San Francisco

Opinie po konsultacjach żeglarskich

Michała poznałem kilka lat temu, podczas rejsu na Krysi po Azorach. Oczywiście było super i polubiliśmy się 🙂
Od tego czasu jestem wiernym czytelnikiem Michałowych stron w internecie, to prawdziwa kopalnia wiedzy o różnych fajnych miejscach na świecie, oraz również o zagadnieniach technicznych na jachcie. A wszystko podane łatwo i przyjemnie. Bardzo dobra internetowa lektura do porannej kawy 🙂
Marzy mi się takie podróżnicze żeglowanie jakie robi Michał z Olą. Trochę już popływałem na czarterowych łódkach, teraz stanąłem oko w oko z trudnym wyzwaniem – kupnem własnego jachtu.  Trudna sprawa, bo jacht ma być podróżniczy, budżet jest ograniczony, a do tej pory własnej łódki nie miałem, więc tego rodzaju doświadczenia brak…  To nie tylko kwestia znalezienia odpowiedniego modelu jachtu, równie istotna jest kwestia wyposażenia, a tu pojawiają się dziesiątki, setki różnych możliwości, wariantów, konfiguracji, a co za tym idzie wyborów…   Dużo czytam w temacie i już wiem, że nie jest łatwo samemu znaleźć optimum, bo opinie autorów artykułów (bądź forumowiczów) są różne, często przeciwstawne.  Nie wspomnę już o marketingu, który mówi że wszystko jest super i bardzo potrzebne…  Dlatego na wagę złota jest ktoś, kto na tym wszystkim zjadł zęby, ma autorytet i jest chętny żeby doradzić.  I WŁAŚNIE TAKĄ OSOBĄ JEST MICHAŁ!
Na początku poprosiłem Michała o kilka porad, chętnie mi ich udzielił, ale potem już mi było głupio dalej zawracać mu głowę…  I wtedy na stronie Michała pojawiła się propozycja płatnych konsultacji. To było dla mnie jak gwiazdka z nieba! 🙂   No i odkręcił się kurek z pytaniami, a Michał odpowiadał, temat po temacie.  Dostałem dużo cennych porad.  Na razie łódki jeszcze nie kupiłem (choć podejścia były), ale jestem przekonany, że ta moja “praca” z Michałem kiedyś mi się bardzo opłaci – dokonam dobrych wyborów i uniknę kupna kosztownych rzeczy które wcale nie są tego warte…
Michał “uruchomił” licznik czasu który poświęca dla mnie, rozliczamy się raz na jakiś czas gdy uzbiera się jakaś okrągła sumka.   Gdyby ten malutki koszt porównać do kwot które można wydać (dobrze lub głupio) w związku z jachtem, to jest oczywiste że warto.  SZCZERZE POLECAM!
Serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających strony Michała, oraz oczywiście Olę i Michała!
Andrzej Pusz

Sprawdź inne

Close