Konsultacje żeglarsko-podróżnicze

Czy chcesz dobrze wyposażyć swój jacht i wyruszyć w wymarzoną morską wyprawę, nawet jeśli zajmujesz się tym marzeniem tylko w weekendy?

Kupił_ś używany jacht i nie wiesz jak go doposażyć, aby żeglowanie nim było przyjemne i bezpieczne?

A może dopiero rozważasz kupno jachtu – masz już kilka na oku, ale nie wiesz na co się zdecydować?

Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! Zapraszamy na konsultacje 1:1.

Masz wybrany jacht do zakupu…

Zapraszamy osoby, które wybrały już jacht do zakupu i potrzebują wsparcia w podjęciu ostatecznej decyzji.

Masz własny jacht i….

Zapraszamy właścicieli jachtów, którzy:

  • chcą doposażyć swój jacht
  • pragną lepiej zrozumieć działanie najważniejszych instalacji jachtowych
  • szukają gotowych rozwiązań, ale nie wiedzą od czego zacząć i gubią się w gąszczu ofert na rynku żeglarskim
  • chcą wdrożyć rozwiązania „zrób-to-sam”, aby zaoszczędzić i lepiej poznać systemy jachtowe
  • są gotowi do wyruszenia w świat, ale wciąż brakuje im odwagi lub pewności, by zrobić ten pierwszy krok
  • nie wiedzą jak zaplanować trasę swojego rejsu i czego się spodziewać w różnych krajach
  • chcieliby zweryfikować swoje wyobrażenia o życiu na jachcie z rzeczywistością

Czego możesz się spodziewać na konsultacjach?

1. Wysłuchamy Twoich jachtowych dylematów i spojrzymy na nie naszym doświadczonym okiem

2. Ustalimy plan działania, który sprawi że poczujesz, że Twój rejs naprawdę wkrótce się zacznie, a nie że resztę życia spędzisz w stoczni

3. Wspólnie dopasujemy konkretne rozwiązania techniczne do Twoich potrzeb i budżetu

Dlaczego my?

Michał zakupił jacht Crystal w 2008 r. i od tego czasu jest to jego dom. Do tej pory przepłynął ponad 180 000 Mm, odwiedzając ponad 80 krajów. Mapa poniżej to nasz tracker, który pokazuje dotychczasową żeglugę. Wszystkie trasy rejsów zaplanowaliśmy sami. A dzięki świetnej nawigacji Michała, żeglujemy przez świat maksymalnie omijając trudne warunki.

Wszystkie udoskonalenia na jachcie były montowane, a następnie rozwijane i serwisowane przez Michała. Szczerze to nie pamiętamy, kiedy ostatnio widzieliśmy na Crystal jakiegoś mechanika! O tym, co dokładnie mamy na naszej Crystal, przeczytasz w zakładce o jachcie.

Akumulatory litowe na jachcie Crystal

Za Olą piękny las

Ola samodzielnie zorganizowała własną, ponad trzymiesięczną, podróż dookoła świata w 2015 r. Ma smykałkę do wyszukiwania nietuzinkowych atrakcji, dobrych dojazdów i dolotów do nawet najbardziej odległych miejsc na naszej planecie.

Mieszka na Crystal już sześć lat, po tym jak zdecydowała się zostawić ulubioną pracę na etacie. Chętnie opowie Ci o czym warto pamiętać, decydując się na zmianę życia i domu z lądowego na jachtowe. Doradzi też, jak zaprowiantować się na dłuższy rejs tak, żeby każdy brzuszek był zadowolony. I to niezależnie od tego, jak daleko jest do następnego sklepu!

Tak jak dla Ciebie, tak i dla nas bezpieczeństwo to priorytet. Dążąc do jak najlepszych, ale i najbardziej zoptymalizowanych rozwiązań popełniliśmy wiele błędów i wydaliśmy górę pieniędzy przez te piętnaście lat posiadania jachtu i żeglowania po świecie. Nasza wiedza i doświadczenie, pozwolą teraz Tobie zaoszczędzić czas i pieniądze. Zapraszamy na konsultacje 1:1.

Gdzie i kiedy odbywają się konsultacje żeglarskie 1:1?

Spotkamy się na rozmowę w przestrzeni wirtualnej (whatsapp, Google meets, Skype – co wybierzesz). Przez 60 minut będziemy tylko dla Ciebie – wspólnie ustalimy czy będzie to spotkanie jednorazowe czy większy pakiet.

Kiedy: w jeden z czwartków. Na każdy czwartek przewidzieliśmy dwa miejsca na 60-minutowe konsultacje o godz. 16 oraz 19.

Cena: 500 zł za 60 minut. Jeśli zdecydujesz się na większą liczbę spotkań, ustalimy cenę całego pakietu.

Zapraszamy do kontaktu!

Jeśli chcesz zrobić kolejny krok ku realizacji swojego żeglarskiego marzenia, napisz do nas maila na info(at)skiff.pl lub wypełnij formularz tutaj i umów się na konsultację.

Nasze możliwości czasowe są ograniczone, więc konsultacje przewidujemy maksymalnie dla dziesięciu osób.

