Z Nowym Rokiem tropikalnym krokiem

Wszystkiego najlepszego w 2019!

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uśmiechów na co dzień, spokoju ducha, powodzenia we wszystkich działaniach, odwagi i wytrwałości w spełnianiu marzeń, dużo miłości i czego tylko sobie życzycie. Niech to będzie wspaniały rok!

My od poniedziałku, od Sylwestra, rano jesteśmy już w tropikach, na Karaibach! W Nowy Rok wkraczamy więc w zupełnie nowym klimacie, gotowi na nowy tropikalny sezon żeglarski! Nasza S/V Crystal też już w nowej odsłonie – postawiliśmy nad kokpitem bimini, żeby było więcej cienia.

S/V Crystal znowu w tropikach - marina w Turks i Caicos, Karaiby

S/V Crystal znowu w tropikach – marina w Turks i Caicos, Karaiby

Z Arktyki w tropiki

Po ostatnich miesiącach żeglowania w sztormach, zimnie, w lodach, ten upał i wysokie, niemal palące Słońce to niesamowita odmiana. Nasza planeta jest naprawdę niezwykła i tak różnorodna. Jesteśmy wdzięczni, że dzięki żeglowaniu dookoła świata możemy tego doświadczać.

Wystrzałowy Nowy Rok

Nowy Rok przywitaliśmy na Grace Bay Beach – podobno najpiękniejszej plaży świata według Trip Advisor. Wzdłuż niej stoi mnóstwo hoteli z najwyższej półki, które konkurują między sobą w organizowaniu imprez dla gości. Wszyscy więc nam mówili, że będzie się działo. Poszliśmy więc tam piechotą (spacerek jedyne 1,5 godziny – ledwo zdążyliśmy na północ) i idąc wzdłuż plaży faktycznie mijaliśmy mnóstwo imprez, ludzi na kocykach, zorganizowane ogniska i tańczących wokół nich ludzi. Wszędzie panował naprawdę radosny klimat.

Zatrzymaliśmy się przy jednym z resortów i wtopiliśmy w tłum, żeby przywitać Nowy Rok. Jak się okazało, to był najbardziej wypasiony resort, który przygotował niezwykły pokaz sztucznych ogni. I choć osobiście nie jesteśmy ich zwolennikami, bo ich hałas to piekło dla zwierząt, to ten pokaz sprawił że opadły nam szczęki. Spektakularny pokaz trwający prawie 30 minut, co chwila sprawiał, że tłum wył z zachwytu.

Mamy nadzieję, że Wy równie dobrze przywitaliście Nowy Roczek! Jeszcze raz – niech będzie tak wystrzałowy i niesamowity, jak ten pokaz ogni, który wczoraj widzieliśmy!

Pozdrawiamy Was tropikalnie!

Dołącz do naszej załogi!

Śledź nas na Facebook!

Zostań naszym Patronem na Patronite.pl

Sprawdź bieżącą pozycję Crystal!