Wróciliśmy na Krysię, a tu…

Miesiąc w Polsce minął nam prawie niepostrzeżenie i znowu jesteśmy na Krysi!

Nasze powroty z domu od Rodziców zawsze kończą się wielki bagażem. Masę części na Krysię, jakieś polskie smakołyki szybko dodają kilogramy do bagażu.  Tym razem jednak nawet nie przypuszczaliśmy, że nasze torby w sumie będą ważyły… 63 kg! Na całe szczęście, mieliśmy szansę dostać dodatkowy bagaż rejestrowany za darmo, a dzięki uprzejmej Pani w LOT, która robiła nasz check-in, wszystko poszło jak z płatka! Do dzisiaj jesteśmy jej za to wdzięczni 🙂 Ten check-in to była najbardziej stresująca część całej podróży powrotnej, bo całość minęła szybko i dosyć miło.

Najzimniejsza część rejsu przez Przejście Północno-Zachodnie

Kiedy w piątek startowaliśmy z Polski, temperatura odczuwalna w Lunenburgu wynosiła -21 stopni! Po wylądowaniu w Halifax, przywitał nas biały krajobraz i niezła śnieżyca. Jacht zastaliśmy pokryty dość grubą warstwą lodu i odrobiną śniegu. Trzeba było nieźle uważać, bo było ślisko jak na lodowisku. Na szczęście Krysia czekała na nas w stanie nienaruszonym, choć przez ostatni miesiąc hulały tu niezłe wichury. 

W środku przywitała nas orzeźwiająca temperatura -4 stopnie, które z racji tego że pod pokładem nie wiało jak na zewnątrz, to wydawały się dość ciepłe. Był to najzimniejszy moment rejsu przez Przejście Północno Zachodnie!

Krany i kibelki były przymarznięte. Na szczęście, po kilku godzinach grzania, wszystko puściło. Niestety jednak, rury na brzegu też zamarzły i póki co nie możemy uzupełnić wody, która właśnie się skończyła… Od soboty rano mamy już temperatury plusowe, więc czekamy aż instalacja brzegowa odmarznie. Ponieważ w naszej uroczej stoczni nie ma pryszniców, to funkcjonujemy w trybie “małe

Naszym celem jest jak najszybsze dotarcie do ciepełka. Może uda się ruszyć na południe do końca tygodnia. Zobaczymy!

Tymczasem, poniżej zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z naszego powrotu na Krysię.

 

Sprawdź bieżącą pozycję Crystal!  Dołącz do naszej załogi!

Śledź nas na Facebook!

Zostań naszym Patronem na Patronite.pl