Rejsy morskie w 2021 r. na S/V Crystal

Rok 2020 zamieszał w grafiku i trasie naszego rejsu dookoła świata. Jednak wraz z nadejściem 2021 r. wracamy do planu i zapraszamy Was gorąco na pokład Crystal!

Rejsy po Morzu Cortéza

Już w kwietniu, tuż po Wielkanocy, zapraszamy na rejs morski po tym niezwykłym akwenie.

W Morzu Cortéza żyje ponad 600 gatunków zwierząt. Jacques Cousteau nazwał je “akwarium naszej planety”. W krystalicznej wodzie można tu spotkać płaszczki, żółwie, humbaki, uchatki oraz największą rybę świata — rekin wielorybi. W najbliższej okolicy La Paz można popływać razem z tymi majestatycznymi stworzeniami.

rekin wielorybi Meksyk morze corteza
Rekin wielorybi, którego spotkaliśmy na naszej wycieczce

Rejsy jachtem na Polinezji Francuskiej w lato 2021

Po rejsie na Morzu Corteza ruszamy ku Polinezji Francuskiej. Planujemy spokojnie przepłynąć z Półwyspu Kalifornia na Pacyfik Południowy w ciągu maja i pod koniec czerwca ruszamy z pierwszym rejsem, do którego Ty możesz dołączyć!

Przez dwa tygodnie rejsu odwiedzimy 6-7 tropikalnych wysepek. Jest to typowo wypoczynkowy rejs morski w rajskich okolicznościach przyrody. Przepłyniemy z Tahiti na Bora Bora i po drodze odwiedzimy kilka innych wysepek. Dowiedź się więcej o tej wyprawie jachtem, naciskając guzik poniżej:

Kiedy jechać na Polinezję Francuską?

Pogoda to zawsze istotny czynnik wpływający na nasze zadowolenie z wyjazdu i urlopu. W przypadku Polinezji Francuskiej bardzo ważne jest, aby odwiedzać ją w porze suchej, czyli od maja do października.

wykres opady Bora Bora
Średnie miesięczne opady na Bora Bora (https://weather-and-climate.com/)

Powyższy wykres pokazuje, jak duża różnica w średnich opadach deszczu na Wyspach Towarzystwa występuje pomiędzy latem a pozostałymi porami roku. Kiedy w 2019 r. opuszczaliśmy Bora Bora w listopadzie to różnica w stopniu zachmurzenia była naprawdę duża w porównaniu do poprzednich miesięcy. Dodatkowo, z każdym dniem robiło się coraz bardziej duszno.

Z tego co się orientujemy, to jesteśmy jedyni, którzy organizują rejsy morskie na Polinezji Francuskiej w porze suchej. Skoro więc można być na Polinezji w piękną pogodę, to lepiej nie wybierać się tam zimą kiedy dosłownie leje.

Zwiedzanie Polinezji Francuskiej jachtem w miesiącach letnich gwarantuje słoneczną pogodę

A jeżeli wolisz krótszy rejs, to zapraszamy na 10-dniową wyprawę tylko po wyspach w okolicach Bora Bora (bez Tahiti i Moorea). Odwiedzimy także wyspy Raiatea, Huahine i Tahaa. O szczegółach tego rejsu przeczytasz, naciskając przycisk poniżej.

We wrześniu zostawimy Polinezję Francuską za rufą i ruszymy na zachód. Z ofertą tych rejsów możesz zapoznać się tutaj (na dole strony).

Jacht Crystal – prawdziwy oceaniczny cruiser

Oczywiście wszystkie rejsy odbędą się na naszej Crystal aka Krysia. To wyjątkowy jacht, w którym włożyliśmy i codziennie wkładamy dużo pracy i serca. Jest ona dla nas domem, do którego serdecznie Cię zapraszamy! A o jej walorach technicznych przeczytasz tutaj.

A jeżeli trafiłaś/eś na tę stronę po raz pierwszy, to zapraszamy do zapoznania się z informacją o nas i naszym żeglarskim doświadczeniu.

jacht Crystal błękitna woda szczęśliwi ludzie
Zapraszamy Cię do naszego domu na wodzie!