Update trackera

Trasa Crystal od 2008 roku

Po ostatnim rejsie usiadłem wreszcie, żeby zaktualizować (o wyprawę na Aleuty) naszego trackera dokumentującego trasę Crystal od 2008 roku. Możecie go zobaczyć na naszej stronie https://skiff.pl/pozycja/. Pierwsza mapka to tracker Predict Wind, gdzie pozycja aktualizuje się co godzinę. Mamy go od 2019 roku. Drugi, to tracker od początku żeglowania na Krysi. Aktualizuję go co jakiś czas manualnie, dodając kolejne ślady z plotera.

Więcej mil niż w poprzednim rejsie dookoła świata

No i okazało się, że jak dopłynęliśmy do Honolulu w październiku, to od początku tej wyprawy w 2018 roku strzeliło nam 55 559 Mm! To o cztery mile więcej niż CAŁY poprzedni rejs dookoła świata w latach 2013-2016! A teraz jesteśmy zaledwie w połowie trasy 😉 Coś chyba ten świat puchnie i żeby go opłynąć trzeba robić coraz więcej mil :Po dopłynięciu na Big Island mamy na liczniku 55 779 Mm.

A tak bardziej na poważnie to nasza obecna trasa była bardziej rozbudowana, a potem przyszedł Covid i rozbudował ją jeszcze. Tylu zawijasów na Pacyfiku wcześniej nie planowaliśmy 😉 Ciekawe ile mil zrobimy jeszcze do Lizbony?