Opinie po konsultacjach żeglarskich

Michała poznałem kilka lat temu, podczas rejsu na Krysi po Azorach. Oczywiście było super i polubiliśmy się 🙂

Od tego czasu jestem wiernym czytelnikiem Michałowych stron w internecie, to prawdziwa kopalnia wiedzy o różnych fajnych miejscach na świecie oraz również o zagadnieniach technicznych na jachcie. A wszystko podane łatwo i przyjemnie. Bardzo dobra internetowa lektura do porannej kawy :-)

Marzy mi się takie podróżnicze żeglowanie jakie robi Michał z Olą. Trochę już popływałem na czarterowych łódkach, teraz stanąłem oko w oko z trudnym wyzwaniem – kupnem własnego jachtu.  Trudna sprawa, bo jacht ma być podróżniczy, budżet jest ograniczony, a do tej pory własnej łódki nie miałem, więc tego rodzaju doświadczenia brak…  To nie tylko kwestia znalezienia odpowiedniego modelu jachtu, równie istotna jest kwestia wyposażenia, a tu pojawiają się dziesiątki, setki różnych możliwości, wariantów, konfiguracji, a co za tym idzie wyborów…   Dużo czytam w temacie i już wiem, że nie jest łatwo samemu znaleźć optimum, bo opinie autorów artykułów (bądź forumowiczów) są różne, często przeciwstawne.  Nie wspomnę już o marketingu, który mówi że wszystko jest super i bardzo potrzebne…  Dlatego na wagę złota jest ktoś, kto na tym wszystkim zjadł zęby, ma autorytet i jest chętny żeby doradzić.  I WŁAŚNIE TAKĄ OSOBĄ JEST MICHAŁ!

Na początku poprosiłem Michała o kilka porad, chętnie mi ich udzielił, ale potem już mi było głupio dalej zawracać mu głowę więc rozpoczeliśmy współpracę. No i odkręcił się kurek z pytaniami, a Michał odpowiadał, temat po temacie.  Dostałem dużo cennych porad.  Na razie łódki jeszcze nie kupiłem (choć podejścia były), ale jestem przekonany, że ta moja “praca” z Michałem kiedyś mi się bardzo opłaci – dokonam dobrych wyborów i uniknę kupna kosztownych rzeczy które wcale nie są tego warte… SZCZERZE POLECAM!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich odwiedzających strony Michała oraz oczywiście Olę i Michała!

Andrzej P.

Ahoi Michał!

Po pierwsze chciałbym Ci podziękować za udzielane mi do tej pory porady! Krótko mówiąc na tym etapie przebudowy jachtu z „bałtyckiego” na „oceaniczny” spadłeś mi prosto z nieba!

Polecony przez Ciebie BMS do hotelowej baterii litowej sprawuje się jak do tej pory idealnie! Przy tej ilości „chińszczyzny” jaką mamy rynku produktów elektronicznych, nawet ktoś z pewnym doświadczeniem w elektryce jachtowej, nie jest w stanie dokonać bezbłędnego wyboru produktów. Bez praktycznego doświadczenia jakie Ty posiadasz, nigdy nie masz pewności, że zakupione i zamontowane urządzenia sprawdzą się w praktyce. Dlatego uważam, że opłaciło mi się zapłacić Ci za poradę. Zaoszczędziło mi to z pewnością kilku wpadek! Urządzenia montowane na jachcie muszą się sprawdzać w 100%. Morze nie wybacza partactwa ani chodzenia na skróty!

Z tego też powodu postanowiłem zrezygnować z zakupu generatora wiatrowego. Jeżeli jest on w praktyce oceanicznej kosztowny, a jednocześnie mało wydajny, na co również zwróciłeś szczególną uwagę, obciążony jest poważnymi wadami. Zatem nie mając zbyt wiele miejsca na rufie, chętnie spróbuję obejść się bez tej zdobyczy cywilizacji!

Dzięki za poradę odnośnie alternatora! Bez Twojej pomocy zapewne kupiłbym i zamontował alernator Balmara. Nie obyło by się to bez drobnych „wpadek” przy wyborze konkretnego typu urządzenia. Słuchając Twojej rady zakupiłem na miejscu u zaprzyjaźnionego elektryka samochodowego alternator, który ma tak samo dobre parametry, ale kosztuje zaledwie 25% balmarowskiej ceny. Poza tym przez miejscowy zakup odpadają dodatkowe koszty przesyłki, odpada długie czekanie na dostawę i formalności celne – dostawa z USA! Z pewnością może mi się przydać miejscowa gwarancja na zakupiony produkt. Raz jeszcze – dziękuję!

Następny „strzał w dychę”, to kontakt, jaki otrzymałem od Ciebie do firmy zającej się odsalarkami morskiej wody!

Po wstępnej rozmowie telefonicznej, złożyłem im wizytę, aby zobaczyć z bliska ich produkty. Byłem bardzo mile zaskoczonynie tylko ich profesjonalnym podejściem do klienta i ich fachowością, ale również jakością oferowanych elementów. Mam zamiar w najbliższych dniach (jeszcze przed końcem roku) złożyć u nich zamówienie. Korzystne jest to, że nie poniosę dodatkowych kosztów przesyłki, ani związanego z przesyłką ryzyka, że coś może ulec uszkodzeniu. Firma jest oddalona 20 minut samochodem od miejsca mojej pracy – zatem z osobistym odbiorem nie ma najmniejszych trudności. Oprócz tych wymienionych atutów, najmocniejszym atutem tej firmy jest przede wszystkim rewelacyjna cena! Jak do tej pory nie znalazłem oferty, która byłaby tańsza biorąc pod uwagę wysoką jakość oferowanych podzespołów.

Załączam pozdrowienia dla całej załogi „Kryśki” i do usłyszenia!

Ryszard z Miss Blue
Jacht Crystal już wewnątrz Zatoki San Francisco
Jacht Crystal wewnątrz Zatoki San Francisco

Sprawdź inne

Close