Bujana kuchenka indukcyjna na jachcie – video

Kuchenka indukcyjna na na jachcie Crystal

Zapraszamy do obejrzenia nowego filmiku na naszym kanale Youtube.

Kuchenki indukcyjne od jakiegoś czasu stają się coraz popularniejsze na jachtach. Mi do niedawna wydawało się, że nie damy rady z prądem, jednak przy wcześniejszych rozważaniach nie brałem pod uwagę jak wydajna jest indukcja. Kiedy wreszcie zrozumiałem, że kuchenki indukcyjne mają sprawność 90% postanowiłem rozeznać temat.

Na początek kupiłem małą, jednopalnikową kuchenkę indukcyjną i przez 3 tygodnie gotowałem wszystko na niej i w czajniku elektrycznym. Testy okazały się na tyle zachęcające, że postanowiliśmy przesiąść się na indukcję już teraz, czyli podczas postoju na Polinezji Francuskiej. Kluczowym argumentem było europejskie napięcie, jakie mają tu w gniazdkach. Dlatego nie czekaliśmy z tym do naszej wizyty w Stanach.

Kupiliśmy normalną domową płytę indukcyjną oraz piekarnik elektryczny z termoobiegiem. Najwięcej roboty było ze zbudowaniem bujanej konstrukcji, w której to wszystko jest osadzone. Wszystko DIY, a jak w fabrycznej kuchence jachtowej 😁 Zapraszamy do oglądania! Daj znać w komentarzu, czy interesują Cię takie techniczne aspekty mieszkania na jachcie oraz co sądzisz o filmiku.

Spodobał Ci się ten tekst? Dmuchnij więc wiatr w żagle Krysi:

Postaw nam kawę na buycoffee.to

lub