Bezludny Pacyfik i wyspy dookoła

Od samego startu z Polinezji Francuskiej żeglujemy w niedalekim sąsiedztwie maleńkich i bezludnych wysp. W ciągu ostatniego tygodnia minęliśmy wyspy Flint, Vostok, Starbuck, Malden oraz atol Penrhyn,. Dzisiaj wieczorem przepłynęliśmy obok wyspy Jarvis w odległości zaledwie trzech mil. Jak by tak się człowiek zdrzemnął na kilka dni to można w coś znienacka wjechać.

London i Poland z prawej burty

Z prawej burty mijamy bardzo powoli wchodzące w skład państwa Kiribati Wyspę Bożego Narodzenia oraz atol Fanning. One dla odmiany są zamieszkałe. Wyspę Bożego Narodzenia odwiedziliśmy w 2019 roku w drodze na Hawaje. Jej stolicą jest London, a na południu znajduje się wioska Poland, w której stoi kościół im. Stanisława Kostki.

Ostatni zachód na półkuli południowej

Wieczorem przy kolacji podziwialiśmy piękny zachód słońca. Tym razem było bezchmurnie i ogromna żółta tarcza była widoczna aż do momentu kiedy zanurkowała za horyzontem. To był nasz ostatni w tym roku zachód na półkuli południowej.

Rozgadane delfiny i rozwrzeszczane ptaszory

Wieczorem oglądaliśmy sobie film, kiedy nagle usłyszeliśmy znajome piski. DELFINY! Delfinie rozmowy były bardzo wyraźne i musiały być naprawdę blisko. Pewnie oddzielała nas tylko burta. Zrobiliśmy pauzę i przez kilka minut wsłuchiwaliśmy się w kakofonię dźwięków. Delfinie piski zawsze mają w sobie niesamowicie pozytywną energię i wprawiają nas w lepszy nastrój.

Kiedy mijaliśmy wyspę Jarvis zaczęły na nas wrzeszczeć jak oszalałe ptaszory. Było ciemno i nic nie widzieliśmy, ale sądząc po natężeniu wrzasków musiało ich być cała masa. Pewnie mają tam gniazda i podleciały na szybko się przywitać 😉

Michał

Fakty z pokładu Crystal

Doba żeglugi ku Aleutom: 8. (30.06.2022)

Suma przepłyniętych mil vs. suma mil do celu: 1172 Mm vs. 3339 Mm

Danie dnia: zapiekanka z bakłażana i ziemniaków z serem w sosie pomidorowym, budyń z malinami na kolację

Sprawdź, gdzie na Pacyfiku teraz jesteśmy! Naszą aktualną pozycję znajdziesz na https://skiff.pl/pozycja/

Spodobał Ci się ten tekst? Dmuchnij więc wiatr w żagle Krysi:

Postaw nam kawę na buycoffee.to

lub