Elfin Cove – czarodziejska wioska w Inside Passage, Alaska

Elfin Cove Alaska broadwalk

Na północnym wybrzeżu Wyspy Chichagof, położonej na wejściu do tzw. Inside Passage na Alasce, leży wyjątkowa wioska. Już sama jej nazwa zdradza, że to magiczne miejsce – Elfin Cove, czyli tłumacząc dosłownie na polski –  Elfia Zatoczka.

Wioska położona jest północnym wybrzeżu Wyspy Chichagof

Przez cały rok w wiosce mieszka ok. 25-30 osób, choć w okresie letnim liczba ta wzrasta do ok. 200. Wtedy to przybywają tutaj miłośnicy wędkarstwa, bo Elfin Cove to prawdziwy raj dla takich zapaleńców. Wioska nie ma żadnej drogi ani nie znajdziemy tam ani jednego samochodu (choć jest kilka koparek ;)). Oprócz tego, że jest położona na wyspie, to znajduje się też pośród lasu Tongass National Forest i dostać się do niej można tylko drogą wodną lub powietrzną. W szczycie sezonu hydroplany latają tutaj trzy razy dziennie!

Pomost publiczny jest jednocześnie parkingiem dla hydroplanów
SV Crystal przy publicznym pomoście w Elfin Cove

Mimo takiego odosobnienia, wioska ma swoją pocztę, szkołę podstawową, sklepik i oczywiście kilka domków dla turystów, a nawet restauracji. My jednak, jako że byliśmy w czasie COVID-19, to wszędzie pocałowaliśmy tylko klamki.

Ola przed szkołą w Elfin Cove

Najbardziej charakterystyczny jest jednak drewniany deptak, który wije się dookoła i pomiędzy poszczególnymi budynkami Elfin Cove. To wszystko razem wzięte sprawia, że wioska naprawdę wygląda na zaczarowaną.

Wąskie uliczki Elfin Cove

Obejrzyj więcej zdjęć z Elfin Cove w galerii