Konsultacje żeglarsko-podróżnicze

Kupiłeś używany jacht i nie wiesz jak do doposażyć, aby żeglowanie nim było przyjemne i bezpieczne? Chcesz wyruszyć w dalszy rejs, ale nie jesteś pewien jak zaplanować trasę? Odezwij się do nas i skonsultuj swoje wątpliwości!

Michał w ciągu ostatnich kilkunastu lat tylko na naszej Crystal przepłynął ponad 150 000 Mm odwiedzając przy tym ponad 80 krajów. Wszystkie udoskonalenia na jachcie były montowane, a następnie rozwijane i serwisowane samodzielnie. Szczerze to nie pamiętamy, kiedy ostatnio widzieliśmy na Crystal jakiegoś mechanika!

Ola samodzielnie zorganizowała własną ponad trzymiesięczną podróż dookoła świata w 2015 r. Ma smykałkę do wyszukiwania nietuzinkowych miejsc i dobrych dojazdów i dolotów do nich. Dodatkowo, mieszkając na jachcie już cztery lata potrafi doradzić o czym warto pamiętać decydując się na zmianę życia z lądowego na jachtowe oraz jak zaprowiantować się tak, żeby każdy brzuszek był zadowolony 😉

Chętnie podzielimy się z Tobą naszym doświadczeniem, więc zapraszamy do współpracy!

1. Doposażenie jachtu

Chętnie doradzimy, jak udoskonalić instalacje na Twoim jachcie.

Zastanawiasz się nad dokupieniem paneli słonecznych, wiatraka czy hydrogeneratora? Chcesz zmienić alternator na bardziej wydajny lub zastanawiasz nad generatorem? A może chcesz przesiąść się na akumulatory litowe LiFePO4? Pomożemy też w doborze lub samodzielnej budowie odsalarki.

My już przerabialiśmy te wszystkie tematy. Nasza wiedza pozwoli Ci uniknąć błędów oraz zaoszczędzi mnóstwo czasu i pieniędzy.

O tym co dokładnie mamy na naszej Crystal przeczytasz w zakładce O jachcie.

Akumulatory litowe na jachcie Crystal
Na Crystal sami zaplanowaliśmy i zbudowaliśmy instalację baterii litowo-jonowych. Możesz o tym przeczytać tutaj.

2. Planowanie tras oceanicznych

Chcesz wypłynąć gdzieś dalej niż tylko poza Bałtyk lub Morze Śródziemne? Chętnie pomożemy Ci zaplanować trasę i przygotować się do dłuższego przelotu morskiego.

W ostatnich 15 latach odwiedziliśmy naszą Crystal ponad 80 państw na wszystkich oceanach Świata. Znamy dobrze żeglarskie szlaki oraz procedury w poszczególnych miejscach.

W ramach konsultacji trasy omówimy m.in. o czym powinieneś lub powinnaś pamiętać wyruszając w dłuższy rejs morski na danej trasie, wskażemy jak najlepiej przygotować zaprowiantowanie na czas, kiedy będziesz poza zasięgiem cywilizacji oraz chętnie wspólnie zastanowimy się nad wszelkimi wątpliwościami, jakie przyjdą Ci do głowy.

Zapraszamy do kontaktu!

Jeśli jesteś zainteresowany zapraszamy lub masz jakieś pytania, wątpliwości czy jesteśmy w stanie Ci pomóc, to napisz do nas na adres info(at)skiff.pl lub wypełniając formularz tutaj.

Jeśli chcesz sprawdzić gdzie już pływaliśmy sprawdź na poniższej mapce (aby zobaczyć wszystkie trasy, oddal mapę).

Jacht Crystal już wewnątrz Zatoki San Francisco
Jacht Crystal wewnątrz Zatoki San Francisco

Opinie po “konsultacjach żeglarskich”

Michała poznałem kilka lat temu, podczas rejsu na Krysi po Azorach. Oczywiście było super i polubiliśmy się 🙂

Od tego czasu jestem wiernym czytelnikiem Michałowych stron w internecie, to prawdziwa kopalnia wiedzy o różnych fajnych miejscach na świecie oraz również o zagadnieniach technicznych na jachcie. A wszystko podane łatwo i przyjemnie. Bardzo dobra internetowa lektura do porannej kawy :-)

Marzy mi się takie podróżnicze żeglowanie jakie robi Michał z Olą. Trochę już popływałem na czarterowych łódkach, teraz stanąłem oko w oko z trudnym wyzwaniem – kupnem własnego jachtu.  Trudna sprawa, bo jacht ma być podróżniczy, budżet jest ograniczony, a do tej pory własnej łódki nie miałem, więc tego rodzaju doświadczenia brak…  To nie tylko kwestia znalezienia odpowiedniego modelu jachtu, równie istotna jest kwestia wyposażenia, a tu pojawiają się dziesiątki, setki różnych możliwości, wariantów, konfiguracji, a co za tym idzie wyborów…   Dużo czytam w temacie i już wiem, że nie jest łatwo samemu znaleźć optimum, bo opinie autorów artykułów (bądź forumowiczów) są różne, często przeciwstawne.  Nie wspomnę już o marketingu, który mówi że wszystko jest super i bardzo potrzebne…  Dlatego na wagę złota jest ktoś, kto na tym wszystkim zjadł zęby, ma autorytet i jest chętny żeby doradzić.  I WŁAŚNIE TAKĄ OSOBĄ JEST MICHAŁ!

