Cisza w eterze

flaga urkainy na zdjęciu dna morskiego

Aloszka!

Nie odzywamy się, bo jak pewnie Tobie, brak nam słów na to, co się dzieje.

Żyjąc w drodze od kilku lat czujemy się obywatelami świata i coraz bardziej czujemy, że ludzie to jeden gatunek. Granice, narodowości, rasa – coraz mniej mają dla nas znaczenie, bo wszyscy oddychamy tym samym powietrzem i żyjemy na tej samej planecie Ziemia. Wszyscy pragniemy być kochani, kochać i móc żyć, tak jak chcemy i wybieramy. Naszymi małymi rozumkami nie obejmujemy więc czegoś tak strasznego i nieludzkiego jak wojna, przemoc wobec innych.

Choć daleko, to czujemy co się dzieje

Pomimo, że jesteśmy bardzo daleko, to czujemy to co się dzieje na Ukrainie oraz u nas w Polsce. Nie mamy możliwości osobiście angażować się w działania pomocowe dla mieszkańców Ukrainy, ale wspieramy całym sercem ich odwagę, waleczność i walkę o wolność. Robimy to, co możemy na odległość – wspieramy organizacje pomocowe, typu Polska Akcja Humanitarna (PAH).

Całym sercem dziękujemy Wam – osobom, które realnie niosą pomoc zbiórkami, przekazywaniem paczek, wolontariatem, przyjmowanie do swoich domów osób z Ukrainy, itp. Jesteście naszymi bohaterami! Serce rośnie i rozpiera duma.

Powoli wracamy do Internetów

U nas wszystko w porządku – jesteśmy bezpieczni, zdrowi, mamy co jeść i jeszcze na dodatek słońce świeci i piękna woda wokoło. Doceniamy bardzo to, co mamy i gdzie jesteśmy. I myślimy, że jest kilka osób, które pomimo tych ciężkich dni, chętnie spojrzą też na tę część świata, zawieszą na chwilę oko na ładnym widoczku z Polinezji. Mimo więc tej dziwnej mieszanki myśli i uczuć, jakie mamy teraz odnośnie sytuacji na świecie, to będziemy dalej relacjonować nasze morskie życie na jachcie.

Dzięki za przeczytanie.

Ślemy dużo sił, ciepła i nadziei w tych ciemnych dniach.

Jeśli masz możliwość i chęci, to zachęcamy Cię do wpłaty na PAH: https://www.pah.org.pl/wplac/?form=ukraina.

I nie dajmy się manipulować i dezinformować – to też część wojny. Sprawdzajmy to, co czytamy w kilku źródłach i ze szczególną uwagą podchodźmy do tekstów i obrazów bardzo emocjonalnych.

I starajmy się dbać o siebie i swój spokój wewnętrzny na tyle, ile możemy 🕊💞