Lunch z Harbor Masterem

Dzisiaj w południe odwiedził nas Tim – Harbor Master z żoną Kerry. Przypomnijmy, że wczoraj był tak miły, że zrobiliśmy u niego pranie, a potem pożyczył nam samochód i działający telefon z lokalną kartą sim. Samochód to ogromny pickup Ford F250. Jest wielki nawet, jak na lokalne warunki.

Dzień wcześniej zrobiłem ciasto z jabłkami, a dzisiaj od rana uwijaliśmy się przy smażeniu placków ziemniaczanych. Wyszła całkiem spora góra, której mimo dobrych chęci nie daliśmy rady wspólnie pożreć. Spotkanie było przemiłe i fajnie się gaworzyło. Tim i jego żona pochodzą z Portland, w stanie Oregon. Kiedy mieli dwadzieścia kilka lat wydzierżawili kuter i wylądowali w Dutch Harbor. No i tak im się spodobało, że zostali na stałe.

Sprawdzamy Internet w bibliotece

Wczoraj na chwilę wpadliśmy do lokalnej biblioteki sprawdzić, czy mają Internet i czy możemy tam trochę posiedzieć. Biblioteka jest super. Czysto, ciepło i można siedzieć, ile się chce. Połączenie jest bardzo wolne, ale jest. Dutch Harbor jest połączone z resztą świata za pomocą satelity. Dlatego transfer jest drogi i wolny. Do końca tego roku ma tu być dociągnięty światłowód z kontynentu i będzie o niebo taniej i szybciej. Na razie jednak trzeba mieć albo bardzo dużo pieniędzy albo cierpliwości.

W weekendy biblioteka jest otwarta od południa do godz. 1800. Koło godz. 1600 zapakowaliśmy się do naszego krążownika i ruszyliśmy na zwiady. Faktycznie połączenie jest bardzo wolne, momentami zanikające, ale przy dużej dawce ZEN da się wszystko załatwić.

Wieczorem do późna kończyliśmy relacje z naszej wizyty na farmie Arta. Strasznie długa historia z tego wyszła, ale mamy nadzieję, że ciekawa.

Fakty z pokładu Crystal

Doba wyprawy po Aleutach: 73 (03.09.2022)

Suma przepłyniętych mil: 6016 Mm

Maksymalna temperatura powietrza: 13°C (rano pod pokładem 11,5°C)

Danie dnia: Placki ziemniaczane w ilości ogromnej.

Sprawdź, gdzie na Pacyfiku teraz jesteśmy! Naszą aktualną pozycję znajdziesz na https://skiff.pl/pozycja/

Spodobał Ci się ten tekst? Dmuchnij więc wiatr w żagle Krysi:

Postaw nam kawę na buycoffee.to

lub