Wyspy Australs – kolejna odsłona Polinezji Francuskiej

Praktycznie wszyscy myśląc o Polinezji Francuskiej, myślą o Tahiti i Bora Bora. Dalej są Markizy i Tuamotu, a o przepięknych Australsach nie słyszał praktycznie nikt. Wcześniej słyszeliśmy, że wyspy są nieprzyzwoicie piękne. Ponieważ lubimy zaglądać w różne kąty, postanowiliśmy to sprawdzić.

Przelot z Tahiti na Wyspy Australs

Przepłynięcie 400 mil z Tahiti zajęło nam trochę ponad trzy doby spokojnej żeglugi. Zaczęło się od przyjemnego półwiatru o sile 10-12 węzłów. Momentami płynęliśmy nawet ponad 7 węzłów. Po pewnym czasie jednak wiatr zaczął siadać i w miarę zbliżania się do Australs sporo płynęliśmy na silniku.

Raivavae lepsza niż Bora Bora

Raivavae często nazywane jest drugą Bora Bora. Pod względem widoków jak najbardziej jest to prawda. Pośrodku laguny znajduje się niesamowicie zielona wyspa ze strzelistymi szczytami. Oblana jest ona turkusowym pasem spokojnych wód, które z kolei otoczone są zewnętrznym pierścieniem raf i kilkunastu motu. Niekwestionowaną przewagą Raivavae jest spokój.
Jesteśmy tu jedynym jachtem, a turystyka na lądzie praktycznie nie istnieje. Dzięki temu na kotwicowisku nie fruwają motorówki, a miejscowi są bardziej uśmiechnięci i ciepli. Małym minusem Australs są trochę niższe temperatury wody i powietrza, które wynoszą ok 24 stopnie.

Raj na wyłączność

Pierwszego dnia obeszliśmy wyspę dookoła. W sumie wyszło koło 24 kilometrów i podczas całego dnia nie spotkaliśmy ani jednego turysty! Oczywiście jesteśmy tu też jedynym jachtem.

Drugiego dnia postoju przestawiliśmy się w głąb laguny, by poplażować sobie przy bezludnej wyspie. W zasięgu wzroku jesteśmy tylko my. Nie ma ani miejscowych, ani tym bardziej turystów. Taki raj na wyłączność 😉

Jacht Crystal rejs morski Polinezja Francuska

Zachód słońca przy Raivavae, Australs

załoga rejs morski Polinezja Francuska Bora Bora Australs

Odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody w trakcie naszego spacerku

Jacht Crystal rejs morski Polinezja Francuska Bora Bora Australs

Prawdziwa świnka morska 😉

Jacht Crystal rejs morski Polinezja Francuska Bora Bora Australs

Laguna wygląda bajecznie

Jacht Crystal rejs morski Polinezja Francuska Bora Bora Australs

Ulica na Raivavae, Australs, Polinezja Francuska