Samodzielnie wyjęliśmy, a potem włożyliśmy ster na jachcie – po co? (vlog z remontu)

Ster, po kilu, to chyba najcięższy element naszej Crystal. I choć już sama myśl o jego demontażu sprawia, że miny nam rzedną, to jednak trzeba się nim zając raz na jakiś czas. A skoro robimy wielki remont, to kiedy jak nie teraz!

Dlaczego samodzielnie?

Zapraszamy do obejrzenia dwóch odcinków naszego vlog właśnie o tym, jak samodzielnie wyjęliśmy i włożyliśmy ster na jacht. Zazwyczaj do tego rodzaju prac używa się różnych podnośników, wózków.

Nasze doświadczenia z nimi jednak nie są zbyt najlepsze, bo w trakcie nie ma się pełnej kontroli nad tym, jak ster wychodzi z jachtu, a potem jak wchodzi. A że powodem jego wyjmowania jest zmiana łożyska, to nie chcieliśmy aby już na starcie zostało ono jakoś uszkodzone.

Samodzielny demontaż steru

Oto pierwszy odcinek poświęcony naszym zmaganiom ze sterem. Obejrzyj go, żeby sprawdzić jak go wyjmowaliśmy i ile czasu nam to zajęło.

Dołącz do Wirtualnej Załogi S/V Crystal i bądź na bieżąco

👉 Bądź na bieżąco z naszym remontem. Vlogi mają kilkutygodniowy poślizg względem realnych prac, więc dołącz do Wirtualnej Załogi S/V Crystal i otrzymuj cotygodniowe raporciki z prac.

A już od października zapraszamy na kolejne rejsy: Morze Corteza oraz przelot przez Pacyfik z wiatrem. Zostały już ostatnie miejsc – sprawdź szczegóły tutaj!

Wkładamy ster do jachtu metodą zrób to sam

Kontynuując naszą “zabawę” ze sterem, w tym odcinku pokazujemy jak Michał wymienia łożysko. Tutaj ślemy ogromne podziękowania dla Mietka za zrobienie dla nas nowego łożyska!

A na koniec, samodzielnie montujemy ster z powrotem do Krysi. Jak to wyglądało? Czy operacja zakończyła się sukcesem? Sprawdź, oglądając vlog! 😉

Dmuchnij w żagle Crystal

Śledź nas na Facebook!