Jacht Crystal podbija Jamajkę

Port Antonio jako nasza baza

Podczas naszego pobytu na Jamajce najwięcej czasu spędziliśmy w Port Antonio, skąd przez dwa dni podróżowaliśmy po okolicy samochodem z lokalnym driverem Michaelem.

Jest to ta część wyspy, gdzie można zobaczyć prawdziwe oblicze Jamajki. Gdzie nie zawijają gigantyczne statki z tysiącami turystów, a miejscowi traktują Cię jak gościa, a nie jak kartę bankomatową, którą obowiązkowo trzeba opróżnić.

Wschodnie wybrzeże Jamajki i muzeum Boba Marleya

Pierwszego dnia zjechaliśmy wschodnie wybrzeże. Były ukryte dzikie plaże, piękne posiadłości i wodospady. Odwiedziliśmy też miejsca, gdzie kręcony był film “Koktajl” z Tomem Cruise. Pamiętacie koniec lat 80-tych i hit “Kokomo” zespoły Beach Boys 😉 ?

Drugiego dnia jechaliśmy bezdrożami przez Blue Montains oraz próbowaliśmy lokalnie parzoną kawę. W Kingston odwiedziliśmy muzeum Boba Marleya oraz słynną stolicę karaibskiego piractwa – Port Royal. To był wspaniały czas!

Kiedy przestawiliśmy się do turystycznego Montego Bay, nie znaleźliśmy tam już nic godnego uwagi i po prostu pół dnia popłynęliśmy dalej na Kajmany.

Zapraszamy od obejrzenia krótkiego filmiku z naszego intensywnego zwiedzania Jamajki!

Dołącz do naszej załogi!

Śledź nas na Facebook!

Zostań naszym Patronem na Patronite.pl

Sprawdź bieżącą pozycję Crystal!