Na początku poprosiłem Michała o kilka porad, chętnie mi ich udzielił, ale potem już mi było głupio dalej zawracać mu głowę więc rozpoczeliśmy współpracę. No i odkręcił się kurek z pytaniami, a Michał odpowiadał, temat po temacie.  Dostałem dużo cennych porad.  Na razie łódki jeszcze nie kupiłem (choć podejścia były), ale jestem przekonany, że ta moja “praca” z Michałem kiedyś mi się bardzo opłaci – dokonam dobrych wyborów i uniknę kupna kosztownych rzeczy które wcale nie są tego warte… SZCZERZE POLECAM!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających strony Michała oraz oczywiście Olę i Michała!

Andrzej P.

Ahoi Michał!

Po pierwsze chciałbym Ci podziękować za udzielane mi do tej pory porady! Krótko mówiąc na tym etapie przebudowy jachtu z „bałtyckiego” na „oceaniczny” spadłeś mi prosto z nieba!

Polecony przez Ciebie BMS do hotelowej baterii litowej sprawuje się jak do tej pory idealnie! Przy tej ilości „chińszczyzny” jaką mamy rynku produktów elektronicznych, nawet ktoś z pewnym doświadczeniem w elektryce jachtowej, nie jest w stanie dokonać bezbłędnego wyboru produktów. Bez praktycznego doświadczenia jakie Ty posiadasz, nigdy nie masz pewności, że zakupione i zamontowane urządzenia sprawdzą się w praktyce. Dlatego uważam, że opłaciło mi się zapłacić Ci za poradę. Zaoszczędziło mi to z pewnością kilku wpadek! Urządzenia montowane na jachcie muszą się sprawdzać w 100%. Morze nie wybacza partactwa ani chodzenia na skróty!

Z tego też powodu postanowiłem zrezygnować z zakupu generatora wiatrowego. Jeżeli jest on w praktyce oceanicznej kosztowny, a jednocześnie mało wydajny, na co również zwróciłeś szczególną uwagę, obciążony jest poważnymi wadami. Zatem nie mając zbyt wiele miejsca na rufie, chętnie spróbuję obejść się bez tej zdobyczy cywilizacji!

Dzięki za poradę odnośnie alternatora! Bez Twojej pomocy zapewne kupiłbym i zamontował alernator Balmara. Nie obyło by się to bez drobnych „wpadek” przy wyborze konkretnego typu urządzenia. Słuchając Twojej rady zakupiłem na miejscu u zaprzyjaźnionego elektryka samochodowego alternator, który ma tak samo dobre parametry, ale kosztuje zaledwie 25% balmarowskiej ceny. Poza tym przez miejscowy zakup odpadają dodatkowe koszty przesyłki, odpada długie czekanie na dostawę i formalności celne – dostawa z USA! Z pewnością może mi się przydać miejscowa gwarancja na zakupiony produkt. Raz jeszcze – dziękuję!

Następny „strzał w dychę”, to kontakt, jaki otrzymałem od Ciebie do firmy zającej się odsalarkami morskiej wody!

Po wstępnej rozmowie telefonicznej, złożyłem im wizytę, aby zobaczyć z bliska ich produkty. Byłem bardzo mile zaskoczonynie tylko ich profesjonalnym podejściem do klienta i ich fachowością, ale również jakością oferowanych elementów. Mam zamiar w najbliższych dniach (jeszcze przed końcem roku) złożyć u nich zamówienie. Korzystne jest to, że nie poniosę dodatkowych kosztów przesyłki, ani związanego z przesyłką ryzyka, że coś może ulec uszkodzeniu. Firma jest oddalona 20 minut samochodem od miejsca mojej pracy – zatem z osobistym odbiorem nie ma najmniejszych trudności. Oprócz tych wymienionych atutów, najmocniejszym atutem tej firmy jest przede wszystkim rewelacyjna cena! Jak do tej pory nie znalazłem oferty, która byłaby tańsza biorąc pod uwagę wysoką jakość oferowanych podzespołów.

Załączam pozdrowienia dla całej załogi „Kryśki” i do usłyszenia!

Ryszard z Miss Blue

Sprawdź inne

